2019-08-18   20:11:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Vilunda Knatte 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 12 mars klockan 09.00

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2017    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  08:18   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2017         
 
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Nicholas Benyammine  2006  AG3306  SKK    25m  1:34.59 
189  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    50m  1:33.66 
331  Sixten Ersson  2007  AD5307  TÄBY SIM    25m  1:32.70 
467  Victor Ljungström  2005  AN0505  JÄRFÄLLA S    25m  1:30.58 
223  Arvid Engqvist  2005  AM6505  SÖDERTÄLJE    25m  1:31.65 
422  Anton Perisic  2006  AD9906  VÄSBY SS    25m  1:33.55 
158  Eskil Joss Erkenvåg  2005  AQ2305  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.52 
203  Melker Högfeldt  2007  AB2707  SKK    25m  1:34.62 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
329  Elvin Degerbalkan  2006  AH6106  TÄBY SIM    25m  1:29.77 
339  Oliver Haux  2005  AR4705  TÄBY SIM    25m  1:29.07 
420  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    50m  1:28.06 
321  Daniel Bebenek  2006  AC4706  TÄBY SIM    25m  1:27.10 
377  Alfred Sippmanne  2005  AM8305  WISBY SS    25m  1:27.92 
54  Axel Strand  2006  AE7706  JÄRFÄLLA S    25m  1:28.56 
99  Ludvig Löfström  2006  AI4506  SK NEPTUN    50m  1:29.51 
199  Jimmy Helmersson  2005  AH9705  SKK    25m  1:29.81 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  David Berggren  2005  AH5905  SKK    25m  1:25.15 
198  Jonas Harju  2005  AH8905  SKK    25m  1:24.85 
344  Caspian Humble  2005  AO6705  TÄBY SIM    25m  1:23.78 
326  Jan Danovskij  2007  AD8307  TÄBY SIM    25m  1:23.51 
171  Wilmer Räni  2005  AM0705  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.52 
270  Elton Söderberg  2006  AH0306  SÖDERTÖRN    25m  1:24.29 
88  Aksel Hillerström Vagli  2006  AC8706  SK NEPTUN    50m  1:25.03 
32  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  1:25.78 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
298  Henrik Larsson  2006  AF4106  TUREBERG    25m  1:22.36 
25  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.06 
260  Tobias Lindberg  2005  AI7105  SÖDERTÖRN    25m  1:21.23 
45  Arvin Parsa  2006  AB7106  JÄRFÄLLA S    25m  1:19.41 
371  Karl Hedin  2005  AI9105  WISBY SS    25m  1:20.75 
83  Måns Gunnarson  2006  AK8506  SK NEPTUN    50m  1:21.57 
56  Simon Söderberg  2006  AE9706  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.25 
123  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    50m  1:23.10 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    50m  1:19.13 
153  Adrian Hellberg  2005  AJ3105  SPÅRVÄGEN    25m  1:17.65 
238  Valentino Vrbanus  2006  AG9106  SÖDERTÄLJE    25m  1:16.89 
156  David Holmberg  2005  AH7905  SPÅRVÄGEN    25m  1:16.08 
425  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  1:16.83 
163  Liam Lehtonen Hebert  2006  AE5706  SPÅRVÄGEN    25m  1:17.05 
195  Anton Graner  2005  AH4905  SKK    25m  1:18.40 
213  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  1:19.15 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Gustav Edman  2005  AG3505  SK NEPTUN    25m  1:15.62 
53  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  1:15.04 
14  Erik Sundström Curstedt  2005  AN5905  DANDERYD    25m  1:14.60 
347  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  1:14.19 
108  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    25m  1:14.21 
378  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  1:14.91 
145  Alan Eriksson  2005  AH2905  SPÅRVÄGEN    25m  1:15.53 
338  Leo Güleryüz  2006  AA4906  TÄBY SIM    50m  1:15.97 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Benjamin Poehler  2005  AN7905  DANDERYD    25m  1:13.86 
65  Hampus Bengtsson  2005  AC2105  SK NEPTUN    25m  1:11.89 
354  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TÄBY SIM    25m  1:10.39 
73  Theo Djuphammar  2005  AC6105  SK NEPTUN    25m  1:08.13 
62  Oliver Albinzon  2005  AC3105  SK NEPTUN    25m  1:09.40 
271  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  1:11.54 
63  Ferdinand Bang  2005  AF1305  SK NEPTUN    25m  1:12.62 
265  Nicola Pavlovic Cano  2007  AC2507  SÖDERTÖRN    25m  1:13.90 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner