Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 85
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
26 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 85, 50m Fjärilsim Fl. 16år oä |
Finaler (6) |
2013: Alexandra Berg, Helsingborgs Simsällskap, 28.00 |
2014: Clara Vater, Landskrona Simsällskap, 28.01 |
2015: Ida Liljeqvist, Höganäs Simsällskap, 28.25 |
2016: Ronja Wikström, Helsingborgs Simsällskap, 27.63 |
|
Beräknad start 18:53 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
560 |
1 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
AL5801 |
SK STIMMET |
|
25m |
35.51 |
859 |
2 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
25m |
34.44 |
831 |
3 |
Ellen Thunberg |
2001 |
BC7401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
34.06 |
248 |
4 |
Heidi Winberg |
1999 |
AW4899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
33.84 |
205 |
5 |
Amanda Trägårdh |
2001 |
BL3201 |
HS |
|
50m |
33.95 |
760 |
6 |
Wilma Rönnäng |
1998 |
AV4898 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
34.12 |
254 |
7 |
Moa Törneman |
2001 |
AN6401 |
SS IDEN |
|
25m |
34.95 |
584 |
8 |
Michelle Napierski |
2001 |
BN4801 |
SK SYDSIM |
|
25m |
37.16 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
896 |
0 |
Ulrika Von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
33.20 |
365 |
1 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.94 |
427 |
2 |
Biborka Nagy |
1998 |
BO5498 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
32.74 |
394 |
3 |
Therese Pålsson |
2001 |
BJ4401 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.63 |
390 |
4 |
Elin Norrman |
2001 |
AX4601 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.44 |
756 |
5 |
Elvira Davidsson |
1996 |
AJ9896 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
32.53 |
791 |
6 |
Emma Stanciu |
2000 |
BP0800 |
YSTADS SS |
|
25m |
32.66 |
253 |
7 |
Elin Sjö |
2001 |
AX5801 |
SS IDEN |
|
25m |
32.74 |
736 |
8 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
50m |
33.18 |
294 |
9 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
25m |
33.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
891 |
0 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
32.39 |
24 |
1 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
32.25 |
108 |
2 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
32.04 |
580 |
3 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.03 |
858 |
4 |
Julia Ström |
1997 |
BR4497 |
TRELLEBORG |
|
25m |
31.76 |
331 |
5 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
31.94 |
799 |
6 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
32.04 |
559 |
7 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
25m |
32.16 |
296 |
8 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
32.30 |
486 |
9 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
AD4800 |
OSBY SS |
|
25m |
32.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
534 |
0 |
Hedda Nilsson-Halvardsson |
2001 |
AQ3601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
31.61 |
295 |
1 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
31.53 |
726 |
2 |
Ebba Löfgren |
2001 |
BU9601 |
VELLINGE-N |
|
25m |
31.20 |
319 |
3 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
31.05 |
844 |
4 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
31.01 |
898 |
5 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.04 |
300 |
6 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
31.09 |
72 |
7 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
31.52 |
786 |
8 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
31.60 |
4 |
9 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
31.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
474 |
0 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
30.87 |
171 |
1 |
Sasa Podric |
2000 |
BS0400 |
HS |
|
25m |
30.75 |
480 |
2 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
25m |
30.08 |
173 |
3 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
25m |
29.98 |
602 |
4 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
25m |
29.54 |
247 |
5 |
Elin Widén |
1998 |
AI4498 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
29.89 |
204 |
6 |
Mari-Louise Tran |
1997 |
AL2897 |
HS |
|
50m |
30.07 |
207 |
7 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
HS |
|
25m |
30.24 |
325 |
8 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
30.84 |
585 |
9 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
30.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
509 |
0 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
29.41 |
263 |
1 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.98 |
336 |
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
25m |
28.84 |
84 |
3 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
28.46 |
239 |
4 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
26.55 |
213 |
5 |
Ronja Vikström |
1996 |
BQ0696 |
HS |
|
25m |
27.42 |
502 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
28.58 |
660 |
7 |
Alexandra Volkova |
1996 |
AK4896 |
SK TRITON |
|
25m |
28.86 |
796 |
8 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
29.36 |
507 |
9 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
25m |
29.44 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
26 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
13:09 |
|