2020-12-01   13:09:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
107  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  58.49   
131  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  58.65   
55  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:00.60   
51  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:01.10   
112  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:01.37   
105  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  1:01.99   
116  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:02.75   
114  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:03.11   
43  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:03.80   
10  127  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:04.83   
11  46  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:05.16   
12  89  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:06.04   
13  54  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:06.42   
14  115  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  1:06.60   
15  121  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  1:07.65   
16  85  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:07.84   
17  92  Bengtsson Emma  1999  SPIGGARNA  BQ2299  25 m  1:08.10   
18  122  Nilsson Wilma  2004  S 71  AB0804  25 m  1:08.75   
19  45  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:09.14   
20  72  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:09.18   
21  129  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:09.55   
22  17  d´ Aubigné Tindra  2004  HÖRBY SK  AQ1204  25 m  1:09.92   
23  139  Blix-Svendsen Ulrikke  2003  Eidsvoll    25 m  1:10.87   
24  Bardelli Arianna  2002  HÖGANÄS SS  BQ8602  25 m  1:11.03   
25  38  Sprung Bea  2005  HS  AO1805  50 m  1:11.29   
26  133  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  1:12.62   
27  42  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:12.95   
28  Elming Anna  2002  HÖGANÄS SS  AX8602  25 m  1:14.28   
29  Holst Gerløv Ida  2004  HÖGANÄS SS  BF4404  25 m  1:14.90   
30  20  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  1:15.72   
31  140  Tengblad Josefin  2002  Eidsvoll    25 m  1:16.11   
32  120  Ngo Hanna  2003  S 71  AE1603  25 m  1:16.12   
33  34  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  1:16.22   
34  138  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  1:16.22   
35  23  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:16.52   
36  29  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  1:16.78   
37  130  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  1:17.23   
38  32  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  25 m  1:17.58   
39  142  Röseid Vibeke  2003  Eidsvoll    25 m  1:17.60   
40  10  Larsson Lovisa  2004  HÖGANÄS SS  BQ3204  25 m  1:18.38   
41  27  Johansson Victoria  2004  HS  BJ2604  25 m  1:18.53   
42  13  Malm Matilda  2004  HÖGANÄS SS  BL4804  25 m  1:18.67   
43  125  Olofsson Emmy  2003  S 71  AY4403  25 m  1:20.04   
44  Klein Ella  2004  HÖGANÄS SS  BO7604  25 m  1:20.37   
45  49  Nilsson Maja  2004  KK KARPEN  AM7604  25 m  1:20.44   
46  15  Smith Olivia  2005  HÖGANÄS SS  BJ9805  25 m  1:20.92   
47  14  Mattsson Gabriella  2004  HÖGANÄS SS  BF7204  25 m  1:21.71   
48  141  Lyssand-Holter Maren  2003  Eidsvoll    25 m  1:21.84   
49  110  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  1:21.96   
50  94  Ekstrand Wilma  2004  SPIGGARNA  AM9404  25 m  1:22.00   
51  124  Olofsson Alva  2005  S 71  AD6605  25 m  1:22.88   
52  69  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:24.04   
53  108  Christiansen Frida  2003  S 71  AE0603  25 m  1:24.96   
54  39  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  25 m  1:25.32   
55  111  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  1:25.60   
56  134  Thyberg Emmy  2006  S 71  AJ8406  25 m  1:25.66   
57  30  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  25 m  1:25.69   
58  102  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:26.41   
59  101  Nilsson Lina  2002  TYRINGE SS  AN5802  25 m  1:28.05   
60  81  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:32.61   
61  86  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  1:33.29   
62  113  Johansson Nova  2005  S 71  AY0205  25 m  1:34.54   
63  78  Hilfing Clara  2005  SK SYDSIM  AX7605  25 m  1:37.02   
64  70  Sjöström Andersson Kajsa  2004  SK RAN  AG0604  25 m  1:37.94   
65  100  Lamminsaari Katri  2005  TYRINGE SS  BA6205  25 m  1:46.39   
66  37  Segerlund Maja  2005  HS  BD2405  25 m  1:53.81   
67  80  Jannati Fard Desiree  2003  SK SYDSIM  BT1803  25 m     
68  82  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m     
69  96  Karlsson Wilda  2007  SPIGGARNA  AJ1207  25 m     
70  99  Steen Linn  2000  SPIGGARNA  AU9400  25 m     
71  103  Andersson Mathilda  2007  S 71  AF5207  25 m     
72  109  Fanu Valentina  2007  S 71  AF7207  25 m     
73  117  Lindh Julia  2005  S 71  BA4805  25 m     
74  126  Palmqvist Maja  2007  S 71  AD0207  25 m     
75  132  Simpson Maja  2004  S 71  BI8804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  59.01   
135  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:00.49   
76  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:04.17   
67  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  1:05.12   
75  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  1:07.35   
136  Rantzow Philip  1999  TYRINGE SS  AC7399  25 m  1:07.48   
77  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  25 m  1:09.11   
52  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:11.62   
41  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m  1:12.18   
10  144  Nilssen Herman  2001  Eidsvoll    25 m  1:13.21   
11  47  Kwant Niels  2003  KK KARPEN  AI6103  25 m  1:14.18   
12  119  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.32   
13  57  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  25 m  1:15.66   
14  91  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:17.00   
15  145  Handegaard Haakon  2003  Eidsvoll    25 m  1:17.40   
16  18  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:18.93   
17  73  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:20.60   
18  87  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:21.43   
19  Kinn Hampus  2002  HÖGANÄS SS  AM6102  50 m  1:23.23   
20  74  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  1:23.34   
21  66  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  25 m  1:32.91   
22  Gudmundsson Edward  2003  HÖGANÄS SS  AS1703  25 m  1:33.17   
23  137  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  1:34.06   
24  16  Söderberg Hjalmar  2005  HÖGANÄS SS  AP7905  25 m  1:38.21   
25  Erlandsson Eimantas  2003  HÖGANÄS SS  AP4103  25 m  1:38.70   
26  84  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:39.64   
27  Grahn Vincent  2004  HÖGANÄS SS  AF0904  25 m     
28  58  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m     
29  60  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m     
30  61  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m     
31  65  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m     
32  88  Olofsson Jonathan  2006  SK SYDSIM  AE5906  25 m     
33  147  Stråth Oscar  2005  SK RAN  AN5505  25 m     
34  148  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  1:12.48   
55  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:14.84   
131  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:15.58   
114  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:16.40   
112  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:16.88   
54  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:17.40   
50  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:19.18   
107  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:19.74   
121  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  1:21.41   
10  129  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:23.63   
11  72  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:24.97   
12  43  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:26.03   
13  127  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:26.32   
14  116  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:27.06   
15  17  d´ Aubigné Tindra  2004  HÖRBY SK  AQ1204  25 m  1:27.56   
16  120  Ngo Hanna  2003  S 71  AE1603  25 m  1:28.86   
17  122  Nilsson Wilma  2004  S 71  AB0804  25 m  1:28.99   
18  Elming Anna  2002  HÖGANÄS SS  AX8602  25 m  1:29.09   
19  93  Darell Alicia  2000  SPIGGARNA  AN2200  25 m  1:29.46   
20  26  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  1:30.98   
21  45  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:31.06   
22  89  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:32.48   
23  48  Lamminsaari Mila  2003  KK KARPEN  BN3603  25 m  1:32.62   
24  40  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  1:33.30   
25  85  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:33.33   
26  42  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:34.50   
27  21  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:35.06   
28  142  Röseid Vibeke  2003  Eidsvoll    25 m  1:35.66   
29  24  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  25 m  1:35.81   
30  49  Nilsson Maja  2004  KK KARPEN  AM7604  25 m  1:37.29   
31  10  Larsson Lovisa  2004  HÖGANÄS SS  BQ3204  25 m  1:37.55   
32  28  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:38.98   
33  139  Blix-Svendsen Ulrikke  2003  Eidsvoll    25 m  1:39.38   
34  94  Ekstrand Wilma  2004  SPIGGARNA  AM9404  25 m  1:39.43   
35  141  Lyssand-Holter Maren  2003  Eidsvoll    25 m  1:39.58   
36  111  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  1:40.36   
37  140  Tengblad Josefin  2002  Eidsvoll    25 m  1:42.15   
38  Holst Gerløv Ida  2004  HÖGANÄS SS  BF4404  25 m  1:42.46   
39  64  Karylle Barbette  2003  SK RAN  BR0603  25 m  1:43.78   
40  130  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  50 m  1:44.14   
41  14  Mattsson Gabriella  2004  HÖGANÄS SS  BF7204  25 m  1:45.51   
42  102  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:45.77   
43  98  Lundgren Minna  2004  SPIGGARNA  AR4604  25 m  1:45.81   
44  108  Christiansen Frida  2003  S 71  AE0603  25 m  1:46.11   
45  32  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  25 m  1:46.12   
46  13  Malm Matilda  2004  HÖGANÄS SS  BL4804  50 m  1:46.19   
47  101  Nilsson Lina  2002  TYRINGE SS  AN5802  25 m  1:47.69   
48  Klein Ella  2004  HÖGANÄS SS  BO7604  25 m  1:47.88   
49  69  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:48.03   
50  118  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:48.97   
51  30  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  25 m  1:50.09   
52  124  Olofsson Alva  2005  S 71  AD6605  25 m  1:51.05   
53  133  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  50 m  1:51.07   
54  110  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  1:52.61   
55  39  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  25 m  1:53.20   
56  37  Segerlund Maja  2005  HS  BD2405  25 m  1:58.01   
57  100  Lamminsaari Katri  2005  TYRINGE SS  BA6205  25 m  1:58.13   
58  113  Johansson Nova  2005  S 71  AY0205  25 m  2:02.65   
59  Bardelli Arianna  2002  HÖGANÄS SS  BQ8602  25 m  2:03.18   
60  81  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  2:03.68   
61  117  Lindh Julia  2005  S 71  BA4805  25 m  2:03.75   
62  86  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  2:04.25   
63  78  Hilfing Clara  2005  SK SYDSIM  AX7605  25 m  2:10.97   
64  80  Jannati Fard Desiree  2003  SK SYDSIM  BT1803  25 m     
65  82  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m     
66  96  Karlsson Wilda  2007  SPIGGARNA  AJ1207  25 m     
67  109  Fanu Valentina  2007  S 71  AF7207  25 m     
68  132  Simpson Maja  2004  S 71  BI8804  25 m     
69  134  Thyberg Emmy  2006  S 71  AJ8406  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
4_S
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  1:01.37   
135  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:01.47   
59  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  25 m  1:01.70   
75  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  1:06.75   
56  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  1:07.08   
76  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:07.19   
68  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  1:07.46   
63  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  1:08.55   
136  Rantzow Philip  1999  TYRINGE SS  AC7399  25 m  1:08.97   
10  77  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  25 m  1:11.12   
11  91  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:13.04   
12  144  Nilssen Herman  2001  Eidsvoll    25 m  1:14.41   
13  44  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:14.42   
14  119  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.23   
15  18  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:18.94   
16  73  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:19.54   
17  87  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:19.75   
18  74  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  1:19.93   
19  145  Handegaard Haakon  2003  Eidsvoll    25 m  1:21.00   
20  143  Moore Aidan  2004  Eidsvoll    25 m  1:23.00   
21  137  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  1:24.54   
22  146  Tufte Peter  2001  Eidsvoll    25 m  1:26.03   
23  84  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:29.49   
24  58  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:30.38   
25  66  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  25 m  1:31.64   
26  61  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  1:31.78   
27  90  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:31.93   
28  16  Söderberg Hjalmar  2005  HÖGANÄS SS  AP7905  25 m  1:31.98   
29  Gudmundsson Edward  2003  HÖGANÄS SS  AS1703  25 m  1:31.99   
30  60  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  1:33.38   
31  Grahn Vincent  2004  HÖGANÄS SS  AF0904  25 m  1:34.19   
32  83  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:34.20   
33  35  Olsson Walther  2005  HS  AG4105  25 m  1:34.32   
34  88  Olofsson Jonathan  2006  SK SYDSIM  AE5906  25 m  1:36.50   
35  123  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:38.86   
36  65  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  1:40.60   
37  71  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:42.09   
38  53  Rohlin Ludvig  2006  KK KARPEN  AA9906  25 m  1:47.72   
39  25  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  25 m  1:57.15   
40  12  Ljung Filip  2005  HÖGANÄS SS  AP6305  25 m  2:10.21   
41  11  Ljung Elias  2007  HÖGANÄS SS  AD2707  25 m     
42  22  Arnell Charlie  2005  HS  AP5105  25 m     
43  33  Merlöv Ville  2005  HS  AP2505  25 m     
44  36  Palm Wille  2005  HS  AN4105  25 m     
45  41  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m     
46  62  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m     
47  104  Andersson Tim  2006  S 71  AM5506  25 m     
48  147  Stråth Oscar  2005  SK RAN  AN5505  25 m     
49  148  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
5_S
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
107  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:06.49   
131  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:09.13   
114  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:11.73   
50  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:11.89   
115  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  1:12.37   
105  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  1:12.59   
116  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:13.24   
46  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:14.62   
89  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:15.01   
10  85  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:15.57   
11  112  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:17.01   
12  43  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:17.50   
13  45  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:17.63   
14  21  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:18.83   
15  120  Ngo Hanna  2003  S 71  AE1603  25 m  1:19.27   
16  127  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:19.37   
17  17  d´ Aubigné Tindra  2004  HÖRBY SK  AQ1204  25 m  1:20.03   
18  72  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:20.09   
19  139  Blix-Svendsen Ulrikke  2003  Eidsvoll    25 m  1:21.67   
20  38  Sprung Bea  2005  HS  AO1805  25 m  1:23.82   
21  138  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  1:24.15   
22  42  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:24.25   
23  122  Nilsson Wilma  2004  S 71  AB0804  25 m  1:24.25   
24  29  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  1:24.77   
25  23  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:25.09   
26  40  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  1:25.38   
27  34  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  1:25.44   
28  129  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:25.53   
29  133  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  50 m  1:26.62   
30  Elming Anna  2002  HÖGANÄS SS  AX8602  25 m  1:26.85   
31  Klein Ella  2004  HÖGANÄS SS  BO7604  25 m  1:27.54   
32  Bardelli Arianna  2002  HÖGANÄS SS  BQ8602  25 m  1:28.06   
33  28  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:28.68   
34  118  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:29.12   
35  125  Olofsson Emmy  2003  S 71  AY4403  25 m  1:29.49   
36  140  Tengblad Josefin  2002  Eidsvoll    25 m  1:30.00   
37  142  Röseid Vibeke  2003  Eidsvoll    25 m  1:30.00   
38  Holst Gerløv Ida  2004  HÖGANÄS SS  BF4404  25 m  1:30.08   
39  20  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  1:30.33   
40  30  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  25 m  1:30.90   
41  26  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  1:30.98   
42  10  Larsson Lovisa  2004  HÖGANÄS SS  BQ3204  25 m  1:34.21   
43  141  Lyssand-Holter Maren  2003  Eidsvoll    25 m  1:35.00   
44  24  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  25 m  1:35.16   
45  14  Mattsson Gabriella  2004  HÖGANÄS SS  BF7204  25 m  1:35.37   
46  124  Olofsson Alva  2005  S 71  AD6605  25 m  1:35.79   
47  64  Karylle Barbette  2003  SK RAN  BR0603  25 m  1:36.17   
48  27  Johansson Victoria  2004  HS  BJ2604  25 m  1:36.35   
49  108  Christiansen Frida  2003  S 71  AE0603  25 m  1:36.99   
50  134  Thyberg Emmy  2006  S 71  AJ8406  25 m  1:37.63   
51  32  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  25 m  1:41.12   
52  81  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:44.93   
53  86  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m  1:45.81   
54  13  Malm Matilda  2004  HÖGANÄS SS  BL4804  50 m  1:47.13   
55  100  Lamminsaari Katri  2005  TYRINGE SS  BA6205  25 m  1:51.90   
56  39  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  25 m  1:52.66   
57  70  Sjöström Andersson Kajsa  2004  SK RAN  AG0604  25 m  1:59.81   
58  15  Smith Olivia  2005  HÖGANÄS SS  BJ9805  25 m     
59  37  Segerlund Maja  2005  HS  BD2405  25 m     
60  78  Hilfing Clara  2005  SK SYDSIM  AX7605  25 m     
61  80  Jannati Fard Desiree  2003  SK SYDSIM  BT1803  25 m     
62  82  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m     
63  98  Lundgren Minna  2004  SPIGGARNA  AR4604  25 m     
64  102  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m     
65  110  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m     
66  111  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
6_S
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  1:05.13   
135  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:14.85   
119  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:19.03   
144  Nilssen Herman  2001  Eidsvoll    25 m  1:19.73   
91  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:19.86   
18  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:21.14   
77  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  25 m  1:21.16   
76  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:22.51   
52  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:22.74   
10  47  Kwant Niels  2003  KK KARPEN  AI6103  25 m  1:24.10   
11  136  Rantzow Philip  1999  TYRINGE SS  AC7399  25 m  1:24.24   
12  74  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  1:27.87   
13  75  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  1:28.37   
14  84  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:28.74   
15  146  Tufte Peter  2001  Eidsvoll    25 m  1:30.00   
16  41  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m  1:32.50   
17  Grahn Vincent  2004  HÖGANÄS SS  AF0904  25 m  1:32.61   
18  145  Handegaard Haakon  2003  Eidsvoll    25 m  1:33.36   
19  73  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:34.67   
20  Gudmundsson Edward  2003  HÖGANÄS SS  AS1703  25 m  1:34.80   
21  66  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  25 m  1:35.10   
22  143  Moore Aidan  2004  Eidsvoll    25 m  1:35.85   
23  Erlandsson Eimantas  2003  HÖGANÄS SS  AP4103  25 m  1:36.63   
24  128  Persson-Bodén Filip  2003  S 71  AW9903  25 m  1:39.08   
25  90  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:40.27   
26  16  Söderberg Hjalmar  2005  HÖGANÄS SS  AP7905  25 m  1:41.74   
27  Kinn Hampus  2002  HÖGANÄS SS  AM6102  25 m  1:42.41   
28  83  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:44.90   
29  61  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  1:45.61   
30  87  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:47.59   
31  31  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  25 m  1:49.05   
32  25  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  25 m  1:51.18   
33  71  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:51.98   
34  123  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:52.16   
35  65  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  1:53.23   
36  60  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  1:53.89   
37  33  Merlöv Ville  2005  HS  AP2505  50 m  1:54.26   
38  11  Ljung Elias  2007  HÖGANÄS SS  AD2707  25 m     
39  22  Arnell Charlie  2005  HS  AP5105  25 m     
40  88  Olofsson Jonathan  2006  SK SYDSIM  AE5906  25 m     
41  95  Engberg Morgan  2005  SPIGGARNA  AM5905  25 m     
42  104  Andersson Tim  2006  S 71  AM5506  25 m     
43  147  Stråth Oscar  2005  SK RAN  AN5505  25 m     
44  148  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
7_S
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
107  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:02.03   
112  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:04.39   
51  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:05.24   
131  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:07.02   
127  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:11.55   
55  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:12.60   
105  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  1:13.23   
114  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:13.70   
116  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:16.47   
10  23  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:17.30   
11  129  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:18.02   
12  17  d´ Aubigné Tindra  2004  HÖRBY SK  AQ1204  25 m  1:20.45   
13  43  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  1:21.21   
14  Bardelli Arianna  2002  HÖGANÄS SS  BQ8602  25 m  1:22.12   
15  139  Blix-Svendsen Ulrikke  2003  Eidsvoll    25 m  1:22.46   
16  140  Tengblad Josefin  2002  Eidsvoll    25 m  1:24.38   
17  Elming Anna  2002  HÖGANÄS SS  AX8602  25 m  1:24.48   
18  45  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:24.60   
19  142  Röseid Vibeke  2003  Eidsvoll    25 m  1:25.23   
20  120  Ngo Hanna  2003  S 71  AE1603  25 m  1:26.33   
21  48  Lamminsaari Mila  2003  KK KARPEN  BN3603  25 m  1:26.70   
22  133  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  1:29.64   
23  27  Johansson Victoria  2004  HS  BJ2604  25 m  1:30.68   
24  125  Olofsson Emmy  2003  S 71  AY4403  25 m  1:35.73   
25  141  Lyssand-Holter Maren  2003  Eidsvoll    25 m  1:35.99   
26  Holst Gerløv Ida  2004  HÖGANÄS SS  BF4404  25 m  1:37.96   
27  64  Karylle Barbette  2003  SK RAN  BR0603  50 m  1:48.31   
28  10  Larsson Lovisa  2004  HÖGANÄS SS  BQ3204  25 m  1:50.22   
29  24  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  25 m     
30  42  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m     
31  69  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m     
32  72  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m     
33  78  Hilfing Clara  2005  SK SYDSIM  AX7605  25 m     
34  81  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m     
35  82  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m     
36  85  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m     
37  86  Norlén Jennifer  2005  SK SYDSIM  AX8405  25 m     
38  89  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m     
39  115  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m     
40  118  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 
8_S
Gren 8, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
135  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  53.59   
59  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  25 m  55.36   
68  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  55.78   
76  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  55.78   
106  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  56.23   
136  Rantzow Philip  1999  TYRINGE SS  AC7399  25 m  57.80   
75  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  58.26   
56  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  58.27   
77  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  25 m  59.04   
10  67  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  59.60   
11  57  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  25 m  1:00.05   
12  63  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  1:01.03   
13  144  Nilssen Herman  2001  Eidsvoll    25 m  1:01.79   
14  119  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:02.49   
15  91  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:02.63   
16  74  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  1:02.67   
17  44  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:03.52   
18  41  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m  1:06.16   
19  87  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:07.74   
20  18  Huasson Anthon  2004  HÖRBY SK  AO2304  25 m  1:08.22   
21  145  Handegaard Haakon  2003  Eidsvoll    25 m  1:08.84   
22  73  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:09.08   
23  Kinn Hampus  2002  HÖGANÄS SS  AM6102  25 m  1:09.52   
24  Gudmundsson Edward  2003  HÖGANÄS SS  AS1703  25 m  1:10.69   
25  146  Tufte Peter  2001  Eidsvoll    25 m  1:12.04   
26  16  Söderberg Hjalmar  2005  HÖGANÄS SS  AP7905  25 m  1:13.00   
27  58  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:15.54   
28  84  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:16.57   
29  71  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:17.20   
30  90  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:18.69   
31  Erlandsson Eimantas  2003  HÖGANÄS SS  AP4103  25 m  1:18.88   
32  97  Larsson Tim  2003  SPIGGARNA  AO9103  25 m  1:19.03   
33  35  Olsson Walther  2005  HS  AG4105  25 m  1:19.41   
34  Grahn Vincent  2004  HÖGANÄS SS  AF0904  25 m  1:20.58   
35  128  Persson-Bodén Filip  2003  S 71  AW9903  25 m  1:21.71   
36  123  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:23.10   
37  83  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:25.12   
38  36  Palm Wille  2005  HS  AN4105  25 m  1:26.56   
39  88  Olofsson Jonathan  2006  SK SYDSIM  AE5906  25 m  1:29.21   
40  31  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  50 m  1:30.19   
41  11  Ljung Elias  2007  HÖGANÄS SS  AD2707  25 m  1:35.33   
42  25  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  25 m  1:40.75   
43  12  Ljung Filip  2005  HÖGANÄS SS  AP6305  25 m  1:41.23   
44  53  Rohlin Ludvig  2006  KK KARPEN  AA9906  25 m  1:47.29   
45  143  Moore Aidan  2004  Eidsvoll    25 m  2:34.27   
46  22  Arnell Charlie  2005  HS  AP5105  25 m     
47  33  Merlöv Ville  2005  HS  AP2505  25 m     
48  62  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m     
49  104  Andersson Tim  2006  S 71  AM5506  25 m     
50  147  Stråth Oscar  2005  SK RAN  AN5505  25 m     
51  148  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  16 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner