Startliste for Falkenberg Race 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 73 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | 25 m | 1:04.07 | ||
2 | 70 | Olsson Fredrik | 1994 | ELFSBORG | 25 m | 1:07.03 | ||
3 | 54 | Arvidsson Jonathan | 2000 | ELFSBORG | 25 m | 1:08.43 | ||
4 | 435 | Olausson Zacharias | 2000 | VARBERG | 25 m | 1:10.00 | ||
5 | 181 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 1:10.05 | ||
6 | 143 | Josefsson Tobias | 1997 | KUNGÄLV | 25 m | 1:10.84 | ||
7 | 111 | Sanders Job | 2003 | JÖNKÖPING | 25 m | 1:11.44 | ||
8 | 226 | Hero Walter | 2002 | SK LAXEN | 25 m | 1:11.85 | ||
9 | 334 | Lennartsson Hugo | 2004 | MKK | 25 m | 1:13.88 | ||
10 | 314 | Andrén Axel | 2001 | MKK | 25 m | 1:14.51 | ||
11 | 325 | Ghidini Simon | 2001 | MKK | 25 m | 1:14.69 | ||
12 | 130 | Svensson Sebastian | 2001 | KUNGSBACKA | 25 m | 1:14.78 | ||
13 | 323 | Falk David | 2003 | MKK | 25 m | 1:15.06 | ||
14 | 32 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | 25 m | 1:15.29 | ||
15 | 101 | Agestav Daniel | 2002 | JÖNKÖPING | 25 m | 1:15.32 | ||
16 | 193 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | 25 m | 1:15.50 | ||
17 | 211 | Do Nam | 2001 | SK LAXEN | 25 m | 1:15.54 | ||
18 | 145 | Sjöberg Robert | 1998 | KUNGÄLV | 25 m | 1:15.93 | ||
19 | 65 | Lemos Thaler Alexander | 2000 | ELFSBORG | 25 m | 1:16.20 | ||
20 | 317 | Beckman Bo | 2002 | MKK | 25 m | 1:16.21 | ||
21 | 63 | Johansson Viktor | 1999 | ELFSBORG | 25 m | 1:16.34 | ||
22 | 503 | Nilsson Johan | 2001 | ÄLMHULT | 50 m | 1:16.51 | ||
23 | 94 | Svedberg Simon | 2001 | FALKÖPING | 25 m | 1:16.82 | ||
24 | 376 | Leandersson Hugo | 2002 | POSEIDON | 25 m | 1:16.92 | ||
25 | 136 | Gustafsson Noah | 2000 | KUNGÄLV | 25 m | 1:17.89 | ||
26 | 76 | Söderqvist Kevin | 2004 | ELFSBORG | 25 m | 1:18.33 | ||
27 | 23 | Storberg Carl | 2002 | FALKENBERG | 25 m | 1:18.39 | ||
28 | 210 | Björkman Edward | 2002 | SK LAXEN | 25 m | 1:18.53 | ||
29 | 302 | Paulsson Isak | 2002 | SK LÖDDE | 25 m | 1:18.69 | ||
30 | 372 | Henriksson Joel | 2003 | POSEIDON | 25 m | 1:18.83 | ||
31 | 163 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | 25 m | 1:19.26 | ||
32 | 304 | Ranevi Tobias | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 1:19.45 | ||
33 | 377 | Li Daniel | 2002 | POSEIDON | 25 m | 1:19.46 | ||
34 | 441 | Hansson Viktor | 2003 | VELLINGE-N | 25 m | 1:19.96 | ||
35 | 208 | Bjärudd Ludwig | 2001 | SK LAXEN | 25 m | 1:20.97 | ||
