2020-02-17   23:52:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  31 marts 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (4) 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
347  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  1:02.61 
65  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  1:01.91 
235  Johan Markus Mowinckel  1995  9525AS  AALBORG    50m  1:01.46 
387  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  VAT CPH-MK    50m  1:01.86 
361  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  1:02.03 
307  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    50m  1:02.82 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
395  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  VATCPH-STT    50m  1:00.94 
416  Gustav Kroon  1998  AM6398  HS    50m  59.59 
356  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    50m  58.37 
295  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  55.89 
274  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK    50m  57.25 
364  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    50m  58.88 
104  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  59.95 
232  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    50m  1:01.31 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    50m  1:00.83 
39  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  59.41 
405  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    50m  58.12 
56  Nelson Silva  1986    MEDSWIM    50m  55.47 
Alexander Gliese  1997    UMBC    50m  56.90 
203  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    50m  58.65 
393  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  VATCPH-STT    50m  59.69 
118  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  1:01.17 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  1:00.40 
137  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  59.00 
129  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  57.45 
379  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    50m  55.46 
162  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  56.45 
61  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  58.58 
26  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  59.59 
351  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    50m  1:01.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  31 marts 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark