Startliste for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag (Birkerød)
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Sigma Swim Årgangscup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 december 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
279 |
2 |
Ida Husebø |
2004 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
1:03.48 |
85 |
3 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
52.77 |
81 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
58.94 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
50.60 |
269 |
2 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
0354AV |
SØLLERØD |
|
25m |
48.30 |
189 |
3 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
47.38 |
254 |
4 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
47.58 |
259 |
5 |
Dicte Eriksen |
2004 |
0436AR |
SØLLERØD |
|
25m |
50.31 |
285 |
6 |
Frederikke Smidt |
2004 |
0412AL |
SØLLERØD |
|
25m |
52.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
47.07 |
86 |
2 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
46.19 |
261 |
3 |
Annika Gøtze Iversen |
2003 |
0348AV |
SØLLERØD |
|
25m |
45.48 |
257 |
4 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
45.94 |
93 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
46.19 |
25 |
6 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
47.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
45.43 |
234 |
2 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.44 |
281 |
3 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
42.72 |
287 |
4 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
43.73 |
38 |
5 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
45.15 |
256 |
6 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
0494AT |
SØLLERØD |
|
25m |
45.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
41.32 |
230 |
2 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.72 |
222 |
3 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
37.93 |
248 |
4 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.98 |
184 |
5 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
40.29 |
24 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
42.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
40.94 |
137 |
2 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
39.55 |
130 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
36.77 |
219 |
4 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.84 |
216 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.95 |
267 |
6 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
50m |
42.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.55 |
228 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.37 |
142 |
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
36.63 |
133 |
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
38.73 |
78 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
39.79 |
57 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
41.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|