36 | 488 | Mardeni Zain | 2001 | ÖSMO SS | 25 m | 1:21.08 | ||
37 | 349 | Strömland Jakob | 2003 | MKK | 25 m | 1:21.12 | ||
38 | 403 | Johansson Robin | 2000 | SK STIMMET | 25 m | 1:21.13 | ||
39 | 346 | Schildt Samuel | 2000 | MKK | 25 m | 1:21.24 | ||
40 | 344 | Romare Douglas | 2001 | MKK | 25 m | 1:21.36 | ||
41 | 10 | Ettberger Martin | 2001 | FALKENBERG | 25 m | 1:21.64 | ||
42 | 60 | Eriksson-Hemberg Albin | 2001 | ELFSBORG | 25 m | 1:21.88 | ||
43 | 328 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | 25 m | 1:21.89 | ||
44 | 1 | Andersson Dennis | 2001 | FALKENBERG | 25 m | 1:22.49 | ||
45 | 288 | Erdös Hampus | 2003 | SK LÖDDE | 25 m | 1:22.87 | ||
46 | 237 | Jonsson Gustaf | 2003 | SK LAXEN | 25 m | 1:22.91 | ||
47 | 332 | Kulagowski Alexander | 2002 | MKK | 25 m | 1:23.15 | ||
48 | 131 | Zachrisson Jonathan | 2002 | KUNGSBACKA | 25 m | 1:24.23 | ||
49 | 22 | Rehn Mats | 2002 | FALKENBERG | 25 m | 1:24.68 | ||
50 | 442 | Jörud Petter | 2003 | VELLINGE-N | 25 m | 1:24.94 | ||
51 | 353 | Vilhelmsson Svante | 2003 | MKK | 25 m | 1:25.89 | ||
52 | 271 | Sverkersson Vincent | 1999 | SK LAXEN | 25 m | 1:26.26 | ||
53 | 460 | Bäckman Anton | 2003 | VÄRNAMO SS | 25 m | 1:27.26 | ||
54 | 187 | Rydgren Markus | 2003 | LANDSKRONA | 25 m | 1:27.30 | ||
55 | 108 | Petkoczi Patrik | 2002 | JÖNKÖPING | 25 m | 1:27.53 | ||
56 | 380 | Malm Melvin | 2004 | POSEIDON | 25 m | 1:28.26 | ||
57 | 528 | Hilmersson Hugo | 2002 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:28.30 | EFT | |
58 | 345 | Romare Ludvig | 2004 | MKK | 25 m | 1:28.38 | ||
59 | 385 | Sivolov Ivan | 2003 | POSEIDON | 25 m | 1:28.61 | ||
60 | 312 | Witzell Anton | 2004 | SK LÖDDE | 25 m | 1:29.01 | ||
61 | 254 | Olsson Erik | 2004 | SK LAXEN | 25 m | 1:29.22 | ||
62 | 493 | Tegbo Sebastian | 2001 | ÖSMO SS | 25 m | 1:30.02 | ||
63 | 524 | Klasson Erik | 2003 | SK 1970 | 50 m | 1:30.06 | EFT | |
64 | 18 | Mcadam Alexander | 2004 | FALKENBERG | 25 m | 1:30.16 | ||
65 | 195 | Thomsen Viggo | 2004 | LANDSKRONA | 25 m | 1:31.78 | ||
66 | 315 | Baxmann Jacob | 2003 | MKK | 25 m | 1:31.87 | ||
67 | 306 | Sivtoft Albert | 2004 | SK LÖDDE | 25 m | 1:32.06 | ||
68 | 485 | Karlsson Fredrik | 1967 | ÖSMO SS | 25 m | 1:32.61 | ||
69 | 206 | Bjering Marcus | 2002 | SK LAXEN | 25 m | 1:32.82 | ||
70 | 170 | Hoff Ludvig | 2005 | LANDSKRONA | 25 m | 1:34.36 | ||
71 | 207 | Bjering Oscar | 2004 | SK LAXEN | 25 m | 1:34.49 | ||
72 | 368 | Elmer Carl | 2003 | POSEIDON | 25 m | 1:34.88 | ||
