2020-01-25   10:05:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
847  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m   
866  Mathias H. Baadsgaard  2006  0607AJ  TUNE    25m   
880  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m   
862  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GREVE    25m   
874  Cilas Madsen  2005  0557AB  TUNE    25m   
857  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m   
797  Frederik Ejegod  2008  0819AB  ROSKILDE    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
777  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  2:09.05 
922  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    25m  1:58.77 
493  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m  1:49.50 
883  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  TUNE    25m  1:44.20 
786  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:45.40 
865  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  1:49.59 
770  Keanu Hansen  2007  0723AC  FR.SUND    25m  2:06.16 
796  William Echardt  2008  0845AB  ROSKILDE    25m  2:11.67 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
850  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  1:39.64 
879  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  1:38.91 
763  William Thidemann Brink  2006  0687AI  FR.SUND    25m  1:35.77 
772  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  1:32.72 
841  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  1:35.75 
485  Victor Buck  2007  0711AF  HOLBÆK    25m  1:36.22 
764  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    25m  1:39.12 
773  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  1:40.33 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
802  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  1:29.97 
495  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  1:27.98 
779  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  1:26.99 
748  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:21.95 
812  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:26.83 
760  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    25m  1:27.15 
775  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  1:28.40 
803  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  1:31.21 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
931  Jonas Vollquartz Svensson  2004  0413AE  VATCPH-STT    25m  1:21.07 
728  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  1:19.80 
756  William Scherling de Stri  2003  0321AD  GLADSAXE    25m  1:19.62 
873  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  1:18.84 
893  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GREVE    25m  1:18.86 
792  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  1:19.70 
928  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VATCPH-STT    25m  1:20.34 
502  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  1:21.52 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
807  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  1:18.24 
738  Oliver Zeeberg Iversen  2004  0419AH  GLADSAXE    25m  1:14.59 
791  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  1:13.68 
809  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:13.24 
805  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:13.31 
498  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  1:14.36 
727  Oscar Frejwald Christians  2003  0339AH  GLADSAXE    25m  1:14.97 
487  Hjalte Dalskov  2005  0539AI  HOLBÆK    25m  1:18.63 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  1:12.60 
697  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:12.45 
794  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:12.26 
813  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  1:11.68 
836  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  1:12.25 
930  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  1:12.45 
488  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  1:12.55 
722  Emil Breinholt  2003  0311AE  GLADSAXE    25m  1:13.14 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Oliver Brixner  2003  0383AJ  HOLBÆK    25m  1:11.16 
795  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:10.51 
778  Lucas Nielsen  2004  0403AO  FR.SUND    25m  1:08.88 
890  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  1:08.58 
718  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  1:08.70 
685  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  1:09.01 
923  Oliver Lystlund  2003  0363aa  HOLBÆK    25m  1:11.08 
801  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    25m  1:11.39 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
896  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  0441AC  GREVE    25m  1:08.26 
915  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  TUNE    25m  1:06.94 
920  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  1:06.33 
648  Sebastian Rasmussen  2003  0343AE  VI39    25m  1:05.71 
702  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  1:05.84 
500  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:06.84 
829  Malte Hjalholt  2003  0355AG  VATCPH-STT    25m  1:07.53 
705  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:08.31 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
790  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  1:05.33 
891  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  1:04.98 
887  Nicolai Schuster Gath  2003  0365AK  ISHØJ    25m  1:04.11 
901  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  1:04.01 
916  Casper Koch  2002  0227AF  TUNE    25m  1:04.05 
699  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  1:04.45 
937  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  VATCPH-STT    25m  1:05.05 
647  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    25m  1:05.67 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
581  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    25m  1:03.01 
817  Lukas Pedersen  2003  0385AN  ROSKILDE    25m  1:01.24 
912  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  1:00.45 
501  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  59.42 
906  Kevin Liang  2002  0215AI  ISHØJ    25m  59.69 
908  Mads Baltzer  2002  0251AG  GREVE    25m  1:01.15 
808  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:02.23 
701  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  1:03.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark