2020-02-19   21:28:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag Finaler kl. 17.30

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  04 april 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    50m  30.37 
247  Signhild Joensen  2000    Ægir    50m  29.98 
316  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  29.18 
236  Mie Ø. Nielsen  1996  9662AF  AALBORG    50m  28.60 
194  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  29.17 
244  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    50m  29.40 
122  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  30.00 
31  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2ODENSE    50m  30.45 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  31.29 
275  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  31.10 
69  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  30.85 
303  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  30.48 
260  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  30.78 
87  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  30.88 
74  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  31.15 
285  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    50m  31.46 

 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  31.81 
219  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  31.70 
13  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  31.65 
389  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    50m  31.56 
131  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  31.62 
342  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  31.66 
34  Matilde Schrøder  1996  9664AG  H2ODENSE    50m  31.74 
120  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  31.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 april 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark