2019-11-11   22:40:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Åss Race

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Förmiddag

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:18   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
208  Ellen Tillberg  2005  AS4405  SK ALINGSÅ    25m   
155  Anna Rettig  2002  BP2802  SKÖVDE SS    25m  1:02.62 
154  Ellen Nyqvist  2003  BZ5803  SKÖVDE SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  Emma Bolsing  2005  AB2805  ÅSUNDEN    25m  1:01.40 
174  Lovisa Stenström  2003  AX4403  STRÖMSTAD    25m  58.68 
88  Theresa Melin  2005  AM1805  MARIESTAD    25m  53.36 
111  Filippa Enghult  2005  BJ8405  S 02    25m  54.61 
Ella Lindman  2005  BK9405  ANDERSTORP    25m  59.14 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Emelie Johansson  2005  BH2205  ELFSBORG    25m  50.98 
173  Amanda Stenström  2001  BN5801  STRÖMSTAD    25m  50.52 
148  Linnea Johansson  2003  BM4403  SKÖVDE SS    25m  49.47 
146  Sandra Högström  2003  BF0603  SKÖVDE SS    25m  49.84 
158  Ida Vizlin  2004  BQ4404  SKÖVDE SS    25m  50.63 
151  Felicia Kvarnstedt  2005  AY2805  SKÖVDE SS    25m  51.57 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Ebba Nyberg  2004  AZ8804  ELFSBORG    25m  48.86 
19  Filippa Fritzson  2005  AE3205  ELFSBORG    25m  47.85 
Annie Seppälä  2004  BD6804  ANDERSTORP    25m  47.55 
53  Hanna Alsiö  2004  AO0404  FALKÖPING    25m  47.83 
184  Vilma Berglund  2003  AD3803  ÅSUNDEN    25m  47.85 
157  Nellie Thell  2004  BF0804  SKÖVDE SS    25m  49.27 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Ebba Jukic  2005  BF7205  SKÖVDE SS    25m  47.18 
117  Eleonora Kostadinova  2005  BF6205  S 02    50m  46.48 
77  Älwa Ankarin  2005  AM6605  SK GÖTENE    25m  46.13 
81  Tove Öjersson  2005  AM1605  SK GÖTENE    25m  46.30 
68  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  46.69 
228  Rebecka Söderberg  2004  AB0404  ÅSUNDEN    25m  47.43 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Lara Johannsmeyer  2003  BV9603  ELFSBORG    50m  45.67 
41  Sofia Siwersjö  2004  AF3604  ELFSBORG    50m  45.26 
12  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    25m  44.41 
153  Linnea Melin  2005  AX1605  SKÖVDE SS    25m  45.19 
Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    25m  45.34 
75  Lisa Andersson  2005  AP1405  SK GÖTENE    25m  45.93 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  43.96 
103  Miray Beybutov  2005  AY1405  S 02    25m  43.46 
167  Thea Hilding  1999  AH6499  STRÖMSTAD    25m  43.30 
25  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  43.37 
32  Kassandra Konstantoulas  2004  BJ1604  ELFSBORG    25m  43.56 
42  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  44.18 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Wilma Haugland  2000  BJ2800  STRÖMSTAD    25m  43.15 
165  Isabel Haugland  2002  AV4602  STRÖMSTAD    25m  42.73 
141  Andrea Bozic  2004  AO9204  SKÖVDE SS    25m  42.43 
89  Thyra Mellander  2003  AP2803  MARIESTAD    50m  42.44 
91  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    50m  43.06 
61  Lisa Karlén  2005  AL4805  FALKÖPING    25m  43.17 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
93  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    25m  42.27 
56  Emelie Gunnarsson  2001  AJ3801  FALKÖPING    25m  41.56 
54  Moa Alsiö  2001  BO3801  FALKÖPING    25m  40.59 
195  Hanna Andrén  2004  AI3204  SK ALINGSÅ    25m  40.91 
26  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    25m  41.91 
169  Linnea Lundqvist  2000  BJ3800  STRÖMSTAD    25m  42.36 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Sofia Wallengren  2002  AW3202  MARIESTAD    25m  40.42 
33  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    25m  38.98 
147  Ida Johansson  2003  AE2403  SKÖVDE SS    25m  38.68 
110  Maja Edvardsson  2003  BH2603  S 02    25m  38.79 
63  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  39.64 
128  Klara Sillerström  2003  BR1603  S 02    25m  40.59 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  38.39 
45  Viola Wesslund Möll  2005  AP5405  ELFSBORG    25m  37.82 
70  Alma Winberg  2001  AH6401  FALKÖPING    25m  37.61 
118  Madison Lind  2004  AZ4804  S 02    25m  37.75 
59  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  37.88 
207  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    25m  38.67 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    25m  36.22 
66  Tuva Samuelsson  2001  AB5201  FALKÖPING    25m  34.90 
90  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  32.85 
85  Matilda Eni  2002  AF0402  MARIESTAD    25m  34.86 
98  Wilma Åhling  2002  AU6802  MARIESTAD    25m  35.32 
87  Ellen Kampe  2003  AP3803  MARIESTAD    25m  37.14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner