2020-02-24   07:35:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS-yngre 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2017    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  18:54   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12  Finaler (4) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    25m  1:38.64 
45  Samuel Sjökvist  2005  AQ0705  GÄVLE SS    25m  1:36.03 
346  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  1:35.02 
283  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  1:34.09 
280  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    25m  1:34.34 
366  Tim Weghammar  2005  AE5105  SÄFFLE SS    25m  1:35.63 
192  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    50m  1:36.99 
214  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  1:39.03 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  David Bergqvist  2005  AA7505  JÖNKÖPING    25m  1:32.78 
301  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  1:31.97 
262  Alvin Silow  2005  AF0905  MARIESTAD    25m  1:30.60 
17  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  1:28.68 
356  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  1:30.33 
484  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  1:31.04 
469  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  1:32.02 
William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  1:33.30 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  1:28.32 
363  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:27.59 
390  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  1:26.49 
391  Elliot Wennerström  2005  AK2105  SÖDERTÖRN    25m  1:26.35 
382  Tobias Lindberg  2005  AI7105  SÖDERTÖRN    25m  1:26.40 
418  Joel Brewitz  2005  AG2505  VÄSTERÅS    25m  1:27.54 
415  Joseph Ornek  2005  AE5705  VARBERG    25m  1:27.92 
411  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  1:28.54 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  1:21.25 
322  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:19.53 
412  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  1:15.13 
106  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    25m  1:10.74 
386  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    25m  1:13.55 
377  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  1:18.03 
403  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  1:21.05 
432  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:22.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  18:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner