Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 202
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 202, 400m Medley Herrer |
Finaler (5) |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
343 |
2 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
50m |
6:06.09 |
245 |
3 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:42.02 |
68 |
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:47.56 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:38.99 |
272 |
3 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
5:30.56 |
71 |
4 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:34.44 |
257 |
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
5:40.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
5:26.84 |
88 |
2 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:22.74 |
238 |
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
5:17.17 |
54 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:22.02 |
80 |
5 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:26.18 |
346 |
6 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
5:28.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:12.30 |
56 |
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:57.58 |
235 |
3 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
4:54.59 |
107 |
4 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
4:56.36 |
65 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:03.90 |
82 |
6 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:13.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:45.80 |
240 |
2 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:41.42 |
232 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:37.66 |
287 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:40.59 |
79 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:42.71 |
280 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:51.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|