Program for Handelsbanken Farum Cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Fredag kl. 16.30
Løb 212, 400m Frisvømning Herrer |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 285 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:01.60 | |
2 | 232 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 4:06.91 | |
3 | 100 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 4:09.30 | |
4 | 287 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 4:11.77 | |
5 | 240 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 4:13.53 | |
6 | 79 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 50 m | 4:14.39 | |
7 | 101 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 4:18.93 | |
8 | 238 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 4:20.92 | |
9 | 65 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 4:26.82 | |
10 | 235 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:28.95 | |
11 | 132 | Mogensen Alexander | 1999 | HELSINGE | 9987AP | 50 m | 4:30.50 | |
12 | 56 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 4:31.11 | |
13 | 55 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 4:32.05 | |
14 | 220 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 4:34.32 | |
15 | 221 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 4:34.84 | |
16 | 127 | Jeppesen Thor Bols | 2002 | HELSINGE | 0291AK | 50 m | 4:35.00 | |
17 | 71 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 4:35.31 | |
18 | 280 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:35.32 | |
19 | 54 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 4:36.07 | |
20 | 283 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 4:44.09 | |
21 | 256 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 4:45.89 | |
22 | 346 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 50 m | 4:47.54 | |
23 | 223 | Jeppesen Oliver Aagaard | 2001 | LYNGBY | 0129AL | 50 m | 4:47.79 | |
24 | 82 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 4:47.96 | |
25 | 215 | Petersson Harry | 2002 | KSLS | AM9302 | 50 m | 4:48.84 | |
26 | 250 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 4:49.15 | |
27 | 88 | Weiss Noah Koefoed | 2003 | HOVEDSTAD | 0381AC | 50 m | 4:53.25 | |
28 | 340 | Helms Frederik | 2001 | VEST | 0171AL | 50 m | 4:53.80 | |
29 | 272 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 4:54.86 | |
30 | 80 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 50 m | 4:57.88 | |
31 | 200 | Corluka Tomislav | 2003 | KSLS | AC7703 | 50 m | 5:02.71 | |
32 | 211 | Modig Herman | 2003 | KSLS | AC3903 | 50 m | 5:03.63 | |
33 | 292 | Kilhof Morten | 2000 | SOLRØD | 0037AJ | 50 m | 5:03.87 | |
34 | 343 | Jacobsen Martin | 2002 | VEST | 0267AL | 50 m | 5:05.27 | |
35 | 68 | Larsen Jeppe Seelig | 2002 | HOVEDSTAD | 0245AL | 50 m | 5:07.09 | |
36 | 257 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 5:08.93 | |
37 | 332 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 50 m | 5:58.00 | |
38 | 125 | Jeppesen Asger Bols | 2005 | HELSINGE | 0513AE | 50 m | 6:06.09 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |