2020-02-18   13:36:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS-yngre 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13 
 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:27.94 år 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  30.50   
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  31.28   
380  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  31.54   
457  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  25 m  32.38   
389  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  32.74   
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  33.16   
401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  33.36   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  33.87   
23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  34.26   
10  207  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  34.32   
11  215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  34.32   
12  414  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  34.39   
13  288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  34.48   
14  180  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  34.66   
15  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  34.70   
16  493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  50 m  34.77   
17  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  35.07   
18  383  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  35.31   
19  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  35.93   
20  193  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  36.08   
21  300  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  36.54   
22  281  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  36.83   
23  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  36.96   
24  492  Hua Vincent  2004  HÖRBY SK  AS2704  25 m  37.10   
25  149  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  37.13   
26  182  Gröndahl Nils  2004  SK LAXEN  AH7304  25 m  37.18   
27  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  37.47   
28  313  Löfdahl Oscar  2004  S 77  AA0504  25 m  37.76   
29  158  Johansson Alexander  2004  KUNGSBACKA  AV1504  25 m  38.20   
30  173  Wänt Gustaf  2004  KUNGSBACKA  AT8304  25 m  38.77   
31  400  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  25 m  38.99   
32  314  Meurling William  2004  S 77  AG9704  25 m  40.39   
33  98  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  40.74   
34  249  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  40.78   
35  327  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  40.93   
36  311  Kjellgren David  2004  S 77  AI4504  25 m  40.98   
37  64  Heidarpour Sam  2004  GÖTEBORG  AR6504  25 m  41.09   
38  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  41.29   
39  324  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  41.46   
40  354  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  42.34   
41  410  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  50 m  42.41   
42  446  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  42.48   
43  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  42.74   
44  435  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  42.95   
45  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  43.18   
46  269  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  43.58   
47  472  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  43.72   
48  118  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  50 m  46.95   
49  318  Thäng Gustaf  2004  S 77  AM3504  25 m  52.77  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
2_S
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13 
 
NR; Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 00:33.30 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
370  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  25 m  35.32   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  35.36   
349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  35.36   
483  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  35.91   
34  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  37.38   
16  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  38.28   
279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  38.41   
277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  38.66   
224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  39.08   
10  378  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  40.01   
11  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  40.09   
12  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  40.20   
13  420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  40.21   
14  186  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  40.38   
15  219  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  40.70   
16  248  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  40.70   
17  159  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  40.93   
18  113  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  41.37   
19  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  41.41   
20  471  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  41.43   
21  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  41.48   
22  155  Hilbert Tilda  2004  KUNGSBACKA  AZ0804  25 m  41.56   
23  264  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  41.57   
24  Berge-Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  41.60   
25  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  41.68   
26  445  Segerström Erica  2004  SOLSTA  AR9804  25 m  42.11   
27  315  Milusic Gabriella  2004  S 77  AJ0404  25 m  42.42   
28  39  Blom Amanda  2004  GRUMS SS  BF9804  25 m  42.47   
29  466  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  42.50   
30  331  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  42.73   
31  107  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  42.85   
32  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  42.94   
33  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  42.99   
34  422  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  43.01   
35  245  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  43.07   
36  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  43.21   
37  46  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  43.24   
38  19  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  43.27   
39  65  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  43.53   
40  351  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  43.55   
41  295  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  43.76   
42  43  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  43.90   
43  330  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  43.98   
44  108  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  44.02   
45  431  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  44.12   
46  485  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  44.17   
47  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  44.43   
48  335  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  44.73   
49  163  Martinez Jonsson Klara  2004  KUNGSBACKA  BI4604  25 m  45.06  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  33.64   
106  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  34.60   
412  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  34.95   
377  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  35.76   
322  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  37.15   
403  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  37.68   
363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  38.93   
390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  39.06   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  39.09   
10  432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  39.13   
11  415  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  39.84   
12  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  39.85   
13  418  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  39.93   
14  391  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  40.03   
15  484  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  40.38   
16  411  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  40.79   
17  382  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  41.00   
18  239  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  41.18   
19  96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  41.49   
20  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  41.80   
21  301  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  41.89   
22  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  41.90   
23  469  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  42.23   
24  45  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  43.15   
25  346  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  43.16   
26  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  44.29   
27  192  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  50 m  44.44   
28  262  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  44.44   
29  117  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  44.53   
30  283  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  44.78   
31  280  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  45.13   
32  214  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  45.76   
33  273  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  46.23   
34  104  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  46.78   
35  340  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  47.14   
36  189  Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  47.18   
37  477  Rogersson Tim  2005  UDDEVALLA  AN5305  25 m  47.68   
38  112  Lindström Jakob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  47.76   
39  103  Gerleman Lucas  2005  JÖNKÖPING  AG3305  25 m  48.36   
40  404  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  48.97   
41  57  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  53.52   
42  481  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  54.41   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim FL 12 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
454  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  29.31   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  29.74   
423  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  30.95   
490  Asp Olsson Liv  2005  SPIF SF  AH3205  25 m  31.03   
33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  31.79   
59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  31.93   
41  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  31.99   
369  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  32.04   
69  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  32.14   
10  134  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  32.44   
11  350  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  32.72   
12  229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  33.15   
13  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  33.20   
14  40  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  33.30   
15  297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  33.36   
16  470  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  33.39   
17  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  33.49   
18  148  Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  33.51   
19  230  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  33.76   
20  95  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  33.78   
21  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  33.99   
22  449  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  34.01   
23  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  34.02   
24  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  34.03   
25  452  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  34.13   
26  326  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  34.39   
27  358  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  34.47   
28  417  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  34.57   
29  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  34.64   
30  263  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  34.86   
31  328  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  34.88   
32  355  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  34.93   
33  365  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  34.97   
34  409  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  34.99   
35  462  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  35.00   
36  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  35.09   
37  373  Flink Maria  2005  SÖDERTÖRN  AP8205  25 m  35.43   
38  307  Bergman Ellen  2005  S 77  AJ6805  25 m  35.72   
39  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  35.76   
40  433  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  35.99   
41  204  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  36.01   
42  475  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  36.35   
43  463  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  36.41   
44  226  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  37.13   
45  111  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  50 m  37.37   
46  393  Vlachou Evangelia  2005  SÖDERTÖRN  AF5605  25 m  37.47   
47  428  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  37.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  5:41.12   
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  6:02.22   
171  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA  AM5906  25 m  6:12.67   
124  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  6:32.93   
153  Freiholtz Gustav  2006  KUNGSBACKA  AK1906  25 m  6:37.90   
133  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  6:38.71   
144  Amrén Albin  2006  KUNGSBACKA  AL7106  25 m  6:48.85   
208  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  7:23.54   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m     
10  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
11  15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m     
12  21  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m     
13  62  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m     
14  114  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m     
15  150  Engdar Miles  2007  KUNGSBACKA  AB8307  25 m    EFT 
16  169  Törnqvist Max  2006  KUNGSBACKA  AJ9106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
6_S
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11 
 
NR: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 00:38.03 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  41.67   
375  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  44.46   
200  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  44.58   
266  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  44.75   
416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  25 m  45.99   
11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  46.62   
385  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  46.66   
12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  46.67   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  46.72   
10  296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  46.80   
11  191  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  47.30   
12  197  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  48.29   
13  376  Hanikat Filippa  2007  SÖDERTÖRN  AK7207  25 m  48.39   
14  444  Segerström Elin  2007  SOLSTA  AF7407  25 m  48.67   
15  304  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  48.69   
16  491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m  49.02   
17  205  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  49.08   
18  450  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  49.09   
19  250  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  49.65   
20  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  25 m  49.90   
21  465  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  49.91   
22  61  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  50.66   
23  138  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  50.76   
24  384  Lundberg Malva  2007  SÖDERTÖRN  AM6207  25 m  50.84   
25  216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  50.99   
26  97  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  51.54   
27  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  51.54   
28  167  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA  AM6206  25 m  51.82   
29  447  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  51.89   
30  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  52.22   
31  147  Billström Tindra  2006  KUNGSBACKA  AL3606  25 m  52.43   
32  242  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  52.51   
33  478  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  25 m  52.54   
34  234  Klintåker Josefin  2006  LASS  AF6406  25 m  52.87   
35  276  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  53.36   
36  344  Hörder Agnes  2007  SK 1970  AA4607  25 m  53.71   
37  312  Knauer Emma  2006  S 77  BD8806  25 m  53.87   
38  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  54.08   
39  32  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  54.43   
40  120  Thomassen Nowa  2006  JÖNKÖPING  AF0806  25 m  54.54   
41  232  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  54.69   
42  20  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  55.09   
43  185  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  55.64   
44  339  Boman Hilda  2008  SK 1970  AA4608  25 m  56.23   
45  468  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  56.80   
46  381  Lindberg Lovisa  2007  SÖDERTÖRN  AK0407  25 m  56.89   
47  482  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  57.02   
48  460  Erichsen Evelina  2006  UDDEVALLA  AX8206  25 m  57.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
7_S
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:06.67   
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:12.06   
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:13.03   
401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:13.10   
288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:14.89   
181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  1:15.66   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:15.80   
380  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  1:15.83   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.85   
10  457  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  25 m  1:16.21   
11  474  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:16.50   
12  215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:16.52   
13  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:16.79   
14  389  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:16.93   
15  383  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  1:17.93   
16  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:18.00   
17  313  Löfdahl Oscar  2004  S 77  AA0504  25 m  1:18.77   
18  493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:18.94   
19  249  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:19.77   
20  281  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  25 m  1:20.22   
21  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:20.47   
22  446  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:22.55   
23  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:22.86   
24  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:23.13   
25  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:23.39   
26  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:23.90   
27  425  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:24.11   
28  314  Meurling William  2004  S 77  AG9704  25 m  1:25.00   
29  160  Kvarnlöf Hektor  2004  KUNGSBACKA  AT0504  25 m  1:25.36   
30  379  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:26.70   
31  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:27.26   
32  354  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:27.42   
33  400  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  25 m  1:27.79  RES 
34  173  Wänt Gustaf  2004  KUNGSBACKA  AT8304  25 m  1:28.52  RES 
35  410  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  1:28.98  RES 
36  414  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  1:29.32  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
8_S
Gren 8, 100m Frisim FL 13 
 
NR: Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 01:00.38 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:01.96   
107  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:02.00   
361  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:03.18   
248  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:03.62   
315  Milusic Gabriella  2004  S 77  AJ0404  25 m  1:04.02   
295  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:04.93   
370  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  25 m  1:05.12   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:05.34   
100  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:05.59   
10  420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:05.77   
11  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:05.91   
12  277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:06.20   
13  351  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  1:06.34   
14  34  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:06.93   
15  279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:06.99   
16  483  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:07.04   
17  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:07.24   
18  31  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:07.45   
19  378  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:08.50   
20  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:08.71   
21  113  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:09.18   
22  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:09.36   
23  371  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:09.52   
24  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:09.66   
25  331  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:09.80   
26  461  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:09.92   
27  19  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:10.27   
28  467  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:10.56   
29  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:10.65   
30  330  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:10.69   
31  285  Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:10.88   
32  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:11.08   
33  264  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:11.31  RES 
34  347  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  1:11.37  RES 
35  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  1:11.57  RES 
36  159  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  1:11.79  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
9_S
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
412  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:14.85   
386  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:17.15   
198  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:19.10   
322  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:22.02   
363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:24.91   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:28.37   
390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:28.47   
432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:31.69   
411  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:37.85   
10  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:40.51   
11  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:42.88   
12  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:46.64   
13  469  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  1:48.13   
14  280  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m     
15  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12 
 
NR: Emelie Fast 2004 Södertörns SS 01:14.76 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
372  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:17.59   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:22.21   
263  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  1:24.49   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:26.02   
297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:26.45   
148  Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  1:26.46   
369  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  1:27.52   
69  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:28.59   
59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:30.13   
10  417  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:30.61   
11  229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:31.10   
12  37  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:31.13   
13  95  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  1:31.81   
14  33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:32.45   
15  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:35.25   
16  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:35.28   
17  393  Vlachou Evangelia  2005  SÖDERTÖRN  AF5605  25 m  1:35.61   
18  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:36.22   
19  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:36.32   
20  355  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:36.48   
21  452  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:36.95   
22  307  Bergman Ellen  2005  S 77  AJ6805  25 m  1:37.33   
23  409  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  1:37.49   
24  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:38.04   
25  428  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  1:38.08   
26  18  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  1:38.31   
27  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:38.65   
28  230  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  1:39.20   
29  326  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:39.32   
30  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:39.58   
31  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:40.10   
32  302  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  1:43.51   
33  101  Engqvist Elin  2005  JÖNKÖPING  AK8405  25 m  1:43.58  RES 
34  204  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  1:43.71  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:22.87   
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:30.69   
236  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:33.44   
114  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:34.15   
476  Rogersson Adam  2007  UDDEVALLA  AC1107  25 m  1:34.40   
235  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  1:35.88   
231  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:37.66   
459  Egerdal Oskar  2006  UDDEVALLA  AG0906  50 m  1:39.03   
171  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA  AM5906  25 m  1:41.03   
10  124  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:42.75   
11  208  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:43.17   
12  144  Amrén Albin  2006  KUNGSBACKA  AL7106  25 m  1:47.29   
13  246  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  1:49.04   
14  480  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  1:49.61   
15  153  Freiholtz Gustav  2006  KUNGSBACKA  AK1906  25 m  1:52.17   
16  62  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:52.82   
17  464  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  1:54.14   
18  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  1:55.85   
19  156  Hörgren William  2007  KUNGSBACKA  AE7307  25 m  1:56.22   
20  150  Engdar Miles  2007  KUNGSBACKA  AB8307  25 m  1:56.27   
21  169  Törnqvist Max  2006  KUNGSBACKA  AJ9106  25 m  1:57.44   
22  165  Poller Alejandro  2007  KUNGSBACKA  AH7307  25 m  2:08.73   
23  161  Magnusson Emil  2006  KUNGSBACKA  AO3906  25 m  2:09.52   
24  233  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  2:10.48   
25  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  2:14.68   
26  154  Hammar Emrik  2007  KUNGSBACKA  AH8307  25 m  2:18.22   
27  146  Andersson Max  2007  KUNGSBACKA  AH4307  25 m  2:23.85   
28  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
29  15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m     
30  21  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m     
31  72  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m     
32  388  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m     
33  133  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m    RES 
34  168  Selin Victor  2006  KUNGSBACKA  AF8506  25 m    RES 
35  217  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  25 m    RES 
36  243  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m    RES 
37  387  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
12_S
Gren 12, 100m Frisim FL 11 
 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:09.64   
266  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:15.19   
11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:18.59   
416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  25 m  1:18.95   
234  Klintåker Josefin  2006  LASS  AF6406  25 m  1:20.85   
296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  1:22.25   
216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:22.26   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  1:22.48   
465  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  1:22.89   
10  491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m  1:22.95   
11  185  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  1:24.06   
12  304  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  50 m  1:25.21   
13  375  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  1:25.44   
14  272  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  1:25.48   
15  276  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:26.35   
16  460  Erichsen Evelina  2006  UDDEVALLA  AX8206  50 m  1:26.86   
17  191  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  1:28.28   
18  12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:28.63   
19  20  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  1:28.91   
20  61  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:29.12   
21  250  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:29.16   
22  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:29.28   
23  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  1:29.69   
24  197  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  1:31.10   
25  205  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:31.25   
26  200  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:31.43   
27  94  Almhill Tyra  2006  JÖNKÖPING  AF9606  25 m  1:31.66   
28  32  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  1:32.33   
29  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:33.02   
30  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  25 m  1:33.65   
31  138  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  1:34.65   
32  35  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  1:35.09   
33  242  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:35.62  RES 
34  232  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  1:38.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  4:53.27   
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  4:54.61   
288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  4:55.85   
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  4:56.60   
105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  4:56.69   
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  4:59.73   
215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  5:01.86   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  5:03.73   
207  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  5:06.12   
10  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  5:06.68   
11  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  5:06.97   
12  492  Hua Vincent  2004  HÖRBY SK  AS2704  25 m  5:08.17   
13  181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  5:12.18   
14  474  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  5:17.49   
15  300  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  5:18.02   
16  180  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  5:18.35   
17  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  5:18.99   
18  327  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  5:28.32   
19  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  5:29.30   
20  313  Löfdahl Oscar  2004  S 77  AA0504  25 m  5:34.22   
21  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  5:35.74   
22  354  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  5:42.47   
23  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  5:46.12   
24  400  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  25 m  5:47.08   
25  472  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  5:51.53  RES 
26  182  Gröndahl Nils  2004  SK LAXEN  AH7304  25 m  5:54.82  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
14_S
Gren 14, 200m Medley FL 12 
 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
372  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:38.55   
454  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  2:43.22   
490  Asp Olsson Liv  2005  SPIF SF  AH3205  25 m  2:45.85   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  2:46.05   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:46.80   
33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  2:49.30   
95  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:53.49   
297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  2:54.53   
59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:54.61   
10  229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  2:54.67   
11  470  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  2:56.33   
12  134  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:56.96   
13  230  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  3:02.56   
14  37  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  3:02.91   
15  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  3:02.91   
16  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  3:04.02   
17  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  3:04.86   
18  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  3:07.01   
19  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:07.25   
20  328  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  3:12.61   
21  41  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  50 m  3:12.65   
22  40  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  50 m  3:14.01   
23  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  3:14.21   
24  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  3:16.68   
25  433  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  3:17.34  RES 
26  204  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  3:17.83  RES 
27  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  3:20.35  RES 
28  326  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  3:21.38  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11 
 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  38.20   
48  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  38.73   
124  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  40.59   
494  Huasson Benjamin  2007  HÖRBY SK  AA5707  50 m  42.23   
15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  43.95   
476  Rogersson Adam  2007  UDDEVALLA  AC1107  25 m  44.88   
Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  46.41   
236  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  46.64   
459  Egerdal Oskar  2006  UDDEVALLA  AG0906  25 m  48.99   
10  231  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  49.06   
11  133  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  49.13   
12  208  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  49.92   
13  62  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  51.47   
14  464  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  51.85   
15  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  53.59   
16  144  Amrén Albin  2006  KUNGSBACKA  AL7106  25 m  54.89   
17  72  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m     
18  73  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m     
19  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m     
20  235  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m     
21  246  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m     
22  387  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m     
23  388  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m     
24  499  Åkerman Jonathan  2006  SÖDERTÖRN  AI6106  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
16_S
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy 
 
NR; Västerås SS Västerås S 02:16.31 år 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Jönköping Damer 1  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:20.34   
486  Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:21.88   
38  SK Ena Damer [2004]  2004  SK ENA    25 m  2:25.02   
255  Lass Flickor Lag 1  2005  LASS    25 m  2:25.30   
293  Mass Lag 1  2004  MASS    25 m  2:25.98   
51  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:28.35   
336  S02 Damer [2004]  2004  S 02    25 m  2:28.97   
353  Skövde SS Damer [2004]  2004  SKÖVDE SS    25 m  2:30.42   
174  Kungsbacka Flickor Lag 1  2006  KUNGSBACKA    25 m  2:32.00   
10  26  Elfsborg Damer Gul  2006  ELFSBORG    25 m  2:32.34   
11  87  Göteborg Damer 1 [2004]  2004  GÖTEBORG    25 m  2:32.69   
12  396  Södertörn Flickor 1  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:35.01   
13  367  Säffle SS Damer Lag 1  2004  SÄFFLE SS    25 m  2:35.88   
14  488  Uddevalla Damer 2 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:36.11   
15  429  Västerås Damer [2004]  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:37.83   
16  319  S 77 Damer Lag 1  2005  S 77    25 m  2:39.24   
17  126  Jönköping Damer 2  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:39.37   
18  439  Ösa Damer  2005  ÖSA    25 m  2:39.52   
19  27  Elfsborg Damer Svart  2006  ELFSBORG    25 m  2:39.98   
20  294  Mass Lag 2  2004  MASS    25 m  2:42.31   
21  303  Nkk Damer Lag 1  2005  NKK    25 m  2:42.42   
22  256  Lass Flickor Lag 2  2005  LASS    25 m  2:43.35   
23  497  Varbergs Sim Flickor  2004  VARBERG    25 m  2:43.80  EFT 
24  397  Södertörn Flickor 2  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:45.02   
25  274  Motala SS Damer [2004]  2004  MOTALA SS    25 m  2:49.77   
26  253  Lass Damer [2006] Lag 3  2006  LASS    25 m  2:49.96   
27  453  Hk Sim Damer  2004  HK SIM    25 m  2:50.03   
28  175  Kungsbacka Flickor Lag 2  2006  KUNGSBACKA    25 m  2:50.97   
29  127  Jönköping Damer 3  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:52.74   
30  195  SK Laxen Damer [2004]  2004  SK LAXEN    25 m  2:52.78   
31  28  Elfsborg Damer Vit  2004  ELFSBORG    25 m  2:53.60   
32  254  Lass Damer [2006] Lag 4  2006  LASS    25 m  2:53.94   
33  348  SK 1970 Damer  2005  SK 1970    25 m  3:03.32   
34  128  Jönköping Damer 4  2004  JÖNKÖPING    25 m  3:16.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy 
 
NR: Södertörn SS 01:54.73 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
398  Södertörn Pojkar 1  2004  SÖDERTÖRN    25 m  1:58.88   
498  Varbergs Sim Pojkar  2004  VARBERG    25 m  2:02.30  EFT 
292  Mass Lag 1  2005  MASS    25 m  2:04.97   
130  Jönköping Herrar 1  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:05.17   
196  SK Laxen Herrar [2004]  2004  SK LAXEN    25 m  2:07.30   
257  Lass Pojkar Lag 1  2005  LASS    25 m  2:08.45   
489  Uddevalla Herrar [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:08.89   
177  Kungsbacka Pojkar Lag 1  2005  KUNGSBACKA    25 m  2:09.39   
399  Södertörn Pojkar 2  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:11.02   
10  29  Elfsborg Herrar Gul  2006  ELFSBORG    25 m  2:11.26   
11  368  Säffle SS Herrar  2005  SÄFFLE SS    25 m  2:12.28   
12  52  Gävle SS Herrar [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:14.20   
13  131  Jönköping Herrar 2  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:23.10   
14  259  Lass Pojkar Lag 2  2005  LASS    25 m  2:23.58   
15  320  S 77 Herrar [2004]  2004  S 77    25 m  2:29.27   
16  30  Elfsborg Herrar Svart  2006  ELFSBORG    25 m  2:33.94   
17  178  Kungsbacka Pojkar Lag 2  2004  KUNGSBACKA    25 m  2:34.07   
18  260  Lass Pojkar Lag 3  2004  LASS    25 m  2:34.83   
19  179  Kungsbacka Pojkar Lag 3  2006  KUNGSBACKA    25 m  2:56.61   
20  500  Motala SS  2004  MOTALA SS    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
18_S
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13 
 
NR:Filippa Malmström 2003 Södertälje SS 00:29.85 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  30.75   
361  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  31.83   
349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  32.07   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  32.46   
467  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  32.49   
347  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  32.53   
315  Milusic Gabriella  2004  S 77  AJ0404  25 m  32.78   
248  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  33.22   
113  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  33.32   
10  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  33.74   
11  100  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  33.87   
12  351  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  34.08   
13  36  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  34.38   
14  107  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  34.57   
15  31  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  34.65   
16  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  34.80   
17  279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  34.94   
18  445  Segerström Erica  2004  SOLSTA  AR9804  25 m  35.07   
19  331  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  35.09   
20  290  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  35.16   
21  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  35.30   
22  Berge-Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  35.35   
23  295  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  35.41   
24  19  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  35.53   
25  285  Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  35.70   
26  420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  36.07   
27  163  Martinez Jonsson Klara  2004  KUNGSBACKA  BI4604  25 m  36.43   
28  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  36.50   
29  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  36.65   
30  34  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  36.67   
31  378  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  36.78   
32  43  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  36.79   
33  335  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  37.38   
34  284  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  37.45   
35  54  Buer Levy Stella  2004  GÖTEBORG  AZ3604  25 m  37.57   
36  330  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  37.70   
37  16  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  37.80   
38  394  Yrjölä Kuortti Liv  2004  SÖDERTÖRN  BD3204  25 m  38.07   
39  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  38.14   
40  159  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  38.41   
41  46  Sundvik Siri  2004  GÄVLE SS  BS3404  25 m  38.68   
42  264  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  38.73   
43  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  38.88   
44  155  Hilbert Tilda  2004  KUNGSBACKA  AZ0804  25 m  38.94   
45  44  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  39.19   
46  123  Wretling Lisa  2004  JÖNKÖPING  AW9604  25 m  39.33   
47  187  Ljungdahl Ella  2004  SK LAXEN  AP2804  25 m  39.34   
48  466  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  39.35   
49  451  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  39.42  RES 
50  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  39.50  RES 
51  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  39.54  RES 
52  395  Zhang Desiree  2004  SÖDERTÖRN  BR0404  25 m  39.56  RES 
53  186  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  39.67  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13 
 
NR; Johan Rydahl 2001 Karlstad S 00:32.04 år 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  35.42   
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  36.12   
215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  36.83   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  37.26   
327  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  37.46   
493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  38.11   
149  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  38.41   
207  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  38.42   
414  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  38.59   
10  474  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  39.09   
11  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  39.17   
12  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  39.65   
13  300  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  39.99   
14  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  40.58   
15  288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  40.81   
16  102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  40.86   
17  492  Hua Vincent  2004  HÖRBY SK  AS2704  25 m  41.53   
18  401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  41.63   
19  158  Johansson Alexander  2004  KUNGSBACKA  AV1504  25 m  42.05   
20  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  42.18   
21  291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  42.37   
22  400  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  25 m  43.37   
23  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  43.39   
24  64  Heidarpour Sam  2004  GÖTEBORG  AR6504  25 m  43.57   
25  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  44.15   
26  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  44.32   
27  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  44.40   
28  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  44.43   
29  472  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  44.45   
30  181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  44.47   
31  324  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  45.23   
32  425  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  45.45   
33  446  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  46.24   
34  182  Gröndahl Nils  2004  SK LAXEN  AH7304  25 m  46.46   
35  193  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  50 m  47.49   
36  180  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  50 m  47.58   
37  379  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  48.14   
38  249  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  48.28   
39  318  Thäng Gustaf  2004  S 77  AM3504  25 m  48.31   
40  410  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  48.61   
41  98  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  49.85   
42  173  Wänt Gustaf  2004  KUNGSBACKA  AT8304  25 m  49.94   
43  269  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  50.52   
44  118  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  50 m  50.90   
45  56  Cederquist Filip  2004  GÖTEBORG  AW1304  25 m  55.50   
46  311  Kjellgren David  2004  S 77  AI4504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12 
 
NR:Emelie Fast 2004 Södertörn SS 00:32.86 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
454  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  34.51   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  35.46   
490  Asp Olsson Liv  2005  SPIF SF  AH3205  25 m  35.71   
134  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  36.15   
328  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  36.22   
33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  36.27   
59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  37.00   
470  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  37.12   
423  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  37.27   
10  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  38.03   
11  297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  38.21   
12  230  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  38.29   
13  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  38.58   
14  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  38.74   
15  229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  39.06   
16  355  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  39.40   
17  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  39.40   
18  37  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  39.47   
19  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  39.49   
20  69  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  39.73   
21  95  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  39.85   
22  433  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  50 m  39.97   
23  350  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  40.09   
24  148  Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  40.26   
25  307  Bergman Ellen  2005  S 77  AJ6805  25 m  40.46   
26  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  40.85   
27  358  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  41.14   
28  413  Leijon Olivia  2005  VARBERG  AL8605  25 m  41.15   
29  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  41.22   
30  449  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  41.24   
31  393  Vlachou Evangelia  2005  SÖDERTÖRN  AF5605  25 m  41.27   
32  40  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  41.35   
33  204  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  41.37   
34  462  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  41.51   
35  417  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  41.64   
36  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  42.01   
37  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  42.26   
38  80  Olesen Angelica  2005  GÖTEBORG  AC0605  25 m  42.45   
39  365  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  42.63   
40  41  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  42.69   
41  302  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  42.75   
42  101  Engqvist Elin  2005  JÖNKÖPING  AK8405  25 m  42.83   
43  226  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  42.86   
44  263  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  43.31   
45  326  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  43.57   
46  475  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  44.20   
47  452  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  44.23   
48  199  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  44.46   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
21_S
Gren 21, 50m Frisim Po 12 
 
NR: Edvin Jonsson 2004 Södertörn SS 00:27.40 20016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  28.47   
363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  30.13   
106  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  30.81   
412  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  31.01   
403  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  31.55   
198  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  31.92   
322  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  32.18   
377  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  32.25   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  32.49   
10  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  32.61   
11  390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  32.89   
12  104  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  33.68   
13  415  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  33.91   
14  432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  33.93   
15  469  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  34.29   
16  280  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  34.32   
17  239  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  34.35   
18  411  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  34.56   
19  96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  34.62   
20  262  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  34.91   
21  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  35.24   
22  346  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  35.29   
23  391  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  35.51   
24  45  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  35.53   
25  484  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  35.67   
26  192  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  35.77   
27  301  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  35.78   
28  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  35.92   
29  214  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  36.08   
30  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  50 m  36.45   
31  418  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  36.53   
32  283  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  36.65   
33  273  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  37.04   
34  382  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  37.16   
35  477  Rogersson Tim  2005  UDDEVALLA  AN5305  25 m  37.26   
36  117  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  38.16   
37  189  Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  38.87   
38  404  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  39.56   
39  481  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  40.06   
40  340  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  40.07   
41  103  Gerleman Lucas  2005  JÖNKÖPING  AG3305  25 m  43.13   
42  57  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  44.89   
43  112  Lindström Jakob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  50 m  44.91   
44  68  Inci Azad  2005  GÖTEBORG    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
22_S
Gren 22, 400m Frisim FL 11 
 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
272  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  6:11.57   
167  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA  AM6206  25 m  6:17.70   
296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  6:24.39   
11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  6:24.44   
157  Johannesson Ella  2006  KUNGSBACKA  AS8806  25 m  6:27.98   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  6:30.69   
147  Billström Tindra  2006  KUNGSBACKA  AL3606  25 m  6:45.00   
216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  7:27.59   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m     
10  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m     
11  12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m     
12  20  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m     
13  61  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m     
14  139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m    EFT 
15  170  Westerdahl Febe  2006  KUNGSBACKA  BE7406  25 m     
16  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  25 m     
17  185  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m     
18  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m     
19  342  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m     
20  416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  25 m     
21  491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11 
 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  39.97   
388  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  43.69   
124  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  44.83   
387  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  44.98   
464  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  45.88   
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  46.96   
236  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  47.10   
133  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  47.47   
Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  47.57   
10  208  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  48.00   
11  494  Huasson Benjamin  2007  HÖRBY SK  AA5707  25 m  48.12   
12  231  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  48.24   
13  114  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  48.34   
14  62  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  48.59   
15  443  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  48.77   
16  171  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA  AM5906  25 m  49.33   
17  246  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  50.22   
18  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  50.66   
19  476  Rogersson Adam  2007  UDDEVALLA  AC1107  25 m  51.30   
20  73  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  52.37   
21  72  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  52.60   
22  21  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  52.83   
23  217  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  25 m  53.67   
24  480  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  54.03   
25  169  Törnqvist Max  2006  KUNGSBACKA  AJ9106  25 m  54.13   
26  243  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  54.14   
27  153  Freiholtz Gustav  2006  KUNGSBACKA  AK1906  25 m  54.33   
28  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  54.60   
29  132  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  54.61   
30  15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  55.47   
31  235  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  55.55   
32  459  Egerdal Oskar  2006  UDDEVALLA  AG0906  25 m  56.61   
33  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  57.06   
34  146  Andersson Max  2007  KUNGSBACKA  AH4307  25 m  1:01.15   
35  233  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  1:01.19   
36  161  Magnusson Emil  2006  KUNGSBACKA  AO3906  25 m  1:02.24   
37  156  Hörgren William  2007  KUNGSBACKA  AE7307  25 m  1:04.15   
38  150  Engdar Miles  2007  KUNGSBACKA  AB8307  25 m  1:04.34   
39  154  Hammar Emrik  2007  KUNGSBACKA  AH8307  25 m  1:09.88   
40  168  Selin Victor  2006  KUNGSBACKA  AF8506  25 m  1:15.00   
41  165  Poller Alejandro  2007  KUNGSBACKA  AH7307  25 m  1:23.42   
42  499  Åkerman Jonathan  2006  SÖDERTÖRN  AI6106  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13 
 
NR; Victoria Åberg 2001 Västerås S 01:07.93 år 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
248  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:06.45   
361  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:11.57   
107  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:12.68   
100  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:12.98   
420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:13.25   
113  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:13.88   
315  Milusic Gabriella  2004  S 77  AJ0404  25 m  1:14.33   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:14.93   
10  378  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:15.33   
11  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:16.02   
12  34  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:16.27   
13  461  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:16.32   
14  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:16.44   
15  467  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:16.90   
16  279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:16.98   
17  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:17.06   
18  349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:17.29   
19  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:17.54   
20  325  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:18.98   
21  330  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:19.15   
22  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:19.57   
23  19  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:20.09   
24  43  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:20.61   
25  264  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:20.74   
26  31  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:20.81   
27  371  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:21.70   
28  285  Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  25 m  1:22.51   
29  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:22.94   
30  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  1:23.56   
31  374  Frejd Maja  2004  SÖDERTÖRN  BL8404  25 m  1:23.96   
32  422  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:24.62   
33  351  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  1:24.84  RES 
34  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:24.93  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
25_S
Gren 25, 100m Frisim Po 13 
 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:56.24 år 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
380  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  59.22   
414  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:01.90   
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:02.40   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:02.49   
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:02.64   
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:02.92   
215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:04.30   
401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:04.36   
288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:05.12   
10  457  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  25 m  1:05.23   
11  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:05.50   
12  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:05.73   
13  181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  1:05.77   
14  389  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:05.86   
15  207  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  1:06.09   
16  492  Hua Vincent  2004  HÖRBY SK  AS2704  25 m  1:06.09   
17  474  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:07.37   
18  300  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:07.99   
19  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:08.08   
20  193  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  1:08.12   
21  493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:08.22   
22  180  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  1:09.18   
23  313  Löfdahl Oscar  2004  S 77  AA0504  25 m  1:09.52   
24  425  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:09.70   
25  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:10.19   
26  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:10.20   
27  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:10.38   
28  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:11.22   
29  249  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:11.90   
30  281  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  25 m  1:12.25   
31  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:12.44   
32  149  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  1:12.72   
33  327  Cicmil Alexandar  2004  S 02  AK6704  25 m  1:13.05  RES 
34  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:13.14  RES 
35  383  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  1:13.16  RES 
36  324  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  1:13.54  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
26_S
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12 
 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
372  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:11.43   
454  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:15.86   
33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:19.93   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  1:21.16   
229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:21.76   
134  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:22.00   
297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:24.58   
69  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:24.92   
37  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:25.67   
10  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:28.12   
11  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:28.55   
12  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:30.25   
13  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:30.55   
14  433  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:30.55   
15  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:32.57   
16  40  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  1:35.98   
17  417  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:40.70   
18  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:43.44   
19  452  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  50 m  1:45.06   
20  302  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  1:47.40   
21  111  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  25 m  1:52.34   
22  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m     
23  59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m     
24  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m     
25  358  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m     
26  373  Flink Maria  2005  SÖDERTÖRN  AP8205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
27_S
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12 
 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:22.09   
386  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:24.05   
390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:27.77   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:32.02   
262  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  1:35.37   
96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:36.28   
415  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  1:37.07   
391  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  1:37.32   
403  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:38.14   
10  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:39.33   
11  363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:40.16   
12  198  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:40.32   
13  382  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:41.42   
14  104  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:41.72   
15  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:43.13   
16  280  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:43.17   
17  283  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:43.34   
18  239  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  1:44.21   
19  484  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  1:44.52   
20  469  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  50 m  1:44.58   
21  432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:44.66   
22  45  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:44.94   
23  301  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:45.04   
24  481  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  1:46.83   
25  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:46.99   
26  214  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:47.40   
27  112  Lindström Jakob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  1:47.46   
28  117  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:49.56   
29  404  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  50 m  1:49.75   
30  192  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  1:50.41   
31  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  1:50.65   
32  189  Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  1:50.81   
33  273  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:52.06  RES 
34  340  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  50 m  1:55.31  RES 
35  57  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  1:58.71  RES 
36  346  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:59.15  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
28_S
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11 
 
NR; Molly Lund 2005 Skövde SS 01:17.51 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:22.96   
139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:23.48   
266  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:23.57   
416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  25 m  1:31.57   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  1:32.84   
304  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:33.16   
296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  1:33.76   
491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m  1:33.88   
185  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  1:35.88   
10  250  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:36.23   
11  465  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  1:37.45   
12  276  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  1:37.64   
13  216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:37.70   
14  12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:38.75   
15  234  Klintåker Josefin  2006  LASS  AF6406  25 m  1:38.85   
16  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:39.03   
17  191  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  1:40.82   
18  200  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:42.02   
19  272  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  1:43.00   
20  242  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:44.02   
21  20  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  1:44.17   
22  205  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:44.77   
23  167  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA  AM6206  25 m  1:45.29   
24  138  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:47.09   
25  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  1:50.50   
26  268  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:52.32   
27  109  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  1:53.63   
28  447  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:53.92   
29  232  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  1:54.25   
30  237  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  1:54.69   
31  94  Almhill Tyra  2006  JÖNKÖPING  AF9606  25 m  1:55.09   
32  482  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  1:56.64   
33  147  Billström Tindra  2006  KUNGSBACKA  AL3606  25 m  1:59.72  RES 
34  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  50 m  1:59.80  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
29_S
Gren 29, 100m Frisim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
48  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:11.28   
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:16.69   
208  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:18.41   
231  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:18.92   
212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  1:21.26   
124  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:21.99   
133  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:22.51   
494  Huasson Benjamin  2007  HÖRBY SK  AA5707  25 m  1:22.61   
476  Rogersson Adam  2007  UDDEVALLA  AC1107  25 m  1:24.21   
10  236  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:24.40   
11  171  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA  AM5906  25 m  1:25.60   
12  235  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  1:28.70   
13  114  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:29.81   
14  153  Freiholtz Gustav  2006  KUNGSBACKA  AK1906  25 m  1:29.90   
15  15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:30.65   
16  246  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  1:32.66   
17  388  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  1:34.03   
18  169  Törnqvist Max  2006  KUNGSBACKA  AJ9106  25 m  1:36.68   
19  62  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:36.92   
20  144  Amrén Albin  2006  KUNGSBACKA  AL7106  25 m  1:37.96   
21  464  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  1:38.08   
22  243  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  1:39.02   
23  Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  AF9906  25 m  1:42.10   
24  132  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:42.45   
25  156  Hörgren William  2007  KUNGSBACKA  AE7307  25 m  1:44.02   
26  443  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:44.15   
27  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  1:47.13   
28  459  Egerdal Oskar  2006  UDDEVALLA  AG0906  25 m  1:47.58   
29  480  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  1:53.13   
30  168  Selin Victor  2006  KUNGSBACKA  AF8506  25 m  1:57.17   
31  233  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  2:03.67   
32  73  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
30_S
Gren 30, 400m Frisim FL 13 
 
NR: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 04:35.20 20016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  4:40.95   
295  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  4:50.88   
248  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  4:50.99   
119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  4:53.77   
361  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  4:56.84   
483  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  4:59.60   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  5:01.27   
420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  5:02.83   
279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  5:04.79   
10  100  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  5:06.17   
11  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  5:15.81   
12  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  5:18.05   
13  277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  5:18.66   
14  31  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  5:19.17   
15  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  5:19.73   
16  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  5:21.69   
17  471  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  5:23.23   
18  331  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  5:25.39   
19  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  5:26.71   
20  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  5:27.29   
21  325  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  5:29.43   
22  461  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  5:29.68   
23  245  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  5:34.34   
24  19  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  5:40.92   
25  335  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  5:42.74  RES 
26  44  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  5:47.15  RES 
27  219  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  5:55.33  RES 
28  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  5:56.19  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
31_S
Gren 31, 200m Medley Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:35.93   
322  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  2:48.76   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  2:50.88   
412  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  2:53.58   
403  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  2:58.70   
363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  3:02.08   
415  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  3:09.57   
377  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  3:10.56   
96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  3:11.74   
10  432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  3:12.01   
11  390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  3:12.45   
12  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  3:15.36   
13  198  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  50 m  3:15.46   
14  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  3:16.23   
15  411  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  3:16.48   
16  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  3:17.06   
17  104  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  3:18.54   
18  239  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  3:19.19   
19  262  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  3:23.53   
20  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  50 m  3:29.15   
21  117  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  3:33.36   
22  404  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  3:37.07   
23  192  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  3:37.50   
24  273  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  3:40.91   
25  112  Lindström Jakob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  3:52.03  RES 
26  45  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m    RES 
27  189  Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m    RES 
28  301  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m    RES 
29  340  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
32_S
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11 
 
NR: Olivia Bäckström 2005 Södertörn SS 00:33.45 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  37.50   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  37.56   
266  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  37.88   
139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  39.08   
12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  39.21   
167  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA  AM6206  25 m  40.78   
296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  41.01   
250  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  41.27   
276  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  42.95   
10  416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  50 m  43.41   
11  465  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  43.51   
12  385  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  43.85   
13  491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m  45.15   
14  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  45.56   
15  304  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  45.61   
16  20  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  45.70   
17  419  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  46.15   
18  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  46.49   
19  61  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  46.53   
20  216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  46.68   
21  444  Segerström Elin  2007  SOLSTA  AF7407  25 m  47.34   
22  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  25 m  47.54   
23  375  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  47.56   
24  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  47.77   
25  32  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  48.74   
26  197  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  50.03   
27  200  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  50.92   
28  468  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  52.58   
29  234  Klintåker Josefin  2006  LASS  AF6406  25 m  53.53   
30  242  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  53.72   
31  447  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  54.67   
32  97  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  55.46   
33  138  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  56.32   
34  450  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  56.99   
35  478  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  25 m  57.58   
36  170  Westerdahl Febe  2006  KUNGSBACKA  BE7406  25 m  57.99   
37  272  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  58.18   
38  109  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  59.80   
39  35  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  1:02.44   
40  342  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  50 m  1:09.84   
41  157  Johannesson Ella  2006  KUNGSBACKA  AS8806  25 m     
42  185  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m     
43  191  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m     
44  205  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m     
45  237  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m     
46  268  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m     
47  376  Hanikat Filippa  2007  SÖDERTÖRN  AK7207  25 m     
48  381  Lindberg Lovisa  2007  SÖDERTÖRN  AK0407  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
33_S
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy 
 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
398  Södertörn Pojkar 1  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:20.01   
130  Jönköping Herrar 1  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:26.64   
498  Varbergs Sim Pojkar  2004  VARBERG    25 m  2:28.67  EFT 
196  SK Laxen Herrar [2004]  2004  SK LAXEN    25 m  2:29.58   
399  Södertörn Pojkar 2  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:30.02   
293  Mass Lag 1  2004  MASS    25 m  2:30.09   
257  Lass Pojkar Lag 1  2005  LASS    25 m  2:30.99   
29  Elfsborg Herrar Gul  2006  ELFSBORG    25 m  2:34.36   
489  Uddevalla Herrar [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:34.39   
10  52  Gävle SS Herrar [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:37.44   
11  177  Kungsbacka Pojkar Lag 1  2005  KUNGSBACKA    25 m  2:39.76   
12  368  Säffle SS Herrar  2005  SÄFFLE SS    25 m  2:43.75   
13  131  Jönköping Herrar 2  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:51.26   
14  320  S 77 Herrar [2004]  2004  S 77    25 m  2:51.53   
15  259  Lass Pojkar Lag 2  2005  LASS    25 m  2:52.31   
16  30  Elfsborg Herrar Svart  2006  ELFSBORG    25 m  3:03.20   
17  260  Lass Pojkar Lag 3  2004  LASS    25 m  3:07.16   
18  178  Kungsbacka Pojkar Lag 2  2004  KUNGSBACKA    25 m  3:07.41   
19  179  Kungsbacka Pojkar Lag 3  2006  KUNGSBACKA    25 m  3:23.60   
20  500  Motala SS  2004  MOTALA SS    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
34_S
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy 
 
NR: Skövde SS 2003 01:5789 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
486  Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:01.78   
353  Skövde SS Damer [2004]  2004  SKÖVDE SS    25 m  2:02.29   
293  Mass Lag 1  2004  MASS    25 m  2:03.03   
38  SK Ena Damer [2004]  2004  SK ENA    25 m  2:03.49   
255  Lass Flickor Lag 1  2005  LASS    25 m  2:06.77   
174  Kungsbacka Flickor Lag 1  2006  KUNGSBACKA    25 m  2:07.10   
51  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:08.01   
429  Västerås Damer [2004]  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:08.59   
336  S02 Damer [2004]  2004  S 02    25 m  2:09.01   
10  396  Södertörn Flickor 1  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:09.01   
11  26  Elfsborg Damer Gul  2006  ELFSBORG    25 m  2:10.10   
12  294  Mass Lag 2  2004  MASS    25 m  2:13.50   
13  126  Jönköping Damer 2  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:13.67   
14  488  Uddevalla Damer 2 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:14.16   
15  439  Ösa Damer  2005  ÖSA    25 m  2:14.67   
16  256  Lass Flickor Lag 2  2005  LASS    25 m  2:15.03   
17  27  Elfsborg Damer Svart  2006  ELFSBORG    25 m  2:16.02   
18  367  Säffle SS Damer Lag 1  2004  SÄFFLE SS    25 m  2:16.37   
19  337  S02 Damer [2004] Lag 2  2004  S 02    25 m  2:17.20   
20  195  SK Laxen Damer [2004]  2004  SK LAXEN    25 m  2:17.37   
21  303  Nkk Damer Lag 1  2005  NKK    25 m  2:18.43   
22  87  Göteborg Damer 1 [2004]  2004  GÖTEBORG    25 m  2:18.72   
23  497  Varbergs Sim Flickor  2004  VARBERG    25 m  2:19.77  EFT 
24  453  Hk Sim Damer  2004  HK SIM    25 m  2:21.77   
25  397  Södertörn Flickor 2  2004  SÖDERTÖRN    25 m  2:22.02   
26  253  Lass Damer [2006] Lag 3  2006  LASS    25 m  2:22.14   
27  274  Motala SS Damer [2004]  2004  MOTALA SS    25 m  2:23.14   
28  175  Kungsbacka Flickor Lag 2  2006  KUNGSBACKA    25 m  2:23.37   
29  319  S 77 Damer Lag 1  2005  S 77    25 m  2:23.37   
30  127  Jönköping Damer 3  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:25.96   
31  254  Lass Damer [2006] Lag 4  2006  LASS    25 m  2:28.01   
32  348  SK 1970 Damer  2005  SK 1970    25 m  2:36.79   
33  128  Jönköping Damer 4  2004  JÖNKÖPING    25 m  2:43.91   
34  125  Jönköping Damer 1  2004  JÖNKÖPING    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
35_S
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:09.36   
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:11.59   
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:12.59   
288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:13.56   
401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:13.62   
457  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  25 m  1:13.93   
207  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  1:14.87   
180  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  1:15.34   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.79   
10  215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:17.86   
11  493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:18.93   
12  380  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  1:19.46   
13  267  Lundberg Lukas  2004  MOTALA SS  AD0104  25 m  1:21.34   
14  181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  1:21.40   
15  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:22.07   
16  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:24.23   
17  193  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  1:24.86   
18  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:24.94   
19  474  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:25.73   
20  300  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:26.10   
21  383  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  1:26.22   
22  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:26.38   
23  389  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:26.39   
24  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:27.24   
25  182  Gröndahl Nils  2004  SK LAXEN  AH7304  25 m  1:28.02   
26  98  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:32.29   
27  282  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:32.42   
28  400  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  25 m  1:32.60   
29  281  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  25 m  1:33.65   
30  299  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:34.05   
31  354  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:34.49   
32  298  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:35.16   
33  64  Heidarpour Sam  2004  GÖTEBORG  AR6504  25 m  1:41.93  RES 
34  269  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:49.03  RES 
35  118  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  1:49.38  RES 
36  149  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  1:55.66  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
36_S
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13 
 
NR; Linnéa Englund 2003 Karlstad SS 01:11.60 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
349  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:12.61   
47  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:14.87   
370  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  25 m  1:17.03   
483  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:21.20   
224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:22.90   
277  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:23.54   
34  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:23.94   
279  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:24.40   
420  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:24.43   
10  58  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  1:25.05   
11  119  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:25.24   
12  278  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:25.92   
13  378  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:25.97   
14  107  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:27.03   
15  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  1:27.69   
16  186  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  1:28.01   
17  219  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  1:28.27   
18  245  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:28.40   
19  116  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  1:28.44   
20  264  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:29.26   
21  16  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:29.38   
22  351  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  1:29.66   
23  422  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:29.83   
24  113  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:30.97   
25  42  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:31.20   
26  331  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:31.23   
27  Berge-Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:31.35   
28  218  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:31.68   
29  467  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:32.06   
30  159  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  1:32.92   
31  289  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:33.00   
32  155  Hilbert Tilda  2004  KUNGSBACKA  AZ0804  25 m  1:33.70   
33  39  Blom Amanda  2004  GRUMS SS  BF9804  25 m  1:33.90  RES 
34  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:33.99  RES 
35  31  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:34.34  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
37_S
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:10.74   
386  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:13.55   
412  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:15.13   
377  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:18.03   
322  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:19.53   
403  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:21.05   
265  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:21.25   
432  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:22.66   
391  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  1:26.35   
10  382  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:26.40   
11  390  Tapia Daner Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:26.49   
12  418  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  1:27.54   
13  363  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:27.59   
14  415  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  1:27.92   
15  239  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  1:28.32   
16  411  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:28.54   
17  17  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:28.68   
18  356  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:30.33   
19  262  Silow Alvin  2005  MARIESTAD  AF0905  25 m  1:30.60   
20  484  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  1:31.04   
21  301  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:31.97   
22  469  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  1:32.02   
23  96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:32.78   
24  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:33.30   
25  283  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:34.09   
26  280  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:34.34   
27  346  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:35.02   
28  366  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  1:35.63   
29  45  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:36.03   
30  192  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  50 m  1:36.99   
31  104  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:38.64   
32  214  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:39.03   
33  273  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:40.90  RES 
34  117  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:41.87  RES 
35  404  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  1:42.79  RES 
36  340  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:43.40  RES 
37  189  Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  1:43.48  RES 
38  477  Rogersson Tim  2005  UDDEVALLA  AN5305  25 m  1:46.59  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
38_S
Gren 38, 100m Frisim FL 12 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
454  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:04.12   
352  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:04.94   
490  Asp Olsson Liv  2005  SPIF SF  AH3205  25 m  1:06.88   
33  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:08.01   
372  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:08.48   
334  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:09.19   
369  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  1:09.63   
423  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  1:09.72   
59  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:10.01   
10  297  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:10.40   
11  229  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:11.38   
12  470  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:12.30   
13  230  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  1:12.61   
14  95  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:12.81   
15  328  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  1:12.83   
16  41  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:13.16   
17  37  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:13.32   
18  69  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:13.35   
19  134  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:13.91   
20  148  Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  1:15.25   
21  434  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:15.61   
22  437  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:15.77   
23  406  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:15.80   
24  24  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:15.81   
25  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:15.91   
26  417  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:16.93   
27  350  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  1:17.24   
28  14  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:17.42   
29  329  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:17.43   
30  263  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m  1:17.87   
31  452  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:18.48   
32  462  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  1:18.88   
33  433  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:19.15  RES 
34  355  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:19.46  RES 
35  358  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  1:19.61  RES 
36  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:19.72  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
39_S
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
494  Huasson Benjamin  2007  HÖRBY SK  AA5707  25 m  1:36.43   
236  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:57.54   
15  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m     
171  Windeman Anton  2006  KUNGSBACKA  AM5906  25 m     
194  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
40_S
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11 
 
NR: Olivia Bäckström 2005 Södertörn SS 01:23.39 2016 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
139  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:35.21   
416  Sjögren Filippa  2006  VARBERG  AD6406  25 m  1:37.54   
266  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:37.77   
385  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  1:39.76   
286  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  25 m  1:40.05   
491  Hua Isabella  2007  HÖRBY SK  AE0607  25 m  1:43.07   
191  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  1:43.88   
296  Flanagan Ronja  2006  NKK  AB3406  25 m  1:43.96   
12  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:44.30   
10  200  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:46.58   
11  197  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  1:47.76   
12  11  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:48.33   
13  444  Segerström Elin  2007  SOLSTA  AF7407  25 m  1:49.87   
14  205  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:50.07   
15  188  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  1:52.29   
16  375  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  1:52.31   
17  216  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:52.35   
18  61  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:52.66   
19  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:53.47   
20  184  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN  AF4407  25 m  1:54.56   
21  97  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  1:55.00   
22  344  Hörder Agnes  2007  SK 1970  AA4607  25 m  1:55.14   
23  250  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:55.40   
24  465  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  1:55.46   
25  120  Thomassen Nowa  2006  JÖNKÖPING  AF0806  25 m  1:57.10   
26  447  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  1:58.38   
27  234  Klintåker Josefin  2006  LASS  AF6406  25 m  2:00.57   
28  242  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  2:01.77   
29  138  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  2:03.29   
30  232  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  2:05.07   
31  268  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  2:05.15   
32  237  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  2:06.38   
33  272  Sjögren Greta  2007  MOTALA SS  AD2407  25 m  2:10.17  RES 
34  32  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  2:12.60  RES 
35  77  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:37 
 
41_S
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
426  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  32.44   
380  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  33.43   
102  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  33.72   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  34.37   
181  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  34.47   
305  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  35.23   
215  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  35.38   
291  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  35.92   
401  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  36.20   
10  383  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  36.30   
11  288  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  36.47   
12  105  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  36.83   
13  50  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  37.27   
14  281  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  25 m  37.39   
15  493  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  37.80   
16  313  Löfdahl Oscar  2004  S 77  AA0504  25 m  38.11   
17  314  Meurling William  2004  S 77  AG9704  25 m  38.24   
18  249  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  38.29   
19  23  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  38.34   
20  49  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  38.61   
21  354  Andersson Jesper  2004