Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
25m |
1:06.88 |
51 |
2 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:05.62 |
283 |
3 |
Lasse Kølle Jørgensen |
1996 |
9697AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.99 |
121 |
4 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
1:03.28 |
175 |
5 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.78 |
22 |
6 |
Frederik S. Løwe |
2001 |
0133AE |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.53 |
130 |
7 |
Magnus Madsen |
2000 |
0011AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:05.97 |
116 |
8 |
Mathias Persson |
2001 |
0107AM |
TRITON B |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
GSK |
|
25m |
1:02.39 |
134 |
2 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.24 |
95 |
3 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
25m |
58.69 |
277 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
55.35 |
23 |
5 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
57.91 |
362 |
6 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
59.48 |
422 |
7 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:01.11 |
226 |
8 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:01.52 |
261 |
2 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
59.94 |
171 |
3 |
Jonathan Müller |
1997 |
9751AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
58.47 |
447 |
4 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
HOLBÆK |
|
25m |
55.20 |
303 |
5 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
25m |
57.90 |
174 |
6 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.27 |
398 |
7 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
25m |
1:01.10 |
361 |
8 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:02.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:01.22 |
206 |
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
59.52 |
295 |
3 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
25m |
58.27 |
302 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
25m |
53.91 |
83 |
5 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
25m |
57.47 |
218 |
6 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
25m |
58.88 |
223 |
7 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.88 |
196 |
8 |
Jakob Petersen |
1999 |
9941AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|