Program för Sandaredssprinten 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Sandaredssprinten 2017 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sandared |
|
Utskriftstid |
17:52 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Alejandro Poller |
2007 |
AH7307 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:53.25 |
19 |
3 |
Filip Hoff |
2005 |
AI8505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:44.49 |
82 |
4 |
William Hörgren |
2007 |
AE7307 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:44.60 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
6 |
1 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:42.02 |
115 |
2 |
Erik Isaksson |
2005 |
AD6505 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:35.08 |
297 |
3 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
25m |
1:31.17 |
236 |
4 |
Milton Hedendahl |
2005 |
AC5305 |
SK 1970 |
|
25m |
1:34.60 |
139 |
5 |
Christoffer Larsson |
2005 |
AG6305 |
LIDKÖPING |
|
25m |
1:36.99 |
275 |
6 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
25m |
1:44.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Lucas Axelsson |
2005 |
AK5705 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.70 |
249 |
2 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:26.89 |
287 |
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
25m |
1:21.93 |
285 |
4 |
Alfred Hedberg |
2004 |
AO4904 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.20 |
39 |
5 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:27.45 |
190 |
6 |
Albin Rilby |
2004 |
AP7104 |
S 02 |
|
50m |
1:30.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:21.12 |
247 |
2 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
50m |
1:18.01 |
167 |
3 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
25m |
1:13.98 |
292 |
4 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
1:14.85 |
107 |
5 |
Benjamin Gabrielsson |
1999 |
AN1199 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:18.74 |
302 |
6 |
Joseph Ornek |
2005 |
AE5705 |
VARBERG |
|
25m |
1:21.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
1:13.30 |
203 |
2 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
1:09.94 |
67 |
3 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:06.81 |
242 |
4 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
25m |
1:08.34 |
336 |
5 |
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:13.22 |
333 |
6 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:13.66 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
09 september 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
17:52 |
|