Program för NUSS Äldre 25m
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 52
|
Tävling |
NUSS Äldre |
|
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:53 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 52, 200m Medley P Jun |
Finaler (3) |
NUSS-rekord: Erik Brandt (1999) 2:07.15 |
|
Beräknad start 09:30 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:16.36 |
226 |
2 |
Oliver Tykesson |
2000 |
AJ3700 |
LASS |
|
25m |
2:29.39 |
545 |
3 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
2:28.39 |
511 |
4 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:27.22 |
504 |
5 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:28.20 |
102 |
6 |
Atis Stikáns |
1999 |
AR8799 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:28.86 |
67 |
7 |
Viktor Svan |
2000 |
AH0300 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:29.64 |
577 |
8 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
KATRINEHOL |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Marcus Holmquist |
2000 |
AK2500 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:26.41 |
112 |
2 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:24.45 |
263 |
3 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
2:23.08 |
556 |
4 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:20.14 |
33 |
5 |
Johan Bergwall |
1999 |
AO4599 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:22.63 |
4 |
6 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:23.31 |
562 |
7 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:24.79 |
439 |
8 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:26.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
449 |
1 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:19.57 |
18 |
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:17.05 |
201 |
3 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
25m |
2:13.31 |
408 |
4 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:05.14 |
430 |
5 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:11.41 |
93 |
6 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:15.42 |
443 |
7 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:17.80 |
113 |
8 |
Linus Andersson |
2001 |
AP4301 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:19.63 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:53 |
|