2020-02-19   17:57:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  04 april 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    50m  1:02.09 
357  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    50m  1:01.59 
404  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  GLADSAXE    50m  1:01.27 
406  Emilie Beckmann  1997  9778AG  TUNE    50m  58.78 
93  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  1:00.53 
245  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  AALBORG    50m  1:01.41 
185  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  AGF    50m  1:01.87 
273  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  1:02.75 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    50m  1:04.47 
206  Eva Olsen  2000  0094AM  GLADSAXE    50m  1:04.10 
80  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  1:03.84 
289  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  1:03.28 
241  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  1:03.81 
78  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  1:04.02 
12  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    50m  1:04.14 
242  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  1:04.74 

 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  0108AH  TUNE    50m  1:06.12 
304  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    50m  1:05.69 
287  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  1:05.55 
164  Ellen Nielsen  2001  0168AP  ESBJERG    50m  1:04.90 
49  Kristine Barrett  1998  9886AB  GREVE    50m  1:04.94 
Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  1:05.64 
107  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  1:05.98 
312  Vibe Toftte Jørgensen  1999  9956AQ  LAKSEN    50m  1:06.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 april 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark