2019-11-16   22:44:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Äldre 25m

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 72
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2017         
 
 
 
Gren 72, 100m Fjärilsim P 14-15  Finaler (4) 
NUSS-rekord: Johan Rydahl (2001) 58.09 
 
Beräknad start 16:15 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Lukas Fredholm  2003  AE9903  MASS    25m  1:13.63 
451  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:12.80 
62  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  1:11.59 
223  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:11.19 
166  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:11.33 
152  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    25m  1:12.24 
179  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  1:12.95 
447  Photsawa Phootepkhum  2002  AV4302  SÖDERTÖRN    25m  1:13.99 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:10.98 
247  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  1:10.10 
407  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  1:08.72 
256  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  1:08.11 
34  Ricky Bergwall  2002  AN9102  JÖNKÖPING    25m  1:08.18 
363  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    25m  1:09.75 
414  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:10.17 
503  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:11.12 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  1:07.66 
315  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  1:07.08 
176  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:06.52 
412  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  1:05.33 
274  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  1:05.84 
426  Kevin Cheng  2002  AI8702  SÖDERTÖRN    25m  1:06.99 
218  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    25m  1:07.10 
246  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  1:07.87 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
526  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:04.89 
390  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  1:03.99 
281  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    25m  1:02.19 
432  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    25m  1:01.95 
446  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    25m  1:02.19 
15  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  1:03.35 
465  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    25m  1:04.63 
341  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:05.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner