2018-05-28   03:24:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2017    Utskriftsdatum  28 april 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 april 2017         
 
 
 
Gren 6, 50m Frisim P 15-16  Försök (4) 
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Marcus Hedlund  2002  AT1902  BOTK-RÖNN    25m  31.61 
350  Edwin Larsson  2001  AB3501  UDDEVALLA    25m  28.59 
337  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  27.09 
105  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  25.74 
356  Charlie Tranberg  2002  AK5102  UDDEVALLA    25m  26.74 
144  Albert Madurel  2001  AZ6301  JÖNKÖPING    25m  28.17 
18  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m  30.16 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
322  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  31.33 
227  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  28.31 
358  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  27.00 
252  Anton Svensson  2001  AR6701  SKÖVDE SS    25m  25.65 
15  Daniel Karlsson  2001  AL0901  BOTK-RÖNN    25m  26.46 
10  Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  27.76 
236  Peter Hagedorn-Novik  2002  AK2902  SKÖVDE SS    25m  29.66 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
312  Erik Wiloboken  2002  AC9302  ÄLMHULT    25m  31.18 
365  Josef Faraj  2002  AS4502  ESKILSTUNA    50m  28.31 
195  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  26.83 
305  Edvin Torlakovic  2001  AG5301  VÄSTERVIK    25m  25.45 
329  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  26.29 
319  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  27.58 
113  Ricky Bergwall  2002  AN9102  JÖNKÖPING    50m  29.65 
140  Tobias Karlsson  2002  AX2902  JÖNKÖPING    50m  35.32 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
314  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  30.27 
302  Elias Fölling Barck  2001  AY9101  VÄSTERVIK    25m  28.22 
306  Felix Öberg  2001  AS9301  VÄSTERVIK    25m  26.79 
296  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  24.56 
151  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  25.81 
131  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    50m  27.25 
Erik Agnorelli  2001  AX5101  BOTK-RÖNN    25m  28.97 
311  Daniel Shebalin  2002  AT2102  ÄLMHULT    25m  32.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 april 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner