2019-11-21   19:15:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for A6 Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2017    Udskriftsdato  06 maj 2017   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  09:24   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2017         
 
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Brøndum Petersen (1994) 2:03.45 2013-05-18 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
784  Anine Munch Kofoed  2005  0576AK  FR.VÆRK    25m  3:52.28 
1086  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  3:02.38 
1195  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  3:22.76 
1094  Iben Ebdrup Norling  2005  0546AU  VÆRLØSE    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
978  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    50m  2:55.87 
896  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:47.44 
923  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  2:44.40 
915  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  2:44.42 
776  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    50m  2:53.50 
1109  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m  3:01.12 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
777  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    50m  2:42.16 
920  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  2:38.67 
779  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  2:36.88 
952  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  2:37.63 
919  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  2:41.41 
984  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  2:42.61 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1115  Silja Brage  2005  0544AL  A6    25m  2:35.49 
846  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  2:31.22 
1031  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  2:29.91 
810  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  2:30.05 
813  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  2:32.27 
795  Emmely Andersen  2001  0154AM  HASLEV    25m  2:36.78 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
807  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  2:24.62 
829  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  2:22.97 
937  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  ROSKILDE    25m  2:21.30 
1013  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  2:22.49 
1006  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  2:24.05 
880  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  2:26.60 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
849  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  2:20.24 
1085  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  2:18.25 
875  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    25m  2:17.67 
1003  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  2:18.02 
844  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  2:18.91 
1140  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  2:20.67 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
850  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    25m  2:14.66 
1002  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  2:11.45 
1199  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  ROSKILDE    25m  2:08.84 
1181  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  2:08.85 
929  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  2:12.53 
1141  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  2:15.37 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
956  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  2:07.52 
1105  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  2:07.05 
935  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  2:02.70 
1030  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    25m  2:05.44 
1001  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:07.17 
860  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  2:08.56 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  09:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark