2017-06-27   15:57:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öppna Svenska Mastersmästerskapen (25m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 400m Medley Damer 
Sponsor: Sparbanken Rekarne 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
55 - 59 år 
461  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  6:50.00   
50 - 54 år 
350  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  5:34.04   
522  Lindelöw-Berntsson Ingrid  1964  UMEÅ SS  AA4464  25 m  6:24.68   
531  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  6:32.76   
466  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  25 m  6:40.40   
45 - 49 år 
147  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  5:49.52   
197  Höög Gunilla  1968  BOLLNÄS SS  AA1668  25 m  6:17.29   
40 - 44 år 
521  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  5:21.26   
596  Davidsson Ann-Sofie  1974  ÖSA  AB6674  25 m  6:05.20   
345  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  6:14.35   
368  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  50 m  7:30.64   
35 - 39 år 
420  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  6:21.56   
20 - 24 år 
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  6:05.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
2_S
Gren 2, 200m Medley Herrar 
Sponsor: ICA Maxi Eskilstuna 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
636  Hedberg Bo  1937  HELLAS SK  AA9337  25 m  3:50.00   
65 - 69 år 
15  Shead Tim  1952  CAPE TOWN    25 m  2:32.00   
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  3:15.25   
60 - 64 år 
295  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  2:49.82   
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  2:50.12   
55 - 59 år 
280  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  2:36.65   
332  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  2:38.22   
67  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  2:39.99   
467  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  25 m  2:40.00   
536  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  2:42.91   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  2:45.53   
63  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  2:50.00   
389  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  2:53.22   
33  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  2:59.30   
10  303  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  2:59.40   
50 - 54 år 
66  Rubertson Mats  1967  SK NEPTUN  AA7167  25 m  2:30.60   
16  Nyberg Anders  1967  NKK  AB5767  25 m  2:30.84   
148  Krüger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  2:32.25   
520  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  2:43.12   
35  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  2:50.00   
254  Engberg Per Henrik  1966  FALUN  AB1966  25 m  2:51.07   
235  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  2:52.68   
62  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  3:00.04   
45 - 49 år 
64  Hausman Ulf  1971  SK NEPTUN  AA3371  25 m  2:25.00   
535  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  2:27.67   
149  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  2:34.12   
127  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:35.35   
460  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  2:38.00   
32  Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  2:46.30   
145  Viker Tomas  1971  FALUN  AB3971  25 m  2:48.90   
324  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  50 m  2:50.65   
40 - 44 år 
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:26.06   
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:30.26   
130  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  2:37.00   
131  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  2:41.00   
388  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  2:41.16   
626  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  2:43.18   
36  Broddvall Rickard  1973  SÖDERTÄLJE  AB7373  25 m  2:51.10   
128  Lyytinen Jaakko  1976  SS04  AB0776  25 m  2:59.37   
310  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  25 m  4:00.00   
35 - 39 år 
571  Jönsson Dag  1981  VÄSTERÅS  AA5181  25 m  2:19.80   
361  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  2:26.38   
523  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  2:29.37   
208  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  2:30.04   
469  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  2:40.87   
348  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  2:45.11   
42  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  2:50.31   
25 - 29 år 
129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  2:34.00   
526  Shry Samuel  1991  UMEÅ SS  BA5991  25 m  2:35.35   
20 - 24 år 
411  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  2:45.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
3_S
Gren 3, 800m Frisim Damer 
Sponsor: Volvo CE 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 år 
269  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  12:16.18   
69  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  16:35.90   
60 - 64 år 
652  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  11:15.45   
55 - 59 år 
151  Berg Agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  12:57.00   
317  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  25 m  13:16.98   
24  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  50 m  15:04.47   
50 - 54 år 
306  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  10:28.99   
707  Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  50 m  11:04.77  EFT 
152  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  11:19.99   
531  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  11:51.83   
598  Gustafsson Birgitta  1963  ÖSA  AA9663  25 m  12:30.70   
602  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  50 m  13:35.89   
475  Wallner Helena  1965  SUNDSVALL  AA8465  25 m  13:54.00   
71  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  13:56.69   
462  Gustawsson Elisabeth  1967  SUNDSVALL  AA7867  25 m  15:28.00   
45 - 49 år 
70  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  10:34.10   
74  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  11:41.58   
73  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  11:58.59   
470  Norvell Susanne  1970  SUNDSVALL  AA5470  25 m  13:30.42   
223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  15:30.69   
40 - 44 år 
72  Svensson Stina  1973  SK NEPTUN  AB2273  25 m  11:13.90   
530  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  11:37.69   
75  Ballnus Arlett  1974  SK NEPTUN  AB9274  25 m  11:57.46   
418  Guevara Louise  1975  NKK  AB3475  25 m  14:50.63   
68  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  16:23.71   
35 - 39 år 
146  Zetterström Johanna  1978  TÄBY SIM  AA8478  25 m  10:15.00   
468  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  25 m  11:15.00   
150  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  11:17.60   
30 - 34 år 
334  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  11:57.51   
194  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  12:33.23   
476  Wenner Veronica  1985  SUNDSVALL  AL0885  25 m  13:00.00   
25 - 29 år 
132  Svensson Jenny  1991  SS04  BF9291  25 m  10:46.25   
427  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  10:59.23   
76  Wahlberg Sara  1988  SK NEPTUN  BE9888  25 m  11:00.00   
309  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  50 m  12:02.02   
349  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  12:32.01   
20 - 24 år 
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  10:57.35   
343  Carlsson Charlotta  1993  LASS  CI2493  25 m  11:45.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
4_S
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 
Sponsor: Atea 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
75 - 79 år 
656  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  27:17.51   
70 - 74 år 
639  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  23:40.30   
488  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  50 m  28:30.67   
65 - 69 år 
290  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  21:53.54   
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  22:58.03   
60 - 64 år 
434  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  20:04.26   
295  Örth Mats  1955  HS  AA7355  50 m  22:59.61   
55 - 59 år 
81  Jörgen Larsen Niels  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  20:10.00   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  50 m  20:38.51   
33  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  21:55.40   
255  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  22:19.55   
50 - 54 år 
667  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  50 m  18:45.13   
16  Nyberg Anders  1967  NKK  AB5767  25 m  19:59.21   
19  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  20:31.73   
373  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  20:31.93   
684  Sandahl Mats  1967  SKURU IK  AB5367  25 m  21:45.66   
308  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  25 m  21:58.68   
153  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  22:12.13   
82  Hällgren Lars  1964  SK NEPTUN  AA1364  25 m  25:15.00   
45 - 49 år 
460  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  17:36.87   
690  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  18:12.68  EFT 
565  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  25 m  19:52.15   
127  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  19:53.05   
300  Hedin Gustav  1972  JÄRFÄLLA S  AB8572  25 m  21:25.47   
40 - 44 år 
79  Sjösten Roger  1977  SK NEPTUN  AC1177  25 m  18:21.71   
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  18:57.10   
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  19:05.52   
270  Törnhult Pär  1975  GÄVLE SS  AC0175  25 m  19:23.62   
133  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  19:55.40   
78  Krochak Paul  1975  SK NEPTUN  AB8975  25 m  19:56.00   
258  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  50 m  21:01.74   
325  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  21:28.46   
681  Antonsson Claes Frederic  1977  VARBERG  AB5177  25 m  22:20.35   
35 - 39 år 
365  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  18:38.45   
299  Emilsson Thomas  1980  JÄRFÄLLA S  AC6180  25 m  20:18.37   
469  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  20:19.19   
371  Olsson Nils-Christian  1978  MKK  AB9378  25 m  21:43.41   
600  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  21:45.57   
30 - 34 år 
61  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  17:55.21   
252  Bejmar Jonatan  1987  FALUN  AN2187  25 m  19:33.07   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  19:44.10   
25 - 29 år 
239  Stomvall Måns  1990  ESKILSTUNA  AS7790  25 m  18:05.62   
525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  22:12.84  EFT 
441  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  26:07.44   
20 - 24 år 
237  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  17:24.56   
425  Sühl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  20:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim Damer 
Sponsor: Sparbanken Rekarne 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
597  Gjöres Kerstin  1927  ÖSA  AA0227  25 m  55.64   
80 - 84 år 
86  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m  44.00   
363  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  25 m  49.97   
70 - 74 år 
57  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  33.06   
594  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  37.72   
65 - 69 år 
269  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  34.19   
251  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  38.18   
83  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  38.64   
357  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  25 m  39.32   
90  Levin Harriet  1948  SK NEPTUN  AA3248  25 m  44.37   
60  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  48.03   
69  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  48.37   
60 - 64 år 
157  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  30.00   
58  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  50 m  32.72   
652  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  33.68   
156  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  35.06   
87  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  38.00   
216  Bånkestad Ewa  1954  ESKILSTUNA  AA1454  25 m  41.99   
88  Ljung Carina  1957  SK NEPTUN  AA1457  25 m  43.66   
55 - 59 år 
576  Siljebäck Melin Gunilla  1960  VÄSTERÅS  AA5260  50 m  30.81   
438  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  31.58   
669  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  31.87   
440  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  32.20   
461  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  32.37   
682  Nilsson Annika  1960  SKURU IK  AA6260  25 m  32.45   
24  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  25 m  37.20   
487  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  37.20   
89  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  39.68   
10  159  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  41.05   
11  Nordqvist Pia  1959  KALMAR SS  AA1459  25 m  42.08   
12  203  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  45.30   
50 - 54 år 
350  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  26.87   
307  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  27.72   
59  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  28.55   
542  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  28.89   
85  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  29.04   
158  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  30.61   
707  Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  31.29  EFT 
281  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  31.33   
Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  31.39   
10  20  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  32.00   
11  202  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  32.05   
12  475  Wallner Helena  1965  SUNDSVALL  AA8465  25 m  32.65   
13  564  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VÄSTERÅS  AA4864  25 m  33.81   
14  155  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  37.89   
15  71  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  38.40   
16  462  Gustawsson Elisabeth  1967  SUNDSVALL  AA7867  25 m  40.00   
17  499  Lindberg Elisabet  1966  SÖDERTÖRN  AB1466  25 m  50.51   
45 - 49 år 
532  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  28.30   
70  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  29.56   
52  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  29.70   
38  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  30.00   
134  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  30.42   
659  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  25 m  30.90   
417  Fyrk Johanna  1969  NKK  AA5669  25 m  30.99   
680  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ SF  AA8669  25 m  33.05   
599  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  33.10   
10  470  Norvell Susanne  1970  SUNDSVALL  AA5470  25 m  34.67   
11  224  Högman Anna-Maria  1972  ESKILSTUNA  AB5272  25 m  37.25   
12  223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  40.42   
40 - 44 år 
234  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  28.60   
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  29.28   
465  Lundström Pernilla  1974  SUNDSVALL  AA0274  25 m  29.63   
550  Fleck Linda  1976  VÄSBY SS  AA7276  25 m  29.94   
530  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  31.63   
625  Malmeling Helena  1974  UDDEVALLA  AB5674  25 m  31.92   
516  Ulmander Eriksson Eva  1973  TUREBERG  AB4273  25 m  32.31   
370  Närwall Charlotte  1976  MKK  AB5276  50 m  32.32   
154  Uddhammar Anna  1977  TÄBY SIM  AB4277  25 m  33.25   
10  278  Lundqvist Sofia  1975  GÖTEBORG  AB1475  25 m  33.58   
11  450  Thom Maria  1974  SMÅLANDSST  AB9474  25 m  34.18   
12  200  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  34.88   
13  39  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m  35.22   
14  267  Florén Ann  1973  GÄVLE SS  AA9873  25 m  35.29   
15  17  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m  36.76   
16  418  Guevara Louise  1975  NKK  AB3475  25 m  37.66   
17  242  Tedsjö Sanna  1977  ESKILSTUNA  AB8277  25 m  41.16   
18  68  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  42.69   
35 - 39 år 
549  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  26.60   
358  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  28.50   
40  Tossavainen Linnéa  1981  SÖDERTÄLJE  AA1881  25 m  29.16   
452  Flores Lorraine  1980  SKK  AB6680  25 m  29.44   
305  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  29.70   
265  Ane Anna  1978  GÄVLE SS  AB2478  25 m  29.82   
437  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  29.90   
554  Renholm Linda  1978  VÄSBY SS  AA7478  25 m  30.96   
150  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  31.85   
10  416  Fahlén Cattis  1980  NKK  AC6280  25 m  32.69   
11  504  Veiseth Camilla  1980  SÖDERTÖRN  AC7280  25 m  45.24   
30 - 34 år 
609  Öberg Marie-Therese  1986  ÖSMO SS  AP9686  25 m  27.99   
136  Karlsson Jennie  1987  SS04  AM4487  25 m  28.45   
558  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  28.64   
457  Wigge Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  28.71   
501  Nystrand Suzanna  1985  SÖDERTÖRN  AJ2285  25 m  29.30   
512  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  29.32   
697  Björkman Jenny  1984  TYRESÖ SS  AF8284  25 m  29.47  EFT 
577  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  29.55   
573  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  29.75   
10  661  Morberg Frida  1986  SPIF SF  AB4486  25 m  30.78   
11  316  Åkerberg Sofia  1987  KUNGSBACKA  AS3287  25 m  30.96   
12  194  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  33.64   
13  334  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  34.35   
14  476  Wenner Veronica  1985  SUNDSVALL  AL0885  25 m  37.00   
25 - 29 år 
326  Johansson Mathilda  1991  LIDINGÖ SK  CB2491  25 m  25.75   
333  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  26.92   
574  Nybäck Jonna  1988  VÄSTERÅS  AS0288  25 m  27.85   
423  Stedt Nicole  1989  KARLSKRONA  AD1689  25 m  29.45   
351  Stein Madeleine  1990  LASS  AZ1690  50 m  29.47   
84  Nyström Isabell  1988  SK NEPTUN  AM5888  25 m  29.55   
Fischer Amanda  1989  KALMAR SS  BN1289  25 m  29.77   
137  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  29.89   
569  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  30.33   
10  369  Nord Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  30.38   
11  640  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  30.51   
12  603  Åsenblad Petronella  1990  ÖSA  AR8690  25 m  30.52   
13  309  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  30.55   
14  135  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  30.70   
15  228  Just Caroline  1992  ESKILSTUNA  AF1892  50 m  31.17   
16  41  Jansson Sara  1991  SÖDERTÄLJE  AN4891  25 m  31.27   
17  427  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  31.84   
18  349  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  32.56   
19  698  Sjöqvist Sara  1992  UPSALA S  AA1892  25 m  33.06  EFT 
20 - 24 år 
213  Billquist Jessica  1996  ESKILSTUNA  AV1496  25 m  27.57   
222  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  28.49   
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  31.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim Herrar 
Sponsor: ICA Maxi Eskilstuna 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 år 
92  König Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  25 m  44.45   
80 - 84 år 
643  Söderqvist Anders  1933  HELLAS SK  AA4133  25 m  34.80   
634  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  35.92   
644  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  25 m  38.10   
519  Edstedt Lars  1936  UMEÅ SS  AA4136  25 m  40.11   
75 - 79 år 
629  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  33.67   
97  Eriksson Lester  1942  SK NEPTUN  AA1342  25 m  33.86   
656  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  35.72   
96  Ahlqvist Per  1942  SK NEPTUN  AA2342  25 m  45.28   
101  Bengtsson Lars-Eric  1942  SK NEPTUN  AA3342  25 m  48.00   
70 - 74 år 
635  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  30.49   
198  Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  31.34   
670  Wahlberg Nils  1943  SPIF SF  AA9143  25 m  31.50   
639  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  31.83   
304  Tollstoy Christian  1943  KARLSKO SF  AA8343  25 m  33.59   
630  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  34.27   
221  Ekman Sten  1944  ESKILSTUNA  AA7144  25 m  35.50   
488  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  36.23   
65 - 69 år 
274  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  26.67   
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  28.60   
34  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  25 m  30.93   
109  Elison Gunnar  1952  SK NEPTUN  AA4552  25 m  31.00   
314  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  31.47   
95  Engman Bill  1952  SK NEPTUN  AA1552  25 m  33.45   
56  Berglund Bo  1948  DANDERYD  AA8348  25 m  33.82   
568  Gårdensjö Björn  1951  VÄSTERÅS  AA2351  25 m  36.82   
102  Elison Lars  1949  SK NEPTUN  AA6349  25 m  39.00   
60 - 64 år 
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  28.34   
195  Justh Karl  1957  GÖTEBORG  AA6557  25 m  28.44   
166  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  29.00   
434  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  29.19   
283  Zarnowiecki Bernt  1954  GÖTEBORG  AA3354  25 m  29.36   
651  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  29.56   
390  Thor Thomas  1956  MOTALA SS  AA0756  25 m  29.75   
491  Björklund Leif  1953  SÖDERTÖRN  AA8153  25 m  29.91   
534  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  30.02   
10  632  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  30.21   
11  497  Kron Göran  1955  SÖDERTÖRN  AA9155  25 m  30.27   
12  30  Frennberg Jan  1957  VÄXJÖ SS  AA0757  25 m  31.65   
13  225  Jansson Thomas  1953  ESKILSTUNA  AA7153  25 m  31.99   
14  567  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  33.27   
15  27  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  34.78   
16  694  Burridge Robert  1955  ESKILSTUNA  AA3755  25 m  34.99  EFT 
55 - 59 år 
94  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  25.90   
280  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  26.84   
67  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  27.50   
99  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  27.80   
662  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  28.28   
81  Jörgen Larsen Niels  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  28.50   
47  Lindgren Tomas  1961  SÖDERTÄLJE  AA0361  25 m  28.75   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  28.95   
292  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  29.14   
10  141  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  29.29   
11  241  Svensson Magnus  1962  ESKILSTUNA  AB0562  25 m  30.51   
12  503  Törnqvist Rolf  1959  SÖDERTÖRN  AB2559  25 m  30.53   
13  211  Andersson Stefan  1960  ESKILSTUNA  AB2560  25 m  31.33   
14  201  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  31.87   
15  575  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  32.54   
16  164  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  41.02   
50 - 54 år 
26  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  25.04   
148  Krüger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  25.27   
667  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  25.67   
93  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  26.28   
455  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  27.07   
19  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  27.14   
463  Iggström John  1966  SUNDSVALL  AB4566  25 m  27.73   
533  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  27.92   
236  Sahlin Kent  1967  ESKILSTUNA  AC0167  25 m  28.18   
10  229  Karlsson Stefan  1963  ESKILSTUNA  AB1963  25 m  28.32   
11  138  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  28.40   
12  529  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  28.41   
13  196  Bergqvist Anders  1965  BOLLNÄS SS  AB6165  25 m  28.44   
14  62  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  28.88   
15  308  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  25 m  28.88   
16  347  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m  29.00   
17  448  Klarén Thomas  1966  SMÅLANDSST  AB7766  25 m  29.33   
18  Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  29.39   
19  35  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  29.52   
20  494  Frank Håkan  1963  SÖDERTÖRN  AA1763  25 m  29.66   
21  685  Sundermeyer Lars  1965  SKURU IK  AA0965  25 m  29.92   
22  240  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  29.97  EFT 
23  683  Nyman Leif  1963  SKURU IK  AA0563  25 m  30.06   
24  312  Ståhl Johan  1965  KRISTINEHA  AC1565  50 m  30.33   
25  671  Vlachos Stefan  1967  SPIF SF  AA0367  50 m  30.47   
26  10  Karlsson Leif  1963  KALMAR SS  AB0963  25 m  32.15   
27  610  Schmidt Jacob  1964  ÖSTERLEN  AB2564  25 m  32.92   
28  139  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  33.25   
29  254  Engberg Per Henrik  1966  FALUN  AB1966  25 m  33.37   
30  415  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  33.52   
31  572  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  50 m  36.45   
45 - 49 år 
302  Holmquist Joakim  1969  JÖNKÖPING  AA1769  25 m  23.26   
471  Papp George  1970  SUNDSVALL  AB8770  25 m  24.95   
106  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  25.40   
149  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  25.43   
162  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  25.50   
460  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  26.14   
535  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  26.21   
161  Norrby Lennart  1970  TÄBY SIM  AB7370  25 m  26.25   
98  Aneheim Jonas  1971  SK NEPTUN  AB5571  25 m  26.31   
10  472  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  26.62   
11  160  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  27.00   
12  690  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  27.00  EFT 
13  593  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  27.05   
14  91  Elison Niklas  1971  SK NEPTUN  AB3171  25 m  27.30   
15  505  Wolkert Niklas  1971  SÖDERTÖRN  AB2171  25 m  27.33   
16  163  Boman Magnus  1970  TÄBY SIM  AB9370  25 m  27.50   
17  421  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  27.55   
18  658  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  27.58   
19  589  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  27.74   
20  127  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  27.76   
21  366  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  28.02   
22  315  Strandh Håkan  1968  KUNGSBACKA  AC8368  25 m  28.13   
23  324  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  28.18   
24  544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  28.75   
25  515  Stille Björn  1969  TUREBERG  AB8369  25 m  28.77   
26  320  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  28.92   
27  590  Perani Joakim  1972  ÅKERSBERGA  AC4572  25 m  29.32   
28  631  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  29.56   
29  557  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  29.70   
30  547  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  29.72   
31  693  Olsson Mikael  1969  TYRESÖ SS  AB7769  25 m  30.11  EFT 
32  103  Wising Per  1972  SK NEPTUN  AB3172  25 m  30.34   
33  553  Ovuka Goran  1969  VÄSBY SS  AC3169  25 m  31.31   
34  454  Lyberg Kristoffer  1968  SKK  AA8768  25 m  32.07   
35  300  Hedin Gustav  1972  JÄRFÄLLA S  AB8572  25 m  32.25   
36  233  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  32.69   
37  330  Nilsson Thomas  1968  LIDINGÖ SK  AC1168  25 m  33.28   
38  145  Viker Tomas  1971  FALUN  AB3971  25 m  33.61   
39  692  Hedén Göran  1968  SK NEPTUN  AC5368  25 m  36.60  EFT 
40 - 44 år 
360  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  24.13   
436  Karlsson David  1977  S 77  AC8177  25 m  24.80   
131  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  25.70   
108  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  25.85   
Leffler Andreas  1975  HANNOVER    25 m  26.04   
489  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  26.08   
687  Ölve Per  1977  SKURU IK  AB9977  25 m  26.20   
167  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  26.40   
130  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  26.82   
10  165  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  26.97   
11  133  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  27.10   
12  327  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  27.16   
13  372  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  27.25   
14  Schilbach Kristoffer  1975  KALMAR SS  AC4375  25 m  27.45   
15  689  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  27.88   
16  496  Johansson Reine  1976  SÖDERTÖRN  AB4776  25 m  27.96   
17  128  Lyytinen Jaakko  1976  SS04  AB0776  25 m  28.87   
18  105  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  25 m  29.00   
19  591  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  25 m  29.12   
20  104  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  29.40   
21  681  Antonsson Claes Frederic  1977  VARBERG  AB5177  25 m  29.82   
22  601  Rilvén Andreas  1977  ÖSA  AC7177  25 m  29.91   
23  696  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m  30.05  EFT 
24  626  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  30.24   
25  537  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  30.42   
26  624  Persson Tomas  1973  HK SIM  AB2973  25 m  30.42   
27  325  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  30.47   
28  212  Berard Jeffrey  1975  ESKILSTUNA  AC1375  25 m  32.12   
29  231  Lövstav Johan  1974  ESKILSTUNA  AC6174  25 m  34.56   
30  310  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  25 m  36.50   
31  588  Ander Knut  1975  ÅKERSBERGA  AC3375  25 m  36.79   
35 - 39 år 
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  23.62   
107  Edvardsson Peter  1981  SK NEPTUN  AB0581  25 m  24.65   
449  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  25.44   
361  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  25.47   
555  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  25.70   
100  Pap Gabriel  1982  SK NEPTUN  AC0382  25 m  25.95   
700  Westerlund Nichlas  1980  KARLSTAD  AC4380  25 m  26.00  EFT 
474  Täpp Rikard  1979  SUNDSVALL  AA5779  25 m  26.12   
329  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  26.25   
10  365  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  26.32   
11  523  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  26.50   
12  22  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  27.15   
13  600  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  28.81   
14  699  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  29.35  EFT 
15  641  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  30.13   
16  42  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  30.29   
17  311  Rajab Basem  1978  KRISTINEHA  AC4378  25 m  31.44   
18  218  Bånkestad Torbjörn  1978  ESKILSTUNA  AC5378  25 m  31.49   
30 - 34 år 
451  Stolt Christoffer  1987  SPÅRVÄGEN  AC1187  25 m  23.72   
453  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  26.03   
61  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  26.43   
23  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  26.47   
Ekman Jonas  1986  KALMAR SS  AH3786  25 m  27.36   
660  Lundell Love  1984  SPIF SF  AB8984  25 m  28.06   
543  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  28.61   
214  Borg-Bagge Christian  1986  ESKILSTUNA  AG9586  25 m  28.86   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  29.60   
10  663  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  25 m  31.44   
25 - 29 år 
215  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  24.85   
387  Holmertz Carl  1990  MOTALA SS  AF3190  25 m  24.99   
344  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  25 m  25.42   
49  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  25 m  25.95   
362  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  26.21   
526  Shry Samuel  1991  UMEÅ SS  BA5991  25 m  26.63   
140  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  26.65   
359  Berndin Viktor  1988  MKK  AF8788  25 m  26.71   
441  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  28.02   
10  442  Fuhr Patrik  1988  SKURU IK  AR7588  25 m  28.48   
11  210  Andersson Niklas  1992  ESKILSTUNA  AD9592  25 m  28.75   
12  129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  28.79   
13  525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  29.64   
20 - 24 år 
425  Sühl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  25.77   
37  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  28.56   
411  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  28.89   
219  Daghstani Omar  1993  ESKILSTUNA  BE0393  25 m  29.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 
Sponsor: Volvo CE 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
86  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m  2:10.00   
70 - 74 år 
594  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  1:53.30   
65 - 69 år 
269  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:40.63   
60 - 64 år 
156  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  1:41.44   
419  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:49.95   
55 - 59 år 
669  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  1:31.47   
159  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  1:38.05   
461  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  1:40.00   
440  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  1:40.68   
203  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  1:58.75   
50 - 54 år 
59  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:22.75   
545  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:23.60   
158  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  1:26.72   
522  Lindelöw-Berntsson Ingrid  1964  UMEÅ SS  AA4464  25 m  1:27.85   
707  Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  1:30.70  EFT 
257  Svensson Åsa  1965  FALUN  AB6265  25 m  1:31.84   
435  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  25 m  1:32.38   
531  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  50 m  1:39.55   
45 - 49 år 
374  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:19.17   
301  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  1:22.64   
197  Höög Gunilla  1968  BOLLNÄS SS  AA1668  25 m  1:30.00   
55  Zelentcova Maria  1969  DVINA    25 m  1:30.50   
232  Larsson Monika  1968  ESKILSTUNA  AA8668  25 m  1:37.58   
223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  50 m  2:09.71  EFT 
40 - 44 år 
424  Svensson Annika  1974  NKK  AA1474  25 m  1:27.01   
444  Löfstrand Martina  1976  SKURU IK  AA3876  25 m  1:29.59   
230  Kinell Charlotte  1976  ESKILSTUNA  AB7276  25 m  1:35.77   
418  Guevara Louise  1975  NKK  AB3475  25 m  1:41.87   
367  Mellbrand Elin  1977  MKK  AB5277  50 m  1:46.83   
35 - 39 år 
358  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  1:16.56   
331  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  1:17.59   
468  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  25 m  1:25.50   
30 - 34 år 
609  Öberg Marie-Therese  1986  ÖSMO SS  AP9686  50 m  1:23.40   
464  Johansson Veronica  1987  SUNDSVALL  AZ9487  25 m  1:27.60   
194  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  1:30.84   
25 - 29 år 
137  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:19.90   
375  Zandihn Sara  1988  MKK  AZ5488  25 m  1:24.77   
41  Jansson Sara  1991  SÖDERTÄLJE  AN4891  25 m  1:26.13   
20 - 24 år 
524  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  1:50.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
8_S
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 
Sponsor: Atea 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
551  Jäghult Bo  1937  VÄSBY SS  AA5337  25 m  2:19.76   
75 - 79 år 
566  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  1:38.32   
364  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  1:42.86   
54  Otterberg Rolf  1938  KARLSTAD  AA5138  25 m  1:50.00   
70 - 74 år 
637  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:30.33   
630  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  1:37.66   
65 - 69 år 
15  Shead Tim  1952  CAPE TOWN    25 m  1:13.00   
473  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  50 m  1:26.76   
314  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:35.12   
60 - 64 år 
193  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  1:17.69   
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:21.33   
55 - 59 år 
546  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:13.00   
536  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  1:15.51   
143  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:16.25   
332  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:17.02   
279  Macdonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  1:20.53   
33  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:25.05   
Unelius Rikard  1958  KALMAR SS  AA6958  25 m  1:27.90   
255  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  1:31.89   
412  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  1:31.96   
10  164  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:36.34   
50 - 54 år 
66  Rubertson Mats  1967  SK NEPTUN  AA7167  25 m  1:15.05   
264  Andersson Pontus  1965  GÄVLE SS  AC5565  25 m  1:15.78   
533  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:17.20   
192  Sinclair Erik  1967  GÖTEBORG  AA9567  25 m  1:21.70   
638  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:22.96   
254  Engberg Per Henrik  1966  FALUN  AB1966  25 m  1:24.87   
235  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  1:27.16   
82  Hällgren Lars  1964  SK NEPTUN  AA1364  25 m  1:38.96   
572  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:39.90   
45 - 49 år 
149  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:06.93   
535  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  1:10.74   
472  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:13.83   
168  Roosmark Hans  1971  TÄBY SIM  AA3971  25 m  1:14.00   
366  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  1:16.79   
32  Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  50 m  1:20.24   
324  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:20.75   
557  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  1:21.03   
544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  1:22.85   
10  631  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  1:23.57   
11  227  Jonsson Leif  1971  ESKILSTUNA  AC8171  25 m  1:23.73   
12  256  Stahre Jocke  1971  FALUN  AC7171  25 m  1:25.76   
13  320  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:26.00   
14  110  Holmberg Henrik  1969  SK NEPTUN  AA4369  25 m  1:30.60   
40 - 44 år 
443  Ljungkvist Fredrik  1976  SKURU IK  AA8976  25 m  1:15.00   
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:15.80   
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  1:17.51   
496  Johansson Reine  1976  SÖDERTÖRN  AB4776  25 m  1:18.56   
25  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  1:18.90   
388  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  1:19.44   
628  Vikarand Tony  1975  UDDEVALLA  AA1575  25 m  1:19.64   
591  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  25 m  1:21.35   
36  Broddvall Rickard  1973  SÖDERTÄLJE  AB7373  25 m  1:21.92   
10  537  Olsson Jesper  1975  UPSALA S  AB8775  25 m  1:26.32   
11  231  Lövstav Johan  1974  ESKILSTUNA  AC6174  25 m  1:31.09   
35 - 39 år 
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  1:07.31   
208  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:08.29   
571  Jönsson Dag  1981  VÄSTERÅS  AA5181  25 m  1:09.50   
266  Ekman Peter  1979  GÄVLE SS  AC8779  25 m  1:12.29   
555  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  1:12.58   
552  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:14.11   
348  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  1:20.47   
469  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  1:22.24   
42  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  1:24.49   
10  699  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  1:25.38  EFT 
11  323  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m  1:29.62   
12  282  Wallman Fredrik  1978  GÖTEBORG  AC9178  25 m  1:31.39   
30 - 34 år 
664  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  1:12.14   
18  Falkcrona Jerry  1983  LASS  AE8583  50 m  1:15.62   
25 - 29 år 
142  Löfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:05.75   
293  Svarrer Arnold  1991  HS  AR8591  25 m  1:08.00  EFT 
548  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:09.52   
442  Fuhr Patrik  1988  SKURU IK  AR7588  25 m  1:24.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
9_S
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
Sponsor: EKO-Priser i Mälardalen 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
597  Gjöres Kerstin  1927  ÖSA  AA0227  25 m  58.85   
70 - 74 år 
57  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  39.21   
65 - 69 år 
251  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  50 m  44.66   
60 - 64 år 
157  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  36.50   
58  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  41.69   
87  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  42.80   
216  Bånkestad Ewa  1954  ESKILSTUNA  AA1454  25 m  46.98   
55 - 59 år 
438  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  36.11   
151  Berg Agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  40.62   
487  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  42.83   
89  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  46.09   
Nordqvist Pia  1959  KALMAR SS  AA1459  25 m  54.11   
50 - 54 år 
466  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  25 m  34.95   
307  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  50 m  35.04   
169  Ericsson Erika  1965  TÄBY SIM  AA4265  25 m  36.50   
20  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  37.31   
202  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  38.47   
152  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  38.64   
155  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  47.12   
45 - 49 år 
147  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  33.90  EFT 
680  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ SF  AA8669  25 m  37.48   
134  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  37.49   
599  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  39.03   
514  Hult Elisabet  1968  TUREBERG  AB1268  25 m  40.76   
226  Jonsson Caroline  1971  ESKILSTUNA  AA6671  25 m  43.91   
40 - 44 år 
521  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  31.26   
625  Malmeling Helena  1974  UDDEVALLA  AB5674  25 m  38.89   
550  Fleck Linda  1976  VÄSBY SS  AA7276  25 m  40.51   
267  Florén Ann  1973  GÄVLE SS  AA9873  25 m  41.32   
200  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  41.81   
530  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  42.45   
242  Tedsjö Sanna  1977  ESKILSTUNA  AB8277  25 m  49.09   
35 - 39 år 
549  Borensjö Malin  1980  VÄSBY SS  AA8480  25 m  31.23   
265  Ane Anna  1978  GÄVLE SS  AB2478  25 m  35.59   
554  Renholm Linda  1978  VÄSBY SS  AA7478  25 m  36.56   
578  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  37.59   
11  Woksepp Hanna  1981  KALMAR SS  AC9881  25 m  38.51   
150  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  39.21   
416  Fahlén Cattis  1980  NKK  AC6280  25 m  39.54   
30 - 34 år 
111  Tour Katarina  1987  SK NEPTUN  AQ7287  25 m  31.00   
500  Moonan Susie  1987  SÖDERTÖRN  AD3687  25 m  31.90   
577  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  32.93   
558  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  33.62   
573  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  34.01   
456  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  35.50   
334  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  43.24   
217  Bånkestad Qarin  1983  ESKILSTUNA  AG1483  25 m  45.29   
25 - 29 år 
333  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  29.69   
112  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  34.49   
135  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  34.84   
369  Nord Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  36.61   
349  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  38.37   
20 - 24 år 
213  Billquist Jessica  1996  ESKILSTUNA  AV1496  25 m  31.95   
691  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  33.14   
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  38.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
10_S
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
Sponsor: Profeel 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
85 - 89 år 
92  König Kristian  1932  SK NEPTUN  AA4132  25 m  55.82   
80 - 84 år 
634  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  40.87   
519  Edstedt Lars  1936  UMEÅ SS  AA4136  50 m  47.54   
636  Hedberg Bo  1937  HELLAS SK  AA9337  25 m  49.60   
70 - 74 år 
635  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  50 m  36.21   
238  Sköldin Nils  1947  ESKILSTUNA  AA1347  25 m  42.87   
304  Tollstoy Christian  1943  KARLSKO SF  AA8343  25 m  42.99   
488  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  50 m  45.79   
65 - 69 år 
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  36.61   
322  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  43.33   
60 - 64 år 
48  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  33.11   
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  34.15   
694  Burridge Robert  1955  ESKILSTUNA  AA3755  25 m  39.99  EFT 
27  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  47.61   
55 - 59 år 
99  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  31.80   
67  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  34.99   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  35.08   
143  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  35.60   
171  Strand Per  1961  TÄBY SIM  AA3361  25 m  35.95   
50 - 54 år 
520  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  30.94   
455  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  31.91   
463  Iggström John  1966  SUNDSVALL  AB4566  25 m  33.76   
62  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  36.46   
Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  36.93   
153  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  38.25   
533  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  50 m  39.14   
139  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  40.51   
415  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  44.38   
10  312  Ståhl Johan  1965  KRISTINEHA  AC1565  25 m  55.00   
45 - 49 år 
114  Lönnberg Daniel  1972  SK NEPTUN  AA0372  25 m  26.33   
162  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  29.00   
127  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  33.35   
631  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  37.60   
220  Damberg Roger  1970  ESKILSTUNA  AB0570  25 m  38.06   
544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  39.40   
40 - 44 år 
360  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  27.73   
131  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  29.15   
Leffler Andreas  1975  HANNOVER    25 m  30.10   
556  Törnhult Johan  1975  VÄSBY SS  AC1175  25 m  31.98   
113  Moran Carlos  1976  SK NEPTUN  AA2576  25 m  32.00   
130  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  33.87   
626  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  35.41   
681  Antonsson Claes Frederic  1977  VARBERG  AB5177  25 m  35.62   
105  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  25 m  36.00   
35 - 39 år 
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  28.11   
329  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  31.75   
22  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  34.34   
30 - 34 år 
170  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  30.00   
23  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  30.22   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  35.60   
214  Borg-Bagge Christian  1986  ESKILSTUNA  AG9586  25 m  36.73   
25 - 29 år 
387  Holmertz Carl  1990  MOTALA SS  AF3190  25 m  27.52   
49  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  25 m  29.57   
215  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  29.98   
362  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  31.09   
129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  31.11   
53  Varli Romil  1988  SÖDERTÄLJE  AD3188  25 m  32.94   
525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  37.12   
20 - 24 år 
425  Sühl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  32.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
11_S
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
50 - 54 år 
350  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:08.64   
545  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:12.80   
85  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  1:15.50   
522  Lindelöw-Berntsson Ingrid  1964  UMEÅ SS  AA4464  25 m  1:18.24   
602  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  25 m  1:38.92   
45 - 49 år 
52  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  1:13.35   
532  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  1:17.24   
74  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  1:21.19   
223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:54.46   
40 - 44 år 
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  1:10.36   
234  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  1:15.85   
345  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:16.09   
596  Davidsson Ann-Sofie  1974  ÖSA  AB6674  25 m  1:17.29   
368  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  1:44.62   
35 - 39 år 
437  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  1:14.25   
209  Andersson Hanna  1978  ESKILSTUNA  AB8478  25 m  1:18.52   
305  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  1:19.36   
420  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  1:20.23   
30 - 34 år 
512  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  50 m  1:15.98   
661  Morberg Frida  1986  SPIF SF  AB4486  25 m  1:16.90   
570  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  50 m  1:20.33   
25 - 29 år 
351  Stein Madeleine  1990  LASS  AZ1690  50 m  1:11.46   
427  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  1:14.54   
640  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  1:21.02   
20 - 24 år 
691  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:09.21   
222  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  50 m  1:13.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
12_S
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 år 
274  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  1:07.79   
15  Shead Tim  1952  CAPE TOWN    25 m  1:09.50   
60 - 64 år 
193  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  1:08.00   
295  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:18.51   
55 - 59 år 
99  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  1:06.80   
280  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:08.21   
467  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  25 m  1:08.42   
445  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  1:09.62   
67  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  1:11.95   
63  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  1:13.00   
201  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:18.39   
50 - 54 år 
667  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  1:02.70   
26  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  1:05.07   
236  Sahlin Kent  1967  ESKILSTUNA  AC0167  25 m  1:07.02   
93  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  1:07.53   
31  Nilsson Stefan  1964  GÖTEBORG  AB8564  25 m  1:08.10   
373  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  1:08.76   
520  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  1:09.24   
138  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:15.40   
45 - 49 år 
318  Nilsson Hasse  1969  SK LAXEN  AA4569  25 m  1:00.68   
106  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  1:02.70   
275  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  1:03.11   
277  Holmquist Inge  1968  GÖTEBORG  AB6568  25 m  1:04.35   
160  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  1:05.80   
472  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:06.98   
593  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  1:08.11   
98  Aneheim Jonas  1971  SK NEPTUN  AB5571  25 m  1:08.60   
665  Pärlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m  1:10.39   
10  421  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  1:10.56   
11  315  Strandh Håkan  1968  KUNGSBACKA  AC8368  25 m  1:13.97   
12  300  Hedin Gustav  1972  JÄRFÄLLA S  AB8572  25 m  1:25.40   
40 - 44 år 
108  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  1:02.51   
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  1:03.00   
Leffler Andreas  1975  HANNOVER    25 m  1:05.43   
689  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  1:06.25   
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  1:08.47   
165  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  1:10.00   
104  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  1:31.08   
35 - 39 år 
474  Täpp Rikard  1979  SUNDSVALL  AA5779  25 m  1:03.11   
208  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:03.27   
449  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  1:04.55   
552  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:04.91   
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  1:10.41   
600  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  1:12.34   
30 - 34 år 
61  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  1:03.34   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  1:24.50   
25 - 29 år 
239  Stomvall Måns  1990  ESKILSTUNA  AS7790  50 m  58.09   
344  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  25 m  1:00.56   
49  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  25 m  1:01.71   
140  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  1:05.08   
526  Shry Samuel  1991  UMEÅ SS  BA5991  25 m  1:07.17   
441  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  25 m  1:10.00   
129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:11.80  EFT 
525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  1:22.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 år 
410  SK Neptun Mix [280] L1  280  SK NEPTUN    25 m  2:33.80   
677  Spif SF Mix [280]  280  SPIF SF    25 m     
240 - 279 år 
286  Göteborg Mix [240]  240  GÖTEBORG    25 m  2:01.00   
207  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m  2:05.10   
409  SK Neptun Mix [240] L1  240  SK NEPTUN    25 m  2:05.40   
200 - 239 år 
172  Täby Sim Mix 1 200  200  TÄBY SIM    25 m  1:49.50   
619  SS04 Mix [200]  200  SS04    25 m  1:56.00   
407  SK Neptun Mix [200] L1  200  SK NEPTUN    25 m  1:56.35   
45  Södertälje SS D200 Lag 1  200  SÖDERTÄLJE    25 m  1:56.51   
408  SK Neptun Mix [200] L2  200  SK NEPTUN    25 m  1:59.55   
247  Eskilstuna SK (200-239)  200  ESKILSTUNA    25 m  2:00.00   
173  Täby Sim Mix 2 200  200  TÄBY SIM    25 m  2:00.10   
13  Kalmar Simsällskap  239  KALMAR SS    25 m  2:03.31   
654  Uppsa_mast Mix [200]  200  UPPSA_MAST    25 m  2:04.00   
10  273  Gävle SS Mix [200]  200  GÄVLE SS    25 m  2:04.25   
11  174  Täby Sim Mix 3 200  200  TÄBY SIM    25 m  2:05.20   
12  206  Danderyd Mix [200]  200  DANDERYD    25 m  2:06.24   
13  608  Ösa Mix [200]  200  ÖSA    25 m  2:07.90   
14  587  Västerås Mix [200]  200  VÄSTERÅS    25 m  2:08.00   
15  485  Sundsvall Mix [200]  200  SUNDSVALL    25 m  2:10.00   
16  541  Upsala S Mix [200]  200  UPSALA S    25 m  2:12.00   
17  486  Sundsvall Mix [200] Lag 2  200  SUNDSVALL    25 m  2:15.00   
18  262  Falun Mix [200]  200  FALUN    25 m  2:20.00   
19  676  Spif SF Mix [200]  200  SPIF SF    25 m     
160 - 199 år 
382  Mkk Mix [160] 1  160  MKK    25 m  1:46.60   
621  SS04 Mix 1 [160]  160  SS04    25 m  1:51.00   
508  Södertörn Lag 2 Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  1:52.00   
175  Täby Sim Mix 1 160  160  TÄBY SIM    25 m  1:52.05   
341  Lidingö SK Mix [160]  160  LIDINGÖ SK    25 m  1:53.70   
405  SK Neptun Mix [160] L1  160  SK NEPTUN    25 m  1:54.40   
623  SS04 Mix 2 [160]  160  SS04    25 m  1:54.50   
528  Umeå SS Mix [160]  160  UMEÅ SS    25 m  1:55.31   
246  Eskilstuna SK (160-199)  160  ESKILSTUNA    25 m  1:57.00   
10  406  SK Neptun Mix [160] L2  160  SK NEPTUN    25 m  1:57.20   
11  509  Södertörn Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  1:58.00   
12  540  Upsala S Mix [160]  160  UPSALA S    25 m  1:58.00   
13  44  Södertälje SS C160 Lag 1  160  SÖDERTÄLJE    25 m  1:58.55   
14  433  Nkk Mix [160]  160  NKK    25 m  1:58.99   
15  176  Täby Sim Mix 2 160  160  TÄBY SIM    25 m  1:59.14   
16  483  Sundsvall Mix [160]  160  SUNDSVALL    25 m  2:02.00   
17  562  Väsby SS Mix [160]  160  VÄSBY SS    25 m  2:02.16   
18  517  Tureberg Mix [160]  160  TUREBERG    25 m  2:06.14   
19  484  Sundsvall Mix [160] Lag 2  160  SUNDSVALL    25 m  2:10.00   
20  447  Skuru Ik Mix [160]  160  SKURU IK    25 m  2:22.00   
21  383  Mkk Mix [160] 2  160  MKK    25 m     
120 - 159 år 
243  Eskilstuna SK (120-159)  120  ESKILSTUNA    25 m  1:45.00   
340  Lidingö SK Mix [120]  120  LIDINGÖ SK    25 m  1:45.50   
620  SS04 Mix 1 [120]  120  SS04    25 m  1:48.00   
561  Väsby SS Mix [120]  120  VÄSBY SS    25 m  1:48.63   
355  Lass Mix [120] Lag 1  120  LASS    25 m  1:50.76   
404  SK Neptun Mix [120] L1  120  SK NEPTUN    25 m  1:52.30   
459  Skk Mix [120]  120  SKK    25 m  1:52.49   
12  Kalmar Simsällskap  159  KALMAR SS    25 m  1:53.50   
622  SS04 Mix 2 [120]  120  SS04    25 m  1:53.50   
10  356  Lass Mix [120] Lag 2  120  LASS    25 m  2:01.24   
100 - 119 år 
703  Lidingö SK Mixed  100  LIDINGÖ SK    25 m  1:45.40  EFT 
618  SS04 Mix [100]  100  SS04    25 m  1:49.50   
584  Västerås Mix [100]  100  VÄSTERÅS    25 m  1:52.00   
380  Mkk Mix [100]  100  MKK    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 år 
410  SK Neptun Mix [280] L1  280  SK NEPTUN    25 m  3:07.55   
677  Spif SF Mix [280]  280  SPIF SF    25 m     
240 - 279 år 
286  Göteborg Mix [240]  240  GÖTEBORG    25 m  2:19.00   
177  Täby Sim Mix 240  240  TÄBY SIM    25 m  2:23.90   
207  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m  2:28.90   
409  SK Neptun Mix [240] L1  240  SK NEPTUN    25 m  2:29.60   
200 - 239 år 
45  Södertälje SS D200 Lag 1  200  SÖDERTÄLJE    25 m  2:08.04   
619  SS04 Mix [200]  200  SS04    25 m  2:10.50   
407  SK Neptun Mix [200] L1  200  SK NEPTUN    25 m  2:11.40   
172  Täby Sim Mix 1 200  200  TÄBY SIM    25 m  2:13.25   
408  SK Neptun Mix [200] L2  200  SK NEPTUN    25 m  2:15.90   
273  Gävle SS Mix [200]  200  GÄVLE SS    25 m  2:17.93   
654  Uppsa_mast Mix [200]  200  UPPSA_MAST    25 m  2:18.00   
173  Täby Sim Mix 2 200  200  TÄBY SIM    25 m  2:18.50   
13  Kalmar Simsällskap  239  KALMAR SS    25 m  2:19.50   
10  262  Falun Mix [200]  200  FALUN    25 m  2:20.00   
11  485  Sundsvall Mix [200]  200  SUNDSVALL    25 m  2:20.00   
12  248  Eskilstuna SK (200-239)  202  ESKILSTUNA    25 m  2:25.00   
13  486  Sundsvall Mix [200] Lag 2  200  SUNDSVALL    25 m  2:25.00   
14  541  Upsala S Mix [200]  200  UPSALA S    25 m  2:28.30   
15  676  Spif SF Mix [200]  200  SPIF SF    25 m     
160 - 199 år 
178  Täby Sim Mix 160  160  TÄBY SIM    25 m  2:01.54   
405  SK Neptun Mix [160] L1  160  SK NEPTUN    25 m  2:03.50   
508  Södertörn Lag 2 Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  2:04.00   
509  Södertörn Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  2:04.00   
341  Lidingö SK Mix [160]  160  LIDINGÖ SK    25 m  2:04.50   
528  Umeå SS Mix [160]  160  UMEÅ SS    25 m  2:05.72   
621  SS04 Mix 1 [160]  160  SS04    25 m  2:06.00   
623  SS04 Mix 2 [160]  160  SS04    25 m  2:06.00   
562  Väsby SS Mix [160]  160  VÄSBY SS    25 m  2:07.14   
10  406  SK Neptun Mix [160] L2  160  SK NEPTUN    25 m  2:08.40   
11  246  Eskilstuna SK (160-199)  160  ESKILSTUNA    25 m  2:10.00   
12  540  Upsala S Mix [160]  160  UPSALA S    25 m  2:10.00   
13  483  Sundsvall Mix [160]  160  SUNDSVALL    25 m  2:15.00   
14  586  Västerås Mix [160]  160  VÄSTERÅS    25 m  2:15.00   
15  44  Södertälje SS C160 Lag 1  160  SÖDERTÄLJE    25 m  2:16.56   
16  517  Tureberg Mix [160]  160  TUREBERG    25 m  2:18.96   
17  607  Ösa Mix [160]  160  ÖSA    25 m  2:19.09   
18  447  Skuru Ik Mix [160]  160  SKURU IK    25 m  2:22.00   
19  433  Nkk Mix [160]  160  NKK    25 m  2:28.35   
20  381  Mkk Mix [160]  160  MKK    25 m     
120 - 159 år 
243  Eskilstuna SK (120-159)  120  ESKILSTUNA    25 m  1:55.00   
340  Lidingö SK Mix [120]  120  LIDINGÖ SK    25 m  1:55.50   
620  SS04 Mix 1 [120]  120  SS04    25 m  1:59.50   
404  SK Neptun Mix [120] L1  120  SK NEPTUN    25 m  2:01.40   
355  Lass Mix [120] Lag 1  120  LASS    25 m  2:03.60   
622  SS04 Mix 2 [120]  120  SS04    25 m  2:07.50   
459  Skk Mix [120]  120  SKK    25 m  2:08.42   
12  Kalmar Simsällskap  159  KALMAR SS    25 m  2:10.52   
432  Nkk Mix [120]  120  NKK    25 m  2:11.12   
10  179  Täby Sim Mix 120  120  TÄBY SIM    25 m  2:13.08   
11  356  Lass Mix [120] Lag 2  120  LASS    25 m  2:16.65   
12  482  Sundsvall Mix [120]  120  SUNDSVALL    25 m  2:22.00   
100 - 119 år 
618  SS04 Mix [100]  100  SS04    25 m  2:01.00   
584  Västerås Mix [100]  100  VÄSTERÅS    25 m  2:06.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
15_S
Gren 15, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
363  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  50 m  1:52.95   
70 - 74 år 
57  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  1:16.92   
65 - 69 år 
251  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:27.78   
357  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  25 m  1:30.60   
69  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  1:50.05   
60  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  50 m  1:55.10   
60 - 64 år 
157  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  1:07.50   
652  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  1:15.26   
88  Ljung Carina  1957  SK NEPTUN  AA1457  25 m  1:32.62   
55 - 59 år 
576  Siljebäck Melin Gunilla  1960  VÄSTERÅS  AA5260  50 m  1:08.58   
682  Nilsson Annika  1960  SKURU IK  AA6260  25 m  1:13.70   
440  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  1:16.62   
487  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  1:22.85   
24  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  25 m  1:22.92   
50 - 54 år 
307  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:02.68   
59  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:03.01   
85  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  1:04.47   
542  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  1:04.95   
306  Elmberg Karin  1965  KSLS  AA5265  25 m  1:07.01   
707  Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  1:07.28  EFT 
Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  1:09.75   
20  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  1:10.80   
152  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  1:11.10   
10  281  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  1:11.54   
11  202  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  1:11.96   
12  155  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  1:24.58   
13  462  Gustawsson Elisabeth  1967  SUNDSVALL  AA7867  25 m  1:29.04   
14  499  Lindberg Elisabet  1966  SÖDERTÖRN  AB1466  25 m  1:53.87   
45 - 49 år 
70  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  1:04.30   
134  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  1:06.51   
532  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  1:07.80   
301  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  1:08.72   
492  Dahlälv Sofia  1972  SÖDERTÖRN  AA5872  25 m  1:09.04   
197  Höög Gunilla  1968  BOLLNÄS SS  AA1668  25 m  1:10.50   
116  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:16.00   
73  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:17.33   
224  Högman Anna-Maria  1972  ESKILSTUNA  AB5272  25 m  1:17.98   
10  342  Adolfsson Ilze  1972  LASS  AA9672  25 m  1:21.50   
40 - 44 år 
521  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  1:02.34   
234  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  1:04.04   
154  Uddhammar Anna  1977  TÄBY SIM  AB4277  25 m  1:13.42   
115  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  1:14.19   
368  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  1:16.62   
450  Thom Maria  1974  SMÅLANDSST  AB9474  25 m  1:17.05   
200  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  1:17.18   
418  Guevara Louise  1975  NKK  AB3475  25 m  1:34.54   
68  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  1:42.28   
35 - 39 år 
452  Flores Lorraine  1980  SKK  AB6680  25 m  1:06.50   
150  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:10.50   
253  Djurback Ingrid  1982  FALUN  AB2682  25 m  1:16.51   
504  Veiseth Camilla  1980  SÖDERTÖRN  AC7280  25 m  1:37.25   
30 - 34 år 
136  Karlsson Jennie  1987  SS04  AM4487  25 m  1:03.69   
558  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  1:03.98   
609  Öberg Marie-Therese  1986  ÖSMO SS  AP9686  50 m  1:04.07   
500  Moonan Susie  1987  SÖDERTÖRN  AD3687  25 m  1:04.75   
512  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  1:05.02   
457  Wigge Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  1:05.38   
573  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  1:06.70   
661  Morberg Frida  1986  SPIF SF  AB4486  25 m  1:08.89   
316  Åkerberg Sofia  1987  KUNGSBACKA  AS3287  25 m  1:08.98   
10  570  Hübinette Caroline  1987  VÄSTERÅS  AB5287  50 m  1:09.36   
11  334  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  1:15.22   
12  217  Bånkestad Qarin  1983  ESKILSTUNA  AG1483  25 m  1:23.99   
25 - 29 år 
574  Nybäck Jonna  1988  VÄSTERÅS  AS0288  50 m  1:03.07   
84  Nyström Isabell  1988  SK NEPTUN  AM5888  25 m  1:03.33   
569  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  1:03.42   
Fischer Amanda  1989  KALMAR SS  BN1289  25 m  1:04.82   
351  Stein Madeleine  1990  LASS  AZ1690  50 m  1:05.29   
135  Kirstein Sandra  1989  SS04  AS8489  25 m  1:06.75   
369  Nord Cathrine  1988  MKK  AV0488  25 m  1:07.48   
640  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  1:07.52   
309  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  1:10.19   
10  41  Jansson Sara  1991  SÖDERTÄLJE  AN4891  25 m  1:11.07   
11  603  Åsenblad Petronella  1990  ÖSA  AR8690  25 m  1:11.40   
12  349  Linge Jennifer  1990  LASS  AX9490  25 m  1:15.56   
20 - 24 år 
222  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:02.02   
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  1:07.62   
524  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  1:26.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
16_S
Gren 16, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
643  Söderqvist Anders  1933  HELLAS SK  AA4133  25 m  1:27.29   
634  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:28.80   
519  Edstedt Lars  1936  UMEÅ SS  AA4136  25 m  1:37.74   
117  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  25 m  1:43.00   
75 - 79 år 
629  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  1:17.70   
656  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  1:26.56   
70 - 74 år 
635  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  1:10.15   
639  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:11.61   
488  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  1:21.07   
65 - 69 år 
274  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  1:00.37   
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  1:06.94   
34  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  25 m  1:10.56   
290  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  1:11.95   
314  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:16.87   
568  Gårdensjö Björn  1951  VÄSTERÅS  AA2351  25 m  1:23.91   
60 - 64 år 
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:04.23   
195  Justh Karl  1957  GÖTEBORG  AA6557  25 m  1:05.02   
295  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:05.16   
434  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  50 m  1:05.58   
30  Frennberg Jan  1957  VÄXJÖ SS  AA0757  25 m  1:08.10   
632  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  1:09.33   
534  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  1:10.52   
567  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  1:15.63   
27  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  1:19.75   
55 - 59 år 
94  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  57.05   
99  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  59.80   
662  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  1:03.14   
81  Jörgen Larsen Niels  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  1:03.50   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:04.58   
141  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  1:05.23   
292  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  1:05.52   
47  Lindgren Tomas  1961  SÖDERTÄLJE  AA0361  25 m  1:06.22   
498  Lillieström Peter  1959  SÖDERTÖRN  AA3759  25 m  1:06.57   
10  211  Andersson Stefan  1960  ESKILSTUNA  AB2560  25 m  1:08.94   
11  201  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:09.88   
12  575  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  1:12.67   
13  412  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  1:16.55   
14  332  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m    EFT 
50 - 54 år 
26  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  55.08   
148  Krüger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  55.75   
667  Selvrenius Ola  1966  SPIF SF  AB0766  25 m  56.14   
93  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  58.03   
19  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  59.75   
236  Sahlin Kent  1967  ESKILSTUNA  AC0167  25 m  1:01.05   
463  Iggström John  1966  SUNDSVALL  AB4566  25 m  1:02.27   
533  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:03.41   
276  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  1:03.97   
10  308  Broqvist Björn  1963  KRISTINEHA  AA0963  25 m  1:04.85   
11  347  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m  1:04.91   
12  386  Mattsson Peter  1967  MARIESTAD  AB9967  25 m  1:04.96   
13  Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  1:05.39   
14  138  Asp Patrik  1966  SS04  AA2966  25 m  1:05.40   
15  529  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  1:05.84   
16  35  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  1:06.00   
17  153  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  1:06.75   
18  62  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  1:07.13   
19  683  Nyman Leif  1963  SKURU IK  AA0563  25 m  1:07.37   
20  685  Sundermeyer Lars  1965  SKURU IK  AA0965  25 m  1:07.85   
21  642  Sundström Stefan  1967  HELLAS SK  AA8167  25 m  1:08.98   
22  254  Engberg Per Henrik  1966  FALUN  AB1966  25 m  1:11.83   
23  415  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  1:12.90   
24  240  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  1:14.85   
25  572  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:22.03   
45 - 49 år 
318  Nilsson Hasse  1969  SK LAXEN  AA4569  25 m  55.08   
302  Holmquist Joakim  1969  JÖNKÖPING  AA1769  25 m  55.96  EFT 
106  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  56.13   
460  Andersson Stefan  1970  SUNDSVALL  AA1970  25 m  56.67   
277  Holmquist Inge  1968  GÖTEBORG  AB6568  25 m  59.09   
127  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  59.97   
593  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  59.99   
535  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  50 m  1:00.35   
163  Boman Magnus  1970  TÄBY SIM  AB9370  25 m  1:01.00   
10  168  Roosmark Hans  1971  TÄBY SIM  AA3971  25 m  1:01.50   
11  161  Norrby Lennart  1970  TÄBY SIM  AB7370  25 m  1:01.54   
12  658  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  1:01.73   
13  589  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  1:02.33   
14  366  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  1:02.34   
15  665  Pärlklo Stefan  1968  SPIF SF  AC1368  25 m  1:03.45   
16  690  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  1:04.24  EFT 
17  32  Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  1:04.43   
18  544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  1:04.95   
19  590  Perani Joakim  1972  ÅKERSBERGA  AC4572  25 m  1:05.19   
20  320  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:06.10   
21  633  Forsberg Janne  1972  HELLAS SK  AB9572  25 m  1:06.40   
22  300  Hedin Gustav  1972  JÄRFÄLLA S  AB8572  25 m  1:06.69   
23  324  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:06.92   
24  547  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  1:07.05   
25  180  Olsson Jerker  1972  TÄBY SIM  AC8372  25 m  1:08.30   
26  330  Nilsson Thomas  1968  LIDINGÖ SK  AC1168  25 m  1:14.22   
27  233  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  1:17.81   
28  692  Hedén Göran  1968  SK NEPTUN  AC5368  25 m  1:19.60  EFT 
40 - 44 år 
108  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  55.41   
436  Karlsson David  1977  S 77  AC8177  25 m  55.82   
360  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  56.05   
131  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  56.39   
Leffler Andreas  1975  HANNOVER    25 m  57.32   
689  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  58.20   
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  59.02   
489  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  59.03   
133  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  59.57   
10  Schilbach Kristoffer  1975  KALMAR SS  AC4375  25 m  59.61   
11  165  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  59.94   
12  167  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  1:00.00   
13  372  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  1:00.62   
14  130  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:00.85   
15  327  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  1:02.58   
16  36  Broddvall Rickard  1973  SÖDERTÄLJE  AB7373  25 m  1:05.18   
17  258  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  25 m  1:05.41   
18  128  Lyytinen Jaakko  1976  SS04  AB0776  25 m  1:05.84   
19  105  Forss Jonas  1976  SK NEPTUN  AB5576  25 m  1:06.00   
20  591  Svensson Petter  1973  ÅKERSBERGA  AB7773  25 m  1:06.91   
21  325  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  1:08.41   
22  104  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  1:08.43   
23  144  Djurback Jonas  1977  FALUN  AA7777  25 m  1:09.43   
24  212  Berard Jeffrey  1975  ESKILSTUNA  AC1375  25 m  1:10.57   
35 - 39 år 
107  Edvardsson Peter  1981  SK NEPTUN  AB0581  25 m  54.00   
365  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  55.15   
361  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  56.36   
552  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  57.55   
449  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  58.77   
266  Ekman Peter  1979  GÄVLE SS  AC8779  25 m  58.83   
555  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  59.71   
523  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  59.98   
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  1:00.02   
10  700  Westerlund Nichlas  1980  KARLSTAD  AC4380  50 m  1:00.15  EFT 
11  329  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  50 m  1:01.80   
12  22  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  1:02.15   
13  600  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  1:06.52   
14  641  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  1:09.11   
15  42  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  1:09.49   
16  699  Uebel Jonas  1981  DANDERYD  AD7381  25 m  1:10.42  EFT 
30 - 34 år 
23  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  55.24   
61  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  57.40   
453  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  57.99   
Ekman Jonas  1986  KALMAR SS  AH3786  25 m  59.61   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  59.85   
543  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  1:04.86   
214  Borg-Bagge Christian  1986  ESKILSTUNA  AG9586  25 m  1:06.12   
663  Niklasson Jonas  1985  SPIF SF  BD3195  25 m  1:10.69   
252  Bejmar Jonatan  1987  FALUN  AN2187  25 m  1:15.42   
25 - 29 år 
215  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  57.52   
140  Strömberg Emil  1990  SS04  AG3590  25 m  57.76   
526  Shry Samuel  1991  UMEÅ SS  BA5991  25 m  57.76   
49  Nordin Marcus  1992  SÖDERTÄLJE  AD8592  50 m  1:00.03   
129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:03.48  EFT 
441  Fuhr Jesper  1988  SKURU IK  AR9388  50 m  1:03.82   
442  Fuhr Patrik  1988  SKURU IK  AR7588  25 m  1:05.00   
525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  1:05.31   
20 - 24 år 
425  Sühl Jonathan  1994  NKK  AC4394  25 m  1:03.34   
411  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  1:03.45   
37  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  1:04.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 år 
269  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  3:38.61   
60 - 64 år 
419  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  3:56.68   
55 - 59 år 
159  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  3:50.70   
50 - 54 år 
545  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  3:08.96   
257  Svensson Åsa  1965  FALUN  AB6265  25 m  3:11.25   
158  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  3:15.00   
522  Lindelöw-Berntsson Ingrid  1964  UMEÅ SS  AA4464  25 m  3:18.04   
435  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  25 m  3:19.20   
531  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  3:32.62   
155  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  3:48.12   
45 - 49 år 
197  Höög Gunilla  1968  BOLLNÄS SS  AA1668  25 m  3:10.00   
55  Zelentcova Maria  1969  DVINA    25 m  3:12.50   
223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  4:21.21   
40 - 44 år 
444  Löfstrand Martina  1976  SKURU IK  AA3876  25 m  3:11.37   
72  Svensson Stina  1973  SK NEPTUN  AB2273  25 m  3:19.30   
230  Kinell Charlotte  1976  ESKILSTUNA  AB7276  25 m  3:25.16   
35 - 39 år 
358  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  2:51.11   
468  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  25 m  3:05.70   
30 - 34 år 
194  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  3:28.29   
25 - 29 år 
137  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  2:54.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
18_S
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
75 - 79 år 
566  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  3:41.26   
70 - 74 år 
637  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  3:23.70   
630  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  4:02.00   
65 - 69 år 
15  Shead Tim  1952  CAPE TOWN    25 m  2:44.00   
60 - 64 år 
193  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  2:52.16   
55 - 59 år 
546  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  2:47.27   
536  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  2:47.51   
332  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  2:52.31   
279  Macdonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  3:01.83   
33  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  3:08.35   
255  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  3:18.03   
164  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  3:59.00   
50 - 54 år 
66  Rubertson Mats  1967  SK NEPTUN  AA7167  25 m  2:46.42   
638  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  3:00.08   
235  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  3:02.79   
21  Frennberg Per  1964  VÄXJÖ SS  AA9964  50 m  3:10.95   
82  Hällgren Lars  1964  SK NEPTUN  AA1364  25 m  3:40.10   
45 - 49 år 
149  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  2:35.17   
160  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  2:52.00   
544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  3:07.27   
631  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  3:12.30   
110  Holmberg Henrik  1969  SK NEPTUN  AA4369  25 m  3:26.10   
40 - 44 år 
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:47.43   
443  Ljungkvist Fredrik  1976  SKURU IK  AA8976  25 m  2:59.50   
25  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  50 m  3:06.22   
624  Persson Tomas  1973  HK SIM  AB2973  25 m  3:14.14   
231  Lövstav Johan  1974  ESKILSTUNA  AC6174  25 m  3:17.33   
35 - 39 år 
571  Jönsson Dag  1981  VÄSTERÅS  AA5181  25 m  2:32.40   
208  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  2:43.75   
469  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  3:04.12   
323  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m  3:24.00   
282  Wallman Fredrik  1978  GÖTEBORG  AC9178  25 m  3:41.84   
25 - 29 år 
548  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  2:33.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
19_S
Gren 19, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
594  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  1:41.82   
65 - 69 år 
251  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:38.84   
83  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  1:41.92   
60 - 64 år 
157  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  1:19.50   
58  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  1:26.79   
87  Hargin Kerstin  1954  SK NEPTUN  AA3254  25 m  1:33.00   
156  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  1:39.04   
419  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:46.05   
55 - 59 år 
438  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  1:20.98   
440  Flensburg Birgitta  1961  SKURU IK  AA0461  25 m  1:23.89   
461  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  1:26.06   
669  Sundell Anne  1960  SPIF SF  AA0460  25 m  1:29.69   
24  Holmgren Ingrid  1960  VÄXJÖ SS  AA4660  25 m  1:44.02   
89  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  1:56.91   
50 - 54 år 
350  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:07.85   
307  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:14.52   
542  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  1:15.80   
59  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:17.21   
466  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  25 m  1:18.55   
707  Bracht Cordelia  1964  SK HAJEN  AA8864  25 m  1:18.96  EFT 
564  Aufrecht Ulla-Karin  1964  VÄSTERÅS  AA4864  25 m  1:26.51   
45 - 49 år 
374  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:12.20   
147  Uhrlander Christine  1971  TÄBY SIM  AA5271  25 m  1:16.00   
38  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  1:16.63   
134  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  1:19.10   
680  Jernberg Marie  1969  ÄLVSJÖ SF  AA8669  25 m  1:22.07   
599  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  1:22.33   
532  Larsson Anneli  1968  UPSALA S  AA4868  25 m  1:23.45   
116  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:27.00   
417  Fyrk Johanna  1969  NKK  AA5669  25 m  1:27.72   
10  514  Hult Elisabet  1968  TUREBERG  AB1268  25 m  1:30.05   
11  73  Bockner Helena  1968  SK NEPTUN  AA4268  25 m  1:31.66   
12  226  Jonsson Caroline  1971  ESKILSTUNA  AA6671  25 m  1:35.70   
13  232  Larsson Monika  1968  ESKILSTUNA  AA8668  25 m  1:37.20   
14  470  Norvell Susanne  1970  SUNDSVALL  AA5470  25 m  1:39.03   
15  342  Adolfsson Ilze  1972  LASS  AA9672  25 m  1:39.73   
16  223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:51.66   
40 - 44 år 
521  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  1:11.46   
596  Davidsson Ann-Sofie  1974  ÖSA  AB6674  25 m  1:18.32   
625  Malmeling Helena  1974  UDDEVALLA  AB5674  25 m  1:19.84   
516  Ulmander Eriksson Eva  1973  TUREBERG  AB4273  25 m  1:20.42   
370  Närwall Charlotte  1976  MKK  AB5276  25 m  1:21.10   
550  Fleck Linda  1976  VÄSBY SS  AA7276  25 m  1:21.43   
530  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  1:22.24   
115  Lofter Anna  1973  SK NEPTUN  AA6873  25 m  1:25.41   
230  Kinell Charlotte  1976  ESKILSTUNA  AB7276  25 m  1:26.10   
10  200  Curstedt Linda  1973  DANDERYD  AA1673  25 m  1:28.09   
11  39  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m  1:30.70   
12  267  Florén Ann  1973  GÄVLE SS  AA9873  25 m  1:31.18   
13  368  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  1:35.58   
35 - 39 år 
40  Tossavainen Linnéa  1981  SÖDERTÄLJE  AA1881  25 m  1:09.97   
331  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  1:12.13   
209  Andersson Hanna  1978  ESKILSTUNA  AB8478  25 m  1:19.15   
416  Fahlén Cattis  1980  NKK  AC6280  25 m  1:21.12   
578  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  1:24.07   
30 - 34 år 
609  Öberg Marie-Therese  1986  ÖSMO SS  AP9686  25 m  1:09.18   
111  Tour Katarina  1987  SK NEPTUN  AQ7287  25 m  1:10.00   
512  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  1:12.57   
577  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:13.61   
558  Wramfors Therese  1985  VÄSBY SS  AJ9285  25 m  1:14.87   
456  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  1:15.53   
502  Sjöholm Sannah  1985  SÖDERTÖRN  AF5885  25 m  1:22.51   
464  Johansson Veronica  1987  SUNDSVALL  AZ9487  25 m  1:26.39   
194  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  1:29.73   
10  334  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  1:32.10   
25 - 29 år 
333  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  1:11.49   
137  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:12.54   
112  Andersson Ida  1989  SK NEPTUN  AR7289  25 m  1:13.00   
423  Stedt Nicole  1989  KARLSKRONA  AD1689  25 m  1:15.23   
84  Nyström Isabell  1988  SK NEPTUN  AM5888  25 m  1:16.80   
309  Eliasson Cassandra  1991  KRISTINEHA  AW2891  25 m  1:18.27   
375  Zandihn Sara  1988  MKK  AZ5488  25 m  1:20.12   
698  Sjöqvist Sara  1992  UPSALA S  AA1892  25 m  1:30.00  EFT 
20 - 24 år 
213  Billquist Jessica  1996  ESKILSTUNA  AV1496  25 m  1:06.33   
222  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:10.59   
524  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  1:37.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
20_S
Gren 20, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
634  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:41.87   
636  Hedberg Bo  1937  HELLAS SK  AA9337  25 m  2:01.36   
70 - 74 år 
639  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:22.95   
65 - 69 år 
15  Shead Tim  1952  CAPE TOWN    25 m  1:07.00   
274  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  1:15.49   
34  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  25 m  1:22.71   
314  Backlund Lars  1949  KUNGSBACKA  AA4149  25 m  1:27.13   
322  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  1:41.60   
60 - 64 år 
48  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  1:12.51   
51  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:12.84   
295  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:16.27   
651  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:19.91   
632  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  1:26.00   
55 - 59 år 
332  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:11.80  EFT 
662  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  1:12.21   
143  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:12.52   
291  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:15.14   
33  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:17.22   
Unelius Rikard  1958  KALMAR SS  AA6958  25 m  1:17.31   
498  Lillieström Peter  1959  SÖDERTÖRN  AA3759  25 m  1:17.32   
141  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  1:18.23  EFT 
171  Strand Per  1961  TÄBY SIM  AA3361  25 m  1:20.05   
10  575  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  1:25.90   
11  164  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:46.00   
50 - 54 år 
148  Krüger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  1:05.75   
520  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  1:10.06   
533  Larsson Tomas  1966  UPSALA S  AB4766  25 m  1:10.60   
276  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  1:12.30   
192  Sinclair Erik  1967  GÖTEBORG  AA9567  25 m  1:14.30   
Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  1:16.80   
386  Mattsson Peter  1967  MARIESTAD  AB9967  25 m  1:18.24   
10  Karlsson Leif  1963  KALMAR SS  AB0963  25 m  1:18.25   
62  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  1:20.17   
10  610  Schmidt Jacob  1964  ÖSTERLEN  AB2564  25 m  1:23.20   
11  415  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  1:29.56   
12  139  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  1:29.75   
13  572  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:40.43   
45 - 49 år 
114  Lönnberg Daniel  1972  SK NEPTUN  AA0372  25 m  59.73   
535  Lundqvist Jon  1971  UPSALA S  AB5971  25 m  1:03.98   
162  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  1:05.00   
593  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  1:09.53   
627  Rogersson Martin  1969  UDDEVALLA  AB9969  25 m  1:10.16   
421  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  1:11.68   
168  Roosmark Hans  1971  TÄBY SIM  AA3971  25 m  1:12.00   
513  Eriksson Bert-Ola  1972  TUREBERG  AC3572  25 m  1:12.64   
505  Wolkert Niklas  1971  SÖDERTÖRN  AB2171  25 m  1:12.73   
10  163  Boman Magnus  1970  TÄBY SIM  AB9370  25 m  1:13.00   
11  324  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:13.20   
12  145  Viker Tomas  1971  FALUN  AB3971  25 m  1:13.72   
13  557  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  1:16.68   
14  544  Engström Christian  1971  VARBERG  AB5771  25 m  1:17.23   
15  320  Dombos Peter  1969  LIDINGÖ SK  AB5569  25 m  1:17.26   
16  547  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  1:18.57   
17  300  Hedin Gustav  1972  JÄRFÄLLA S  AB8572  25 m  1:18.69   
18  515  Stille Björn  1969  TUREBERG  AB8369  25 m  1:19.65   
19  589  Flatow Anders  1972  ÅKERSBERGA  AB2972  25 m  1:19.95   
20  553  Ovuka Goran  1969  VÄSBY SS  AC3169  25 m  1:23.15   
40 - 44 år 
131  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  1:05.00   
653  Hasselborn Johan  1975  UPPSA_MAST  AC2375  25 m  1:05.41   
556  Törnhult Johan  1975  VÄSBY SS  AC1175  25 m  1:10.28   
388  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  1:10.94   
167  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  1:11.07   
628  Vikarand Tony  1975  UDDEVALLA  AA1575  25 m  1:11.09   
130  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:11.62   
Schilbach Kristoffer  1975  KALMAR SS  AC4375  25 m  1:11.87   
626  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  1:13.09   
10  133  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  1:15.15   
11  681  Antonsson Claes Frederic  1977  VARBERG  AB5177  25 m  1:15.68   
12  36  Broddvall Rickard  1973  SÖDERTÄLJE  AB7373  25 m  1:16.29   
13  258  Westman Robert  1975  FALUN  AB0975  25 m  1:18.10   
14  104  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  1:22.08   
15  325  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  1:27.84   
16  310  Gustafsson Rickard  1976  KRISTINEHA  AB6576  25 m  2:00.00   
35 - 39 år 
595  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  1:00.57   
555  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  1:05.57   
449  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  1:06.02   
208  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:07.41   
552  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:09.49   
523  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  1:10.91   
22  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  1:11.38   
348  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  1:11.76   
42  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  1:18.29   
10  323  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m  1:21.38   
30 - 34 år 
170  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  1:03.50   
23  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  1:03.54   
664  Pacheco Pedro  1987  SPIF SF  AN6387  25 m  1:04.54   
61  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  1:05.74   
Ekman Jonas  1986  KALMAR SS  AH3786  25 m  1:06.14   
426  Sääf Jonas  1986  NKK  AK5786  25 m  1:12.45   
18  Falkcrona Jerry  1983  LASS  AE8583  25 m  1:14.91   
543  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  1:17.41   
80  Herries Richard  1983  SK NEPTUN  AE9583  25 m  1:27.32   
25 - 29 år 
142  Löfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:00.51   
215  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  1:06.57   
129  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:09.59   
53  Varli Romil  1988  SÖDERTÄLJE  AD3188  25 m  1:10.46   
525  Lundberg Peter  1991  UMEÅ SS  AZ1391  25 m  1:18.07   
20 - 24 år 
37  Bundajev Marcus  1994  SÖDERTÄLJE  AL3394  25 m  1:14.37   
411  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  1:18.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
50 - 54 år 
Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  2:52.15   
85  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  3:11.70   
522  Lindelöw-Berntsson Ingrid  1964  UMEÅ SS  AA4464  50 m  3:14.56   
602  Tsychkova Elena  1967  ÖSA  AA2267  25 m  3:39.06   
71  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  4:14.00   
45 - 49 år 
74  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  3:20.50   
70  Lagerfors Camilla  1970  SK NEPTUN  AA3270  25 m  3:25.00   
223  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  4:16.88   
40 - 44 år 
Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  2:45.00   
345  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  3:01.95   
72  Svensson Stina  1973  SK NEPTUN  AB2273  25 m  4:05.00   
35 - 39 år 
420  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  3:02.04   
305  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  4:00.00   
25 - 29 år 
Fischer Amanda  1989  KALMAR SS  BN1289  25 m  2:47.45   
427  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  2:52.65   
20 - 24 år 
125  Bretagnolle Lara  1994  SS04  BO1494  25 m  3:00.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
22_S
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 år 
126  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  4:10.15   
60 - 64 år 
193  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  2:45.00   
55 - 59 år 
280  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  50 m  2:39.30   
467  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  25 m  2:43.83   
94  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:45.00   
99  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  2:47.10   
63  Momtaz Osama  1960  SK NEPTUN  AB7360  25 m  2:50.00   
118  Mathsson Micael  1961  SK NEPTUN  AA5361  25 m  2:50.55   
445  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  2:55.73   
81  Jörgen Larsen Niels  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  3:00.00   
119  Berlin Anders  1959  SK NEPTUN  AA9359  25 m  3:14.30   
50 - 54 år 
93  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  2:36.03   
31  Nilsson Stefan  1964  GÖTEBORG  AB8564  25 m  2:42.40   
66  Rubertson Mats  1967  SK NEPTUN  AA7167  25 m  2:44.89   
45 - 49 år 
106  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  2:25.55   
385  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  2:27.52   
277  Holmquist Inge  1968  GÖTEBORG  AB6568  25 m  2:40.00   
275  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  2:47.68   
120  Lindström Jakob  1968  SK NEPTUN  AC0368  25 m  3:00.00   
103  Wising Per  1972  SK NEPTUN  AB3172  25 m  3:03.10   
40 - 44 år 
268  Florén Patrik  1976  GÄVLE SS  AB9176  25 m  2:24.34   
518  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:28.58   
108  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  2:45.00   
325  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  3:14.50   
35 - 39 år 
571  Jönsson Dag  1981  VÄSTERÅS  AA5181  25 m  2:32.75   
25 - 29 år 
239  Stomvall Måns  1990  ESKILSTUNA  AS7790  25 m  2:14.77   
344  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  50 m  2:29.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:18 
 
23_S
Gren 23, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 år 
397  SK Neptun Damer [280] L1  280  SK NEPTUN    25 m  2:52.40   
200 - 239 år 
181  Täby Sim Damer 200 1  200  TÄBY SIM    25 m  2:01.00   
204  Danderyd Damer [200]  200  DANDERYD    25 m  2:06.38   
479  Sundsvall Damer [200]  200  SUNDSVALL