Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 309
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 309, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
Emma Antonisen |
2002 |
0282AW |
HELSINGE |
|
50m |
3:09.86 |
362 |
3 |
Sara Emilie Nimb |
2002 |
0272AZ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:03.68 |
139 |
4 |
Katrine Voss Thorsen |
2002 |
0202AZ |
HELSINGE |
|
50m |
3:05.80 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
2:50.90 |
312 |
2 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:37.29 |
61 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:25.34 |
97 |
4 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.20 |
227 |
5 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:43.10 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.90 |
216 |
2 |
Josefine Rosengren |
2000 |
BA3800 |
KSLS |
|
50m |
2:36.58 |
154 |
3 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:23.75 |
59 |
4 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:35.00 |
145 |
5 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
2:42.18 |
210 |
6 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
50m |
2:54.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
50m |
2:43.18 |
281 |
2 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.20 |
269 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.14 |
226 |
4 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:33.06 |
64 |
5 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:40.75 |
354 |
6 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
50m |
2:53.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|