73 | 474 | Thelin Jonathan | 2003 | VÄRNAMO SS | 25 m | 1:35.24 | ||
74 | 417 | Larsson Sigge | 2002 | TROLLHÄTTA | 25 m | 1:35.96 | ||
75 | 7 | Curlow Emil | 2002 | FALKENBERG | 25 m | 1:36.14 | ||
76 | 301 | Paulsson Aron | 2006 | SK LÖDDE | 25 m | 1:36.22 | ||
77 | 370 | Hake Pontus | 2001 | POSEIDON | 25 m | 1:36.24 | ||
78 | 415 | Kristiansson Rasmus | 2004 | TROLLHÄTTA | 25 m | 1:36.63 | ||
79 | 275 | Wannem Emil | 2006 | SK LAXEN | 25 m | 1:36.90 | ||
80 | 231 | Isaksson Lukas | 2005 | SK LAXEN | 25 m | 1:37.25 | ||
81 | 184 | Ring Jesper | 2003 | LANDSKRONA | 25 m | 1:37.37 | ||
82 | 419 | Lokrantz Gustav | 2004 | TROLLHÄTTA | 25 m | 1:38.28 | ||
83 | 450 | Dahlqvist Filip | 1997 | VÄNERSBORG | 25 m | 1:38.33 | ||
84 | 251 | Matovic Maximilian | 2004 | SK LAXEN | 50 m | 1:39.36 | ||
85 | 24 | Storberg Emil | 2004 | FALKENBERG | 25 m | 1:40.18 | ||
86 | 264 | Rosdahl Hampus | 2005 | SK LAXEN | 25 m | 1:41.36 | ||
87 | 468 | Ringblom Hugo | 2004 | VÄRNAMO SS | 25 m | 1:41.95 | ||
88 | 204 | Bergdahl Petter | 2005 | SK LAXEN | 25 m | 1:42.25 | ||
89 | 224 | Hakopian Erik | 2004 | SK LAXEN | 25 m | 1:43.08 | ||
90 | 247 | Lundvall Lucas | 2002 | SK LAXEN | 25 m | 1:45.23 | ||
91 | 250 | Márkus Bence | 2005 | SK LAXEN | 25 m | 1:46.76 | ||
92 | 406 | Ljungdahl Sebastian | 2004 | SK STIMMET | 25 m | 1:47.83 | ||
93 | 404 | Johansson Simon | 2003 | SK STIMMET | 50 m | 1:50.47 | ||
94 | 289 | Erdös Pelle | 2005 | SK LÖDDE | 25 m | 1:51.06 | ||
95 | 268 | Silversten William | 2003 | SK LAXEN | 25 m | 1:53.08 | ||
96 | 473 | Thelin Carl | 2004 | VÄRNAMO SS | 25 m | 1:54.62 | ||
97 | 455 | Lundberg Tommy | 2005 | VÄNERSBORG | 25 m | 1:55.21 | ||
98 | 453 | Johansson Hugo | 2005 | VÄNERSBORG | 25 m | 1:58.24 | ||
99 | 278 | Viktorsson Edvin | 2006 | SK LAXEN | 25 m | 1:59.53 | ||
100 | 459 | Vikström Albin | 2004 | VÄNERSBORG | 25 m | 2:00.59 | ||
101 | 300 | Nilsson Ted | 2006 | SK LÖDDE | 50 m | 2:03.50 | ||
102 | 285 | Björk Sebastian | 2007 | SK LÖDDE | 50 m | 2:11.94 | ||
103 | 172 | Johansson Rönqvist Vilmer | 2007 | LANDSKRONA | 50 m | |||
104 | 424 | To Leon | 2003 | TROLLHÄTTA | 50 m | |||
105 | 467 | Ringblom Gustav | 2006 | VÄRNAMO SS | 50 m | |||
106 | 469 | Runeqvist Anders | 2005 | VÄRNAMO SS | 50 m | |||
107 | 492 | Strandberg Filip | 1999 | ÖSMO SS | 50 m | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 april 2017 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 18:34 |