2020-01-26   12:28:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
494  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  0348BE  HOLBÆK    25m   
853  Liva Josephine Lang  2006  0682AO  GREVE    25m   
854  Amalie Lykke Madsen  2008  0866AC  GREVE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
863  Mathilde Bremer Sørensen  2006  0688AN  GREVE    25m   
875  Naja O. K. Neergaard  2007  0704AI  TUNE    25m   
877  Signe C. H. Naaby  2007  0712AI  TUNE    25m   
940  Bianka Venø Bak  2004    ROSKILDE    25m   
867  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m   
870  Rebekka Kristensen  2007  0722AI  TUNE    25m   
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
855  Felicia N. Nielsen  2006  0646AM  GREVE    25m  1:52.87 
843  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GREVE    25m  1:45.65 
868  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  1:42.41 
859  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  1:40.75 
861  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m  1:40.87 
851  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  1:42.49 
882  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m  1:47.56 
848  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m  1:53.74 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
798  Emilie Enevoldsen  2006  0648AH  ROSKILDE    25m  1:39.02 
771  K-Lee Hansen  2007  0756AE  FR.SUND    25m  1:38.58 
690  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  HILLERØD    25m  1:33.76 
686  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    25m  1:29.12 
849  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  1:32.46 
872  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  TUNE    25m  1:35.66 
491  Sara Engmose Jensen  2004  0428BA  HOLBÆK    25m  1:38.76 
858  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  1:40.40 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Marie Søegaard  2005  0508AR  HOLBÆK    25m  1:26.49 
492  Anna Mundt Karup  2005  0594AC  HOLBÆK    25m  1:24.71 
490  Simone Hoppe  2004  0478AS  HOLBÆK    25m  1:21.78 
900  Annika Britt Larsen  2005  0586AD  TUNE    25m  1:21.54 
888  Emilia Gotfredsen  2005  0562AE  ISHØJ    25m  1:21.66 
695  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERØD    25m  1:24.64 
688  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    25m  1:25.01 
479  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  1:28.10 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
899  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004  0464AJ  TUNE    25m  1:21.16 
897  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GREVE    25m  1:20.48 
811  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  1:18.83 
819  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:17.31 
932  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  1:18.08 
800  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  1:20.32 
929  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VATCPH-STT    25m  1:20.70 
484  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  1:21.20 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
838  Laura Thomadsen  2004  0412AH  GSK    25m  1:16.26 
815  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  1:14.83 
716  Lykke Gøtterup Jensen  2004  0418AQ  VEST    25m  1:14.47 
576  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    25m  1:13.92 
918  Clara Schmedes  2004  0478AI  TUNE    25m  1:14.05 
834  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    25m  1:14.73 
902  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    25m  1:15.30 
731  Alma Gotfredsen  2005  0548AI  GLADSAXE    25m  1:16.85 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
816  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  1:13.59 
744  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:13.50 
827  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:12.88 
830  Astrid Høffer  2004  0438AB  VATCPH-STT    25m  1:11.46 
709  Annika Egenhardt  2003  0348AM  VEST    25m  1:12.03 
651  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    25m  1:13.23 
653  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    25m  1:13.57 
820  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:13.62 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  VI39    25m  1:10.46 
584  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:09.50 
919  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  TUNE    25m  1:09.05 
780  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    25m  1:08.54 
921  Julie Wolter  2003  0374AJ  TUNE    50m  1:08.86 
587  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    25m  1:09.46 
652  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  1:10.06 
578  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  1:10.96 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
828  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VATCPH-STT    25m  1:08.17 
710  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  1:06.98 
497  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  1:05.29 
935  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    25m  1:03.39 
914  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  0482AK  TUNE    25m  1:04.43 
579  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  1:05.49 
759  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:07.82 
831  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VATCPH-STT    25m  1:08.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark