2019-11-17   02:57:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Äldre 25m

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 76
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2017         
 
 
 
Gren 76, 100m Bröstsim P 14-15  Finaler (4) 
NUSS-rekord: Alexander Morgan (1996) 1:07.18 
 
Beräknad start 16:51 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
338  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:19.70 
503  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:18.94 
164  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  1:18.53 
324  Vide Troberg Eskola  2003  AN3303  S 02    25m  1:17.91 
250  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    25m  1:18.28 
432  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    25m  1:18.65 
526  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:18.99 
383  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  1:21.37 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
469  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  1:17.16 
265  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  1:16.58 
28  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  1:16.39 
264  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  1:16.03 
370  Daniel Öhman  2002  AL9302  SKÖVDE SS    25m  1:16.34 
123  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  1:16.41 
506  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  1:16.73 
306  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    25m  1:17.71 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Carl Lingström  2002  AN7902  KALMAR SS    25m  1:15.81 
519  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:15.19 
325  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  1:14.10 
216  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  1:13.04 
223  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:13.95 
143  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:14.14 
350  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m  1:15.29 
346  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:15.84 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Walter Hero  2002  AR9102  SK LAXEN    25m  1:12.62 
412  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  1:12.08 
62  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  1:11.44 
483  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  1:08.28 
559  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  1:11.24 
247  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  1:11.80 
465  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    25m  1:12.59 
347  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    25m  1:12.83 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner