2020-04-10   15:27:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for A6 Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2017    Udskriftsdato  06 maj 2017   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  09:24   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2017         
 
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (14) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:01.85 2011-04-30 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.55,99 - 13-12-2013 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1069  Karoline Makne  2006  0678AJ  KVIK    25m   
786  Lianne Jing Nielsen  2005    FR.VÆRK    25m   
780  Andrea Frederiksen  2008  0814AF  FR.VÆRK    25m   
1129  Lucca Frydendahl  2008  0812AB  A6    25m   
876  Isabella Westergaard  2006    KALUNDBORG    25m   
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
781  Sofie Wettendorff Hasling  2007  0782AN  FR.VÆRK    25m  2:08.66 
762  Patricia Christensen  2007  0794AI  FR.VÆRK    50m  2:07.80 
801  Celina Lindholm Hansen  2006  0664AH  HASLEV    25m  2:01.86 
988  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  0722AC  TRITON B    25m  2:01.87 
905  Julie Geilman  2007  0778AE  ROSKILDE    25m  2:07.81 
766  Ursula Etwal-Nielsen  2005    FR.VÆRK    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1068  Maja Lilja Lützhøft  2006  0628AD  KVIK    25m  1:56.03 
1087  Amalie Helfelt  2006  0652AP  VÆRLØSE    25m  1:50.74 
782  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  1:48.84 
761  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    50m  1:49.97 
897  Norma Andersen  2007  0728AB  ROSKILDE    25m  1:55.74 
1076  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  KVIK    25m  2:01.44 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
925  Tilde Schyth  2006  0622AG  ROSKILDE    25m  1:47.85 
1040  Tilde Rytz Jørgensen  2007  0724AE  FR.SUND    25m  1:47.40 
954  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  1:44.30 
1063  Sofia Hansen  2006  0668AK  KVIK    25m  1:45.15 
927  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  1:47.53 
1083  Caroline Lego Berg  2004  0404AX  VÆRLØSE    25m  1:48.31 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
784  Anine Munch Kofoed  2005  0576AK  FR.VÆRK    25m  1:42.91 
1123  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6    50m  1:39.78 
1078  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  1:34.81 
873  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  1:38.05 
1062  Isabella Fam  2006  0622AN  KVIK    25m  1:41.26 
959  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:43.01 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1086  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  1:32.52 
1077  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:31.17 
777  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  1:28.91 
994  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  TRITON B    25m  1:29.87 
865  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:31.64 
1195  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  1:32.87 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1130  Mille Frydendahl  2006  0684AB  A6    50m  1:28.79 
920  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  1:27.91 
923  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:27.02 
776  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  1:27.87 
779  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  1:28.40 
870  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  1:28.79 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1060  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:24.70 
772  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:23.72 
880  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  1:22.59 
810  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  1:22.94 
1165  Emily Schile Nilsson  2005  0542AF  A6    25m  1:24.09 
819  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  1:24.86 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
952  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  1:21.59 
852  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:20.42 
817  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  1:20.17 
967  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:20.33 
1051  Sarah Waltenburg  2004  0412AD  FR.SUND    25m  1:21.55 
774  Luna Trojlsgaard  2004  0482AN  FR.VÆRK    50m  1:21.72 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1151  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  A6    50m  1:18.09 
906  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  1:17.24 
1158  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:15.23 
771  Nicoline Huusfelt  2000  0052AI  FR.VÆRK    25m  1:15.23 
984  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  1:17.46 
1013  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:19.18 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1134  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  1:14.49 
1031  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:14.09 
1144  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  1:13.93 
1004  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:14.08 
1183  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    25m  1:14.41 
829  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  1:14.65 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1135  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  1:13.79 
1052  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  1:12.71 
760  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  1:11.50 
1142  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  1:12.51 
950  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    25m  1:12.84 
1085  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:13.85 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
999  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  1:10.83 
848  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  1:10.33 
1099  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  1:07.67 
1002  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  1:09.49 
1015  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:10.61 
872  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:11.17 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1141  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  1:05.80 
1179  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  A6    25m  1:04.82 
1011  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  1:02.44 
1162  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    25m  1:04.44 
1009  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:05.63 
956  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:07.51 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  06 maj 2017 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  09:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark