2019-12-07   23:24:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  08:25   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2017         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
82  Maja Kiceec  2006  AL9806  SK SYDSIM    25m   
126  Maja Palmqvist  2007  AD0207  S 71    25m   
132  Maja Simpson  2004  BI8804  S 71    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
37  Maja Segerlund  2005  BD2405  HS    25m  1:53.81 
70  Kajsa Sjöström Andersson  2004  AG0604  SK RAN    25m  1:37.94 
100  Katri Lamminsaari  2005  BA6205  TYRINGE SS    25m  1:46.39 
80  Desiree Jannati Fard  2003  BT1803  SK SYDSIM    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
86  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  1:33.29 
111  Alicia Hart  2005  AE3805  S 71    25m  1:25.60 
108  Frida Christiansen  2003  AE0603  S 71    25m  1:24.96 
39  Agnes Strand  2005  BH7205  HS    25m  1:25.32 
30  Isabella Larsson  2005  BD6405  HS    25m  1:25.69 
78  Clara Hilfing  2005  AX7605  SK SYDSIM    25m  1:37.02 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
141  Maren Lyssand-Holter  2003    Eidsvoll    25m  1:21.84 
49  Maja Nilsson  2004  AM7604  KK KARPEN    25m  1:20.44 
125  Emmy Olofsson  2003  AY4403  S 71    25m  1:20.04 
Ella Klein  2004  BO7604  HÖGANÄS SS    25m  1:20.37 
14  Gabriella Mattsson  2004  BF7204  HÖGANÄS SS    25m  1:21.71 
69  Elena Seitzberg  2005  AX3205  SK RAN    25m  1:24.04 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
27  Victoria Johansson  2004  BJ2604  HS    25m  1:18.53 
120  Hanna Ngo  2003  AE1603  S 71    25m  1:16.12 
Anna Elming  2002  AX8602  HÖGANÄS SS    25m  1:14.28 
140  Josefin Tengblad  2002    Eidsvoll    25m  1:16.11 
142  Vibeke Röseid  2003    Eidsvoll    25m  1:17.60 
13  Matilda Malm  2004  BL4804  HÖGANÄS SS    25m  1:18.67 

 
Heat 6 (11) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
114  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  1:03.11 
107  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  58.49 
112  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    25m  1:01.37 
99  Linn Steen  2000  AU9400  SPIGGARNA    25m   
               

 
Heat 7 (11) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
54  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:06.42 
116  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  1:02.75 
131  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  58.65 
51  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:01.10 
127  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    25m  1:04.83 
Arianna Bardelli  2002  BQ8602  HÖGANÄS SS    25m  1:11.03 

 
Heat 8 (11) (14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
139  Ulrikke Blix-Svendsen  2003    Eidsvoll    25m  1:10.87 
85  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:07.84 
43  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  1:03.80 
46  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    25m  1:05.16 
129  Michaela Ruzic  2003  AG8203  S 71    25m  1:09.55 
133  Alva Stenebo  2003  AY6403  S 71    25m  1:12.62 

 
Heat 9 (11) (13 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
138  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    25m  1:16.22 
42  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  1:12.95 
45  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  1:09.14 
17  Tindra d´ Aubigné  2004  AQ1204  HÖRBY SK    25m  1:09.92 
Ida Holst Gerløv  2004  BF4404  HÖGANÄS SS    25m  1:14.90 
10  Lovisa Larsson  2004  BQ3204  HÖGANÄS SS    25m  1:18.38 

 
Heat 10 (11) (12 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
15  Olivia Smith  2005  BJ9805  HÖGANÄS SS    25m  1:20.92 
29  Ebba Jönsson  2005  AO1605  HS    25m  1:16.78 
38  Bea Sprung  2005  AO1805  HS    50m  1:11.29 
34  Natasha Olsson  2005  AO2805  HS    25m  1:16.22 
32  Patrisia Lindén  2005  AO3605  HS    25m  1:17.58 
124  Alva Olofsson  2005  AD6605  S 71    25m  1:22.88 

 
Heat 11 (11) (11 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
103  Mathilda Andersson  2007  AF5207  S 71    25m   
102  Agnes Alm  2006  AA0806  S 71    25m  1:26.41 
110  Lovisa Fast  2006  AJ9206  S 71    25m  1:21.96 
134  Emmy Thyberg  2006  AJ8406  S 71    25m  1:25.66 
96  Wilda Karlsson  2007  AJ1207  SPIGGARNA    25m   
109  Valentina Fanu  2007  AF7207  S 71    25m   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner