2019-11-15   18:27:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Äldre 25m

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre    Utskriftsdatum  03 februari 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  20:43   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2017         
 
 
 
Gren 22, 100m Medley P 14-15  Finaler (4) 
NUSS-rekord: Johan Rydahl (2001) 59.78 
 
Beräknad start 10:47 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Måns Andersson  2002  AH5102  LASS    25m  1:14.85 
218  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    25m  1:14.65 
407  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  1:13.76 
166  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:12.50 
197  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  1:12.73 
246  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  1:13.94 
179  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  1:14.66 
227  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  1:15.25 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Daniel Öhman  2002  AL9302  SKÖVDE SS    25m  1:12.28 
358  Peter Hagedorn-Novik  2002  AK2902  SKÖVDE SS    25m  1:12.09 
176  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:11.91 
383  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  1:11.78 
519  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:11.82 
143  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:11.94 
535  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:12.14 
435  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    25m  1:12.47 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Carl Lingström  2002  AN7902  KALMAR SS    25m  1:11.23 
338  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:11.04 
247  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  1:10.31 
432  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    25m  1:08.81 
350  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m  1:08.96 
503  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:10.52 
216  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  1:11.05 
223  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:11.39 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
446  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    25m  1:07.68 
412  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  1:07.38 
347  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  1:07.03 
395  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  1:05.07 
526  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:06.56 
451  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:07.14 
62  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  1:07.39 
341  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:07.90 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  20:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner