2019-11-15   18:46:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for A6 Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

30_S
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Stjernedeal 
A6 Cup Senior: Morten Bak Hansen (1995) 49.71 2013-05-18 
Dansk senior: Jakob S. Andkjær (1985) 00.47,44 - 14-12-2007 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
970  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  49.27   
989  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  54.26   
1007  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  25 m  54.30   
960  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  54.92   
1114  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  25 m  55.74   
998  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  25 m  55.93   
1016  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  56.21   
948  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  57.26   
833  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  25 m  57.40   
10  835  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  57.54   
11  961  Handberg Mikkel Fogelberg  1998  TRITON B  9813AG  25 m  58.38   
12  1000  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  25 m  58.51   
13  832  Blidarevic Simon  2002  HILLERØD  0289AB  25 m  58.82   
14  940  Vinjebo Magnus  1999  ROSKILDE  9963AG  25 m  59.13   
15  934  Olesen Anders Engtorp  1999  ROSKILDE  9951AI  25 m  59.40   
16  966  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  25 m  59.50   
17  863  Lind-Ellefsen Andreas  2001  KALUNDBORG  0149AP  25 m  59.67   
18  808  Jørgensen Frederik Birch  2001  HASLEV  0119AL  25 m  59.74   
19  921  Pedersen Lukas  2003  ROSKILDE  0385AN  25 m  1:00.55   
20  898  Breuner Oliver  2002  ROSKILDE  0267AK  25 m  1:00.67   
21  913  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  25 m  1:01.13   
22  1012  Persson Mathias  2001  TRITON B  0107AM  50 m  1:01.47   
23  799  Eibye Viktor  2001  HASLEV  0175AS  25 m  1:01.82   
24  841  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  1:02.11   
25  1139  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  25 m  1:02.23   
26  764  Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  25 m  1:02.32   
27  837  Fischer Oscar Lykke  2002  HILLERØD  0295AP  25 m  1:02.92   
28  840  Ikkala Thorbjørn Jari  2002  HILLERØD  0207AI  25 m  1:04.26   
29  851  Riis Mikkel Kronborg  2002  HILLERØD  0239AJ  25 m  1:04.63   
30  892  Adlouni Affou  2002  ROSKILDE  0287AK  25 m  1:04.84   
31  1198  Vestergaard Noel Sander  2003  HASLEV  0345AO  25 m  1:05.04   
32  867  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  1:05.27   
33  843  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  1:05.88   
34  1193  Svarrer Julius  2005  A6  0507AH  25 m  1:06.89   
35  800  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  1:07.06   
36  845  Larsen Gustav  2003  HILLERØD  0333AH  25 m  1:07.92   
37  995  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:08.30   
38  1037  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  1:08.77   
39  903  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  1:08.85   
40  899  Breuner William  2005  ROSKILDE  0521AC  25 m  1:09.67   
41  802  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  1:10.09   
42  914  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:10.49   
43  951  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:10.56   
44  1180  Røpke Emil Stenholt  2004  A6  0429AA  25 m  1:12.07   
45  926  Skovgaard Aleksander Grøn  2004  ROSKILDE  0477AC  25 m  1:12.11   
46  910  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  1:12.13   
47  902  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  1:12.26   
48  854  Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  25 m  1:12.45   
49  765  Drigsdahl Silas Folke  2004  FR.VÆRK  0429AI  25 m  1:12.95   
50  1187  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  25 m  1:13.56   
51  1055  Andersen Sejer  2005  KVIK  0517AN  25 m  1:14.10   
52  974  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  1:15.21   
53  1128  From Mads Holger  2004  A6  0445AL  50 m  1:15.73   
54  981  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  50 m  1:16.90   
55  759  Asmussen Alexander  2004  FR.VÆRK  0417AG  25 m  1:17.26   
56  869  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  1:17.27   
57  912  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  1:17.55   
58  1029  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  25 m  1:17.81   
59  1070  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  1:18.50   
60  900  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  1:18.99   
61  1081  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  1:19.06   
62  820  Thystrup Albert U.  2003  HASLEV  0385AP  25 m  1:19.37   
63  909  Hellum Bertil Frøbjerg  2007  ROSKILDE  0783AA  25 m  1:21.08   
64  1089  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  1:21.35   
65  1044  Mikkelsen Bertram H.  2004  FR.SUND  0441AN  25 m  1:22.20   
66  1091  Kristensen Johan Madvig  2004  VÆRLØSE  0445AO  25 m  1:22.49   
67  769  Krontoft Jonathan Resting  2002  FR.VÆRK  0227AT  50 m  1:23.07   
68  1149  Kofoed Oliver Risager  2005  A6  0573AN  50 m  1:23.49   
69  1160  Lindhardt Tobias  2005  A6  0567AA  25 m  1:24.28   
70  908  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  1:24.66   
71  1061  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m  1:24.67   
72  916  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  1:25.48   
73  1043  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  25 m  1:26.99   
74  911  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:27.39   
75  1079  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:28.19   
76  922  Pedersen Nikolaj  2005  ROSKILDE  0567AL  25 m  1:28.29   
77  1046  Olesen Bertram  2005  FR.SUND  0509AK  25 m  1:28.33   
78  1145  Jørgensen Andreas T. H.  2005  A6  0523AM  50 m  1:28.90   
79  821  Tnøfner Laurits  2004  HASLEV  0417AM  25 m  1:29.41   
80  1066  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  1:29.80   
81  814  Møller Hjalte  2007  HASLEV  0733AA  25 m  1:32.64   
82  968  Jensen Jonas Wilms  2007  TRITON B  0717AD  50 m  1:33.18   
83  986  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:33.48   
84  1092  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  25 m  1:34.48   
85  871  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:35.18   
86  1033  Brink William Thidemann  2006  FR.SUND  0687AI  25 m  1:35.77   
87  901  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m  1:39.07   
88  874  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  1:43.01   
89  763  Degn Viktor  2005  FR.VÆRK  0537AM  25 m  1:44.63   
90  928  Østerlund Frederik  2006  ROSKILDE  0643AK  25 m  1:51.57   
91  976  Morthorst Oscar David  2007  TRITON B  0753AF  50 m  2:03.48   
92  877  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m     
93  1039  Forster Frederik  2005  FR.SUND  0563AL  25 m     
94  1047  Pedersen Harald Vitus  2006  FR.SUND  0679AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  18:17 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark