2020-01-26   12:24:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
865  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m   
850  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  1:11.73 
818  Nikolaj Pedersen  2005  0567AL  ROSKILDE    25m  56.74 
495  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  55.65 
880  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m  56.47 
764  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    25m  59.76 
777  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  1:30.41 
842  Marius Mains  2005  0551AF  ISHØJ    25m   

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
779  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  46.81 
856  Mathias Olsen  2005  0521AF  GREVE    25m  45.98 
807  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  44.48 
893  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GREVE    25m  42.37 
812  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  43.97 
705  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  44.74 
931  Jonas Vollquartz Svensson  2004  0413AE  VATCPH-STT    25m  46.20 
806  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  53.10 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
707  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    25m  40.45 
874  Cilas Madsen  2005  0557AB  TUNE    25m  40.02 
892  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  GREVE    25m  39.90 
805  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  38.33 
873  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  38.43 
837  Samuel Risager  2003  0305AN  GSK    25m  39.97 
623  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  40.35 
814  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  41.02 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  37.61 
930  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  37.08 
616  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  36.69 
795  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  35.73 
604  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  36.06 
813  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  37.05 
600  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  37.15 
697  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  38.29 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
809  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  35.25 
926  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  34.83 
911  Esben Brasch Jensen  2003  0367AC  GREVE    25m  34.39 
610  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  33.61 
620  Oliver Sperling  2004  0417AC  LYNGBY    25m  33.85 
765  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  34.79 
898  Oscar Isberg  2004  0433AC  TUNE    25m  35.10 
603  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  35.33 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
581  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    25m  33.27 
622  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  32.81 
915  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  TUNE    25m  32.73 
702  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  32.47 
501  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  32.48 
486  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  32.74 
500  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  33.21 
790  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  33.32 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
934  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  31.12 
817  Lukas Pedersen  2003  0385AN  ROSKILDE    25m  31.03 
916  Casper Koch  2002  0227AF  TUNE    25m  30.01 
909  Mikkel Gummer  2002  0269AF  GREVE    25m  29.96 
700  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  29.99 
701  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  30.21 
808  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  31.09 
489  Jacob Ellekær  2002  0215AN  HOLBÆK    25m  31.97 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  29.49 
933  Mohammed Ghizzaui  2003  0371AG  VI39    25m  29.29 
905  Mads Enghave  2002  0227AA  ISHØJ    25m  28.66 
591  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  27.23 
936  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VATCPH-STT    25m  27.94 
906  Kevin Liang  2002  0215AI  ISHØJ    25m  29.20 
592  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  29.38 
588  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  29.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark