Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 102
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
12:42 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 102, 50m Frisim Herrar 14-15 |
Finaler (5) |
14 - 15 år: Anton Steindl (2000) 25.80 2015-07-05 |
|
Beräknad start 16:15 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
136 |
3 |
Tobias Karlsson |
2002 |
AX2902 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
34.77 |
443 |
4 |
Kevin Cao |
2003 |
AX5303 |
ÖSA |
|
25m |
32.06 |
170 |
5 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
25m |
33.27 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
KARLSTAD |
|
25m |
31.58 |
99 |
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
31.04 |
420 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.56 |
271 |
4 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
50m |
29.86 |
191 |
5 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
30.01 |
209 |
6 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
50m |
30.86 |
109 |
7 |
Dominik Stefanovic |
2003 |
AR9303 |
FINSPÅNG |
|
25m |
31.37 |
197 |
8 |
Olle Almén |
2003 |
AH3503 |
LASS |
|
50m |
31.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
1 |
Petter Eriksen |
2002 |
AO3502 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
29.62 |
265 |
2 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
29.47 |
193 |
3 |
Anton Rautiainen |
2003 |
AH7503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
28.68 |
383 |
4 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
28.24 |
426 |
5 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
28.32 |
141 |
6 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
29.04 |
7 |
7 |
Christopher Johnsen Skar |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
29.61 |
174 |
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
29.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
189 |
1 |
Erik Aldrin |
2003 |
AH8503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
27.85 |
47 |
2 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
27.02 |
20 |
3 |
Sander Busterud |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
26.87 |
341 |
4 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
50m |
26.79 |
312 |
5 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
26.83 |
459 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
50m |
27.00 |
416 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
27.66 |
206 |
8 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
25m |
27.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
26.34 |
190 |
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
26.21 |
24 |
3 |
Andreas H Klausen |
2002 |
|
TEAM SÖR |
|
50m |
25.92 |
330 |
4 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
25m |
25.50 |
146 |
5 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
25.67 |
251 |
6 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
25m |
26.12 |
112 |
7 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
26.25 |
305 |
8 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
26.54 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:42 |
|