Program för Rosenlundsbadet Sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 5
Heatlista Gren 43
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 43, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (13) |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 |
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 |
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 |
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Siri Bälter |
2004 |
AB6804 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
|
281 |
2 |
Iwa Janjic |
2006 |
AL0606 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:07.02 |
168 |
3 |
Nowa Thomassen |
2006 |
AF0806 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:51.92 |
280 |
4 |
Hilma Ihreborn |
2005 |
AW7205 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:46.27 |
138 |
5 |
Ida Jonsson |
2005 |
AJ8405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:49.84 |
216 |
6 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
25m |
2:01.80 |
338 |
7 |
Wilma Åberg |
2005 |
AB4605 |
ÖSA |
|
25m |
2:10.23 |
363 |
8 |
Linnea Andersson |
2004 |
BN0804 |
ÖSA |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
364 |
1 |
Elin Engqvist |
2005 |
AK8405 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:43.34 |
14 |
2 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
AQ2605 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:42.59 |
243 |
3 |
Ebba Jukic |
2005 |
BF7205 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:41.57 |
288 |
4 |
Ellen Nilsson |
2000 |
BD9400 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:41.35 |
295 |
5 |
Ella Stensson |
2005 |
AC1605 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:41.48 |
282 |
6 |
Emelie Jansson |
2006 |
AF0606 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:41.58 |
334 |
7 |
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.65 |
104 |
8 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:44.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
1 |
Lovisa Nilsson |
2006 |
AA0606 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:40.73 |
61 |
2 |
Tilde Eklind |
1999 |
BH1699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:37.50 |
64 |
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:35.62 |
221 |
4 |
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
AC3605 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:35.47 |
171 |
5 |
Ella Åkesson |
2003 |
BL0203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:35.55 |
360 |
6 |
Granaz Harandi |
2004 |
AW5204 |
ÖSA |
|
25m |
1:37.49 |
324 |
7 |
Anesa Gacic |
2002 |
BK4202 |
ÖSA |
|
25m |
1:39.98 |
134 |
8 |
Cajsa Hulusjö |
2004 |
BD8204 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:40.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:35.04 |
19 |
2 |
Alva Udell |
2003 |
AO4603 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:33.25 |
307 |
3 |
Lina Exerman |
2002 |
BA3402 |
ÄLMHULT |
|
50m |
1:33.06 |
163 |
4 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:32.28 |
332 |
5 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
1:32.62 |
283 |
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:33.14 |
308 |
7 |
Vilma Haglund |
2002 |
BV6802 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:34.70 |
167 |
8 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:35.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Ida Johansson |
2003 |
AE2403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:31.27 |
71 |
2 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.12 |
95 |
3 |
Stella Verner |
2003 |
AF6403 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:30.81 |
45 |
4 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:29.58 |
53 |
5 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:29.86 |
149 |
6 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:30.97 |
88 |
7 |
Elin Sand |
2002 |
BV9602 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.22 |
78 |
8 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Walda Jonsson |
2001 |
AC2601 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.99 |
208 |
2 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:28.12 |
109 |
3 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:28.02 |
270 |
4 |
Thea Lindman |
2003 |
AC8203 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:27.54 |
154 |
5 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:27.69 |
180 |
6 |
Maja Olson |
2003 |
AB3603 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:28.08 |
33 |
7 |
Linnea Hyvönen |
2005 |
AB2405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:28.29 |
211 |
8 |
Maja Olofsson |
2004 |
AF7204 |
OSBY SS |
|
25m |
1:29.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
1 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.16 |
339 |
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
1:26.82 |
72 |
3 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:26.58 |
178 |
4 |
Annie Johansson |
2002 |
AA2602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:25.70 |
179 |
5 |
Sigrid Lundström |
2003 |
AB9403 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:26.17 |
245 |
6 |
Ida Kristiansson |
2004 |
AX8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:26.77 |
133 |
7 |
Moa Holmquist |
2004 |
AG1604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:27.03 |
54 |
8 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:27.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
225 |
1 |
Alva Emardson |
2001 |
BP6401 |
SK 1970 |
|
25m |
1:25.37 |
94 |
2 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:25.25 |
170 |
3 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:24.95 |
268 |
4 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:24.39 |
200 |
5 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:24.81 |
98 |
6 |
Francesca Clark |
2001 |
BE1801 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:25.24 |
103 |
7 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:25.36 |
297 |
8 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:25.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:23.57 |
294 |
2 |
Clara Rönnäng |
2001 |
BM9801 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:23.25 |
340 |
3 |
Lovisa Alsop |
2001 |
AJ9601 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:22.06 |
96 |
4 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:21.80 |
244 |
5 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:21.94 |
93 |
6 |
Matilda Thorsén |
2001 |
BF0801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:22.14 |
100 |
7 |
Ida Johansson |
2002 |
AE1602 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:23.54 |
166 |
8 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:23.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:21.33 |
271 |
2 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:21.01 |
81 |
3 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.94 |
247 |
4 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:20.61 |
114 |
5 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:20.82 |
303 |
6 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:20.99 |
20 |
7 |
Cajsa Askengren |
2002 |
AO5802 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:21.29 |
279 |
8 |
Elvira Davidsson |
1996 |
AJ9896 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:21.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:20.18 |
204 |
2 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:19.60 |
249 |
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:19.12 |
345 |
4 |
Marit Cuperus |
2002 |
BD0202 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:18.33 |
76 |
5 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.40 |
129 |
6 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:19.38 |
355 |
7 |
Emilia Ström |
2002 |
AD0602 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:19.86 |
351 |
8 |
Alicia Nestorin |
2002 |
BP3602 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:20.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:16.79 |
82 |
2 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.95 |
353 |
3 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
AD9499 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:15.20 |
212 |
4 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
25m |
1:14.74 |
59 |
5 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.00 |
67 |
6 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.86 |
214 |
7 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
AD4800 |
OSBY SS |
|
25m |
1:16.44 |
77 |
8 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.57 |
128 |
2 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:13.61 |
181 |
3 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:13.24 |
238 |
4 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:12.61 |
300 |
5 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:13.18 |
110 |
6 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.52 |
251 |
7 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:14.38 |
42 |
8 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.64 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|