2019-09-23   07:01:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Vilunda Knatte 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 12 mars klockan 09.00

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2017    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  08:18   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2017         
 
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
219  Björn Boström  2005  AM8505  SÖDERTÄLJE    25m  1:14.96 
136  Frans Willquist  2005  AQ5905  SALTSJÖB    25m  1:06.43 
34  Hampus Hjort  2006  AN6906  JÄRFÄLLA S    25m  1:07.06 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  AA9709  SALTSJÖB    25m  1:06.35 
21  Erik Edbom  2007  AD3907  JÄRFÄLLA S    25m  1:02.89 
26  Melvin Eriksson  2008  AC6308  JÄRFÄLLA S    25m  1:01.87 
335  Louie Gabrielsson  2005  AE9705  TÄBY SIM    25m  1:01.21 
203  Melker Högfeldt  2007  AB2707  SKK    25m  1:01.71 
16  Simon Anderson  2007  AG0307  JÄRFÄLLA S    25m  1:02.09 
55  Victor Sundberg  2006  AK2906  JÄRFÄLLA S    25m  1:04.69 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Jordan Aquliar  2007  AM1706  SKK    25m  1:00.64 
42  William Lundberg  2007  AD2907  JÄRFÄLLA S    25m  59.81 
28  Nils Franzen  2008  AC3708  JÄRFÄLLA S    25m  59.23 
142  Viktor Dahlberg  2005  AQ7105  SPÅRVÄGEN    25m  58.92 
79  William Forsberg Meinhart  2007  AF1707  SK NEPTUN    25m  58.96 
424  Johannes Rappe  2006  AK3106  VÄSBY SS    25m  59.24 
15  Emil Alsered Fällman  2006  AN3906  JÄRFÄLLA S    25m  1:00.03 
258  Moritz Karlsson  2008  AC8908  SÖDERTÖRN    25m  1:00.86 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Albin Löfqvist  2006  AM3706  SKK    25m  58.44 
360  Emil Tarish  2006  AE0306  TÄBY SIM    25m  58.14 
82  Theodor Gladare  2007  AC0707  SK NEPTUN    25m  57.19 
184  Elliott Aquilar  2006  AM7506  SKK    25m  56.74 
199  Jimmy Helmersson  2005  AH9705  SKK    25m  56.98 
427  Colin Rosén  2008  AB7108  VÄSBY SS    25m  57.65 
232  Sixten Selander  2006  AF3906  SÖDERTÄLJE    25m  58.29 
43  Martin Löf  2008  AC1308  JÄRFÄLLA S    25m  58.77 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Niklas Nygren  2006  AL1106  SÖDERTÖRN    25m  56.53 
115  Oliver Rundström  2008  AC9108  SK NEPTUN    25m  55.99 
242  Lucas Netzell  2008  AD4108  SÖDERTÖRN    25m  55.93 
443  Teodor Berglund  2006  AM7306  SS04    25m  55.75 
411  Vilmer Lindström  2007  AB5307  VÄSBY SS    25m  55.76 
137  Nathanael Alexandersson  2006  AJ7706  SPÅRVÄGEN    25m  55.97 
189  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    25m  56.23 
25  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  56.62 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
377  Alfred Sippmanne  2005  AM8305  WISBY SS    25m  54.84 
365  Edward Watson  2008  AC8108  TÄBY SIM    25m  54.44 
77  Milton Eriksson  2007  AC8307  SK NEPTUN    25m  54.08 
437  Theo Takala  2007  AC5907  VÄSBY SS    25m  53.98 
237  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    25m  54.02 
467  Victor Ljungström  2005  AN0505  JÄRFÄLLA S    25m  54.37 
186  David Berggren  2005  AH5905  SKK    25m  54.47 
193  Samuel Flores  2008  AA8908  SKK    25m  55.75 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Walter Herulf  2006  AN3506  SK NEPTUN    25m  53.74 
185  Nicholas Benyammine  2006  AG3306  SKK    25m  52.85 
116  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    25m  52.65 
86  Allan Herulf  2006  AN4506  SK NEPTUN    25m  51.97 
250  Björn Essen  2006  AI4906  SÖDERTÖRN    25m  52.03 
195  Anton Graner  2005  AH4905  SKK    25m  52.72 
266  Tommy Ritmberg  2007  AG6307  SÖDERTÖRN    25m  53.08 
422  Anton Perisic  2006  AD9906  VÄSBY SS    25m  53.97 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
331  Sixten Ersson  2007  AD5307  TÄBY SIM    25m  51.70 
355  Jesper Seel  2006  AN9306  TÄBY SIM    25m  51.59 
223  Arvid Engqvist  2005  AM6505  SÖDERTÄLJE    25m  50.30 
166  Carl Malm  2005  AL7905  SPÅRVÄGEN    25m  50.14 
228  Joakim Johansson  2005  AK7105  SÖDERTÄLJE    25m  50.20 
97  Marcus Lundgren  2006  AN1506  SK NEPTUN    25m  50.40 
161  Milles Karlsson Karlström  2005  AD0905  SPÅRVÄGEN    25m  51.60 
139  Nikolaj Alkas Alias  2008  AA7508  SPÅRVÄGEN    25m  51.73 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
371  Karl Hedin  2005  AI9105  WISBY SS    25m  50.06 
197  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  49.57 
394  Erik Frantz  2006  AK1106  VÄSBY SS    25m  48.93 
50  Oscar Sjöberg  2007  AC7907  JÄRFÄLLA S    25m  47.74 
344  Caspian Humble  2005  AO6705  TÄBY SIM    25m  47.93 
326  Jan Danovskij  2007  AD8307  TÄBY SIM    25m  49.10 
182  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  AG4505  SKK    25m  49.84 
248  Julius Dorch Juliusson  2007  AC7707  SÖDERTÖRN    25m  50.08 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Anton Jöngren  2006  AD5706  SPÅRVÄGEN    25m  47.62 
329  Elvin Degerbalkan  2006  AH6106  TÄBY SIM    25m  46.97 
32  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  46.59 
347  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  45.50 
420  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    25m  45.85 
53  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  46.93 
298  Henrik Larsson  2006  AF4106  TUREBERG    25m  47.49 
198  Jonas Harju  2005  AH8905  SKK    25m  47.65 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Sam Hamzehnejad  2006  AI1306  SÖDERTÖRN    25m  45.04 
238  Valentino Vrbanus  2006  AG9106  SÖDERTÄLJE    25m  42.22 
378  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  40.05 
354  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TÄBY SIM    25m  39.20 
271  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  39.20 
172  Einar Styrman  2005  AH3305  SPÅRVÄGEN    25m  42.12 
213  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  43.93 
425  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  45.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner