2020-02-24   05:56:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  05 april 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
 
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Jakob Klint Axelsen  1996  9653AC  LYNGBY    50m  29.75 
422  Roland Toftum  1998    SUÐUROYAR    50m  29.50 
233  Janus Meinert  1995  9517AF  AALBORG    50m  29.19 
377  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  27.93 
181  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  28.33 
33  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  H2ODENSE    50m  29.35 
178  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  29.52 
Halvor Arne Borgstroem  1997    Randaberg    50m  29.94 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    50m  30.85 
66  Esben Vad Arentoft  1999  9957AR  HORSENS    50m  30.57 
326  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  30.42 
208  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  29.97 
279  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  30.37 
224  Marcus Brandborg  1997  9713AL  AALBORG    50m  30.53 
142  Lars Breum Hansen  1997  9713AA  HELSINGE    50m  30.82 
238  Daniel Haahr Pallesen  1998  9845AN  AALBORG    50m  30.87 

 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  31.36 
213  Timon Wedekind  1996  9633AB  GLADSAXE    50m  31.19 
70  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    50m  31.02 
47  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  SKOVBAKKEN    50m  30.94 
29  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2ODENSE    50m  31.00 
230  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  31.07 
117  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  31.26 
237  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    50m  31.39 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 april 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark