Startliste for Danish Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 17, 200m Medley Damer |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 9 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:15.55 | |
2 | 275 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 50 m | 2:16.60 | |
3 | 245 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | AALBORG | 0042AL | 50 m | 2:18.52 | |
4 | 92 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:19.00 | |
5 | 131 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 2:20.34 | |
6 | 226 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 50 m | 2:20.36 | |
7 | 164 | Nielsen Ellen | 2001 | ESBJERG | 0168AP | 50 m | 2:20.80 | |
8 | 285 | Nissen Hannah Strunge | 1997 | KVIK | 9754AD | 50 m | 2:21.15 | |
9 | 57 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 2:21.16 | |
10 | 424 | Nysted Sara R | 2001 | SUÐUROYAR | 50 m | 2:22.02 | EFT | |
11 | 271 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 2:22.36 | |
12 | 299 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 2:23.45 | |
13 | 206 | Olsen Eva | 2000 | GLADSAXE | 0094AM | 50 m | 2:23.52 | |
14 | 293 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:23.81 | |
15 | 352 | Jensen Cecilie F. | 1998 | HERLEV | 9862AH | 50 m | 2:23.88 | |
16 | 273 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 2:24.10 | |
17 | 239 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 2:24.29 | |
18 | 78 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:24.38 | |
19 | 68 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 2:24.47 | |
20 | 44 | Johannsen Line | 2001 | SKOVBAKKEN | 0146AN | 50 m | 2:24.51 | |
21 | 242 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 2:24.60 | |
22 | 280 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | KVIK | 9716AF | 50 m | 2:24.63 | |
23 | 267 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:24.68 | |
24 | 287 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 50 m | 2:24.86 | |
25 | 58 | Fynbo Emma Bugge | 2001 | HOLSTEBRO | 0158AE | 50 m | 2:25.20 | |
26 | 113 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:25.29 | |
27 | 343 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 2:25.50 | |
28 | 261 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:25.51 | |
29 | 116 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 2:25.68 | |
30 | 20 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:25.73 | |
31 | 5 | Borgstroem Oda Kristine | 1999 | Randaberg | 50 m | 2:26.55 | ||
32 | 264 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:26.90 | |
33 | 384 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:26.93 | |
34 | 388 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:26.94 | |
35 | 34 | Schrøder Matilde | 1996 | H2ODENSE | 9664AG | 50 m | 2:27.25 | |
36 | 134 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:27.37 | |
37 | 12 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 2:27.40 | |
38 | 304 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:27.65 | |
39 | 114 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 2:28.27 | |
40 | 360 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 2:28.29 | |
41 | 414 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 2:28.54 | |
42 | 153 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:28.58 | |
43 | 204 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 2:28.64 | |
44 | 115 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 2:28.66 | |
45 | 365 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 2:28.80 | |
46 | 263 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 2:28.90 | |
47 | 1 | Kölhi Emmi | 2000 | HSS | 00A281 | 50 m | 2:29.19 | |
48 | 266 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:29.28 | |
49 | 147 | Flø Esther | 2001 | SILKEBORG | 0108AR | 50 m | 2:29.38 | |
50 | 251 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 2:29.58 | |
51 | 265 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 2:29.89 | |
52 | 8 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:30.08 | |
53 | 373 | Krog Emilie | 2002 | TRITON B | 0224AU | 50 m | 2:30.45 | |
54 | 214 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 2:31.07 | |
55 | 328 | Hovmand Isa | 2000 | SK-SYD | 0048BA | 50 m | 2:32.10 | |
56 | 124 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 2:34.40 | |
57 | 176 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 2:35.35 | |
58 | 15 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 2:35.42 | |
59 | 358 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 2:38.77 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |