Program för Masters SM (50m)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Öppna Master SM |
|
Utskriftsdatum |
19 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 november 2016 |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Damer |
Finaler (9) |
Beräknad start 15:33 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Eva Berglund-Lindbäck |
1955 |
60-64 |
DANDERYD |
|
25m |
32.40 |
182 |
2 |
Caroline Magnusson |
1956 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.00 |
4 |
3 |
Marie Crisp |
1949 |
65-69 |
DANDERYD |
|
25m |
49.33 |
10 |
4 |
Ulla Öhman |
1948 |
65-69 |
FAGERSTA |
|
25m |
38.18 |
74 |
5 |
Inga-Lill Johnsson |
1951 |
65-69 |
LULEÅ SS |
|
25m |
39.32 |
1 |
6 |
Bitte Axling |
1946 |
70-74 |
DANDERYD |
|
25m |
33.06 |
80 |
7 |
Birgitta Hjalmarsson |
1937 |
75-79 |
MKK |
|
25m |
49.03 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
Carina Andersson |
1961 |
55-59 |
SK SYDSIM |
|
50m |
38.63 |
246 |
4 |
Anne Sundell |
1960 |
55-59 |
SPIF SF |
|
25m |
31.87 |
146 |
5 |
Ingrid Holmgren |
1960 |
55-59 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
37.20 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
Agneta Berg |
1962 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.91 |
23 |
3 |
Elisabeth Pålsson |
1963 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
31.79 |
47 |
4 |
Maria Norberg |
1963 |
50-54 |
KSLS |
|
50m |
28.54 |
189 |
5 |
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
30.00 |
188 |
6 |
Anu Lajunen |
1966 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
35.68 |
198 |
7 |
Margareth Timossi |
1966 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
38.40 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
Åsa Johansson |
1971 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
25m |
33.57 |
5 |
4 |
Maria Gustafsson |
1967 |
45-49 |
DANDERYD |
|
25m |
28.33 |
204 |
5 |
Britt-Marie Nilsson |
1971 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
50m |
29.56 |
9 |
6 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
40.42 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Arlett Ballnus |
1974 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
58 |
2 |
Ilze Adolfsson |
1972 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
36.89 |
91 |
3 |
Charlotte Närwall |
1976 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
33.45 |
61 |
4 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
31.67 |
134 |
5 |
Karolina Yngvesson |
1976 |
40-44 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.21 |
118 |
6 |
Maria Thom |
1974 |
40-44 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
34.50 |
199 |
7 |
Monika Grel |
1976 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
50m |
45.47 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
Helena Hillerström |
1980 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
50m |
32.66 |
12 |
4 |
Anna Ane |
1978 |
35-39 |
GÄVLE SS |
|
25m |
29.82 |
206 |
5 |
Maria Vitazka |
1979 |
35-39 |
SK SYDSIM |
|
50m |
30.37 |
100 |
6 |
Therese Axenborg |
1979 |
35-39 |
MASS |
|
25m |
32.74 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
Sannah Sjöholm |
1985 |
30-34 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
32.55 |
137 |
3 |
Suzanna Nystrand |
1985 |
30-34 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
29.50 |
153 |
4 |
Marie-Therese Öberg |
1986 |
30-34 |
ÖSMO SS |
|
50m |
28.60 |
140 |
5 |
Tove Brickner |
1985 |
30-34 |
TUREBERG |
|
25m |
29.32 |
94 |
6 |
Jenni Svensson |
1982 |
30-34 |
MKK |
|
25m |
30.50 |
92 |
7 |
My Persson |
1986 |
30-34 |
MKK |
|
50m |
33.55 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
2 |
Jennifer Linge |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
25m |
32.56 |
14 |
3 |
Amanda Fischer |
1989 |
25-29 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.69 |
219 |
4 |
Elin Öster |
1987 |
25-29 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
30.16 |
40 |
5 |
Ellinor Wemmert |
1988 |
25-29 |
HS |
|
25m |
30.64 |
243 |
6 |
Emelie Ernstsson |
1990 |
25-29 |
SPIF SF |
|
25m |
31.20 |
249 |
7 |
Erika Jonasson |
1988 |
25-29 |
SK RAN |
|
50m |
33.45 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
Sara Edenfelt |
1992 |
20-24 |
SK HAJEN |
|
50m |
30.17 |
139 |
4 |
Marie Håkansson |
1992 |
20-24 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
28.60 |
19 |
5 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
20-24 |
GÖTEBORG |
|
25m |
29.28 |
205 |
6 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
20-24 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.26 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
19 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
11:36 |
|