2020-01-26   12:40:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Jacob Ellekær  2002  0215AN  HOLBÆK    25m   
857  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m   
840  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  2:08.56 
850  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  1:57.69 
493  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m  2:02.96 
770  Keanu Hansen  2007  0723AC  FR.SUND    25m  2:13.57 
847  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m   
812  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
865  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  1:56.86 
880  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m  1:53.60 
495  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  1:46.70 
773  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  1:44.50 
841  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  1:45.32 
879  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  1:51.32 
802  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  1:53.98 
883  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  TUNE    25m  1:56.90 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
931  Jonas Vollquartz Svensson  2004  0413AE  VATCPH-STT    25m  1:39.49 
791  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  1:32.36 
776  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    25m  1:31.56 
730  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  1:28.99 
604  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:31.42 
814  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:32.35 
803  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  1:37.04 
818  Nikolaj Pedersen  2005  0567AL  ROSKILDE    25m  1:39.97 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
623  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:27.99 
742  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:27.57 
930  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  1:26.37 
613  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:22.71 
487  Hjalte Dalskov  2005  0539AI  HOLBÆK    25m  1:23.43 
738  Oliver Zeeberg Iversen  2004  0419AH  GLADSAXE    25m  1:27.14 
723  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  1:27.60 
706  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:28.27 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
705  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:22.34 
823  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  1:20.79 
923  Oliver Lystlund  2003  0363aa  HOLBÆK    25m  1:18.82 
621  Kasper Feld Sørensen  2002  0239AG  LYNGBY    25m  1:17.98 
938  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  1:18.43 
901  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  1:19.12 
616  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:22.06 
813  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  1:22.50 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
600  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  1:16.22 
603  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:15.90 
700  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  1:15.53 
832  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  VATCPH-STT    25m  1:13.71 
500  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:15.10 
915  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  TUNE    25m  1:15.65 
704  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  VEST    25m  1:16.21 
701  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  1:17.06 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
699  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  1:10.71 
593  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  1:06.89 
591  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  1:05.52 
592  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  1:03.23 
905  Mads Enghave  2002  0227AA  ISHØJ    25m  1:05.27 
920  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  1:06.10 
908  Mads Baltzer  2002  0251AG  GREVE    25m  1:08.73 
912  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  1:10.87 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark