2020-02-17   20:40:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS-yngre 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl 09.00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2017    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  07:42   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12  Finaler (6) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
481  Jakob Simonsson  2005  AF7705  UDDEVALLA    25m  54.41 
404  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  48.97 
57  Wille Damber  2005  AR1105  GÖTEBORG    25m  53.52 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Lucas Gerleman  2005  AG3305  JÖNKÖPING    25m  48.36 
477  Tim Rogersson  2005  AN5305  UDDEVALLA    25m  47.68 
340  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    25m  47.14 
273  Otto Svensson  2005  AH2705  MOTALA SS    25m  46.23 
104  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    25m  46.78 
189  Bence Márkus  2005  AM5105  SK LAXEN    25m  47.18 
112  Jakob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    25m  47.76 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    25m  45.13 
117  Tim Sanders  2005  AC7505  JÖNKÖPING    25m  44.53 
262  Alvin Silow  2005  AF0905  MARIESTAD    25m  44.44 
346  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  43.16 
366  Tim Weghammar  2005  AE5105  SÄFFLE SS    25m  44.29 
192  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    50m  44.44 
283  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  44.78 
214  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  45.76 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
469  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  42.23 
301  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  41.89 
96  David Bergqvist  2005  AA7505  JÖNKÖPING    25m  41.49 
382  Tobias Lindberg  2005  AI7105  SÖDERTÖRN    25m  41.00 
239  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  41.18 
William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  41.80 
356  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  41.90 
45  Samuel Sjökvist  2005  AQ0705  GÄVLE SS    25m  43.15 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
484  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  40.38 
418  Joel Brewitz  2005  AG2505  VÄSTERÅS    25m  39.93 
415  Joseph Ornek  2005  AE5705  VARBERG    25m  39.84 
265  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  39.09 
432  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  39.13 
17  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  39.85 
391  Elliot Wennerström  2005  AK2105  SÖDERTÖRN    25m  40.03 
411  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  40.79 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
363  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  38.93 
322  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  37.15 
412  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  34.95 
386  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    25m  33.64 
106  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    25m  34.60 
377  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  35.76 
403  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  37.68 
390  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  39.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  07:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner