2018-10-21   12:08:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2017   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  21:13   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11  Finaler (6) 
Beräknad start 17:35 
Heat 1 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
               
               
Anni Uljas  2007  AG4807  UPSALA S    25m     
Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m     
Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m     
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m     
Salla-mari Koskinen  2006  06A647  ÅSK    25m     
Aliisa Soini  2007  07A282  RaUS    25m     
Ida Svensson  2006  AU7806  UPSALA S    25m     
Saara Lehto  2007  07A352  RaUS    25m     
Ebba Lundqvist  2007  AA1807  UPSALA S    25m     
Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m     
               

 
Heat 3 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Maija Grönholm  2006  06A743  AUi    25m     
Nora Lundberg  2006  AR3206  UPSALA S    25m     
Nella Imponen  2007  07A517  AUi    25m     
Aino Viitala  2006  06A557  AUi    50m  2:34.80  2:34.80 
Amanda Ahinko  2007  07A230  ÅSF    25m     
Nova Larsson  2007  07A446  ÅSF    25m     
Sanni Virtanen  2006  06A359  UiKaa    25m     
Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m     

 
Heat 4 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Aava Sulanterä  2007  07A155  UiKaa    25m  2:27.48  2:27.48 
Justiina Junnila  2007  07A471  AUi    50m  2:15.24  2:15.24 
Tilda Aaltonen  2006  06A311  ÅSK    50m  2:03.01  2:03.01 
Nora Eriksson  2006  06A383  ÅSF    25m  2:00.54  2:00.54 
Oosa Tourunen  2007  07A182  SWIM    50m  2:01.37  2:01.37 
Veera Mäkelä  2007  07A265  SWIM    50m  2:10.45  2:10.45 
Sella Koskinen  2007  07A112  TaTU    50m  2:21.23  2:21.23 
Elsa Koskinen  2006  06A390  ÅSK    50m  2:34.26  2:34.26 

 
Heat 5 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Kerttu Rantanen  2007  07A146  ÅSK    50m  1:59.66  1:59.66 
Aino Norrdal  2006  06A065  UiKaa    50m  1:58.78  1:58.78 
Elsa Joseph  2007  07A046  TaTU    50m  1:57.50  1:57.50 
Karoliina Salmi  2006  06A093  PTU    25m  1:56.32  1:56.32 
Fia Meltovaara  2006  06A274  ÅSK    50m  1:56.47  1:56.47 
Gabriella Vesterkvist  2006  06A381  ÅSK    50m  1:58.13  1:58.13 
Elina Toivonen  2006  06A602  AUi    50m  1:58.89  1:58.89 
Maikki Hämäläinen  2006  06A457  UiKaa    25m  1:59.84  1:59.84 

 
Heat 6 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Jenna Juhola  2006  06A573  RaUS    25m  1:54.14  1:54.14 
Erin Heinikangas  2007  07A193  RaUS    25m  1:48.98  1:48.98 
Hilla Känkänen  2006  06A139  PUS    50m  1:47.70  1:47.70 
Ellen Kaituri  2006  06A086  ÅSK    50m  1:21.66  1:21.66 
Kaisla Korvonen  2006  06A473  ÅSK    50m  1:46.91  1:46.91 
Emilia Pakkanen  2006  06A115  ÅSK    50m  1:47.81  1:47.81 
Wilma Turpeinen  2006  06A089  ÅSK    50m  1:51.04  1:51.04 
Piitu Perkola  2006  06A035  TaTU    25m  1:56.28  1:56.28 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  05 april 2017 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  21:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner