2020-01-26   12:25:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:39   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
765  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m   
489  Jacob Ellekær  2002  0215AN  HOLBÆK    25m   
621  Kasper Feld Sørensen  2002  0239AG  LYNGBY    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
847  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m   
878  Philip Kriwat Petersen  2007    TUNE    25m   
857  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m   
876  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    TUNE    25m   
603  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m   
493  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m   
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
840  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  57.39 
485  Victor Buch  2007  0711AF  HOLBÆK    25m  55.07 
883  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  TUNE    25m  52.58 
879  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  50.67 
802  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  51.12 
764  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    25m  55.06 
850  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  55.26 
770  Keanu Hansen  2007  0723AC  FR.SUND    25m  57.49 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
880  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m  50.31 
824  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m  49.19 
806  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  47.89 
756  William Scherling de Stri  2003  0321AD  GLADSAXE    25m  46.35 
862  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GREVE    25m  47.39 
841  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  47.96 
775  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  49.23 
865  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  50.37 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
928  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VATCPH-STT    25m  44.74 
792  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  44.04 
623  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  43.57 
791  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  42.42 
728  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  42.42 
779  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  43.75 
923  Oliver Lystlund  2003  0363aa  HOLBÆK    25m  44.40 
874  Cilas Madsen  2005  0557AB  TUNE    25m  45.90 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
707  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    25m  41.18 
747  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  0407AE  GLADSAXE    25m  40.46 
722  Emil Breinholt  2003  0311AE  GLADSAXE    25m  39.67 
604  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  38.18 
776  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    25m  39.53 
748  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  40.00 
745  William Leth  2004  0427AH  GLADSAXE    25m  41.05 
795  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  41.84 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
813  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  37.89 
743  Andreas Ivang Ladefoged  2004  0437AH  GLADSAXE    25m  37.36 
721  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  37.14 
718  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  36.97 
823  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  37.10 
887  Nicolai Schuster Gath  2003  0365AK  ISHØJ    25m  37.15 
616  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  37.80 
613  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  37.89 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
702  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  36.79 
915  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  TUNE    25m  36.28 
736  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  35.73 
648  Sebastian Rasmussen  2003  0343AE  VI39    25m  35.40 
585  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  35.69 
488  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  35.84 
600  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  36.59 
620  Oliver Sperling  2004  0417AC  LYNGBY    25m  36.80 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
500  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  35.03 
906  Kevin Liang  2002  0215AI  ISHØJ    25m  34.83 
891  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  33.72 
593  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  33.47 
610  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  33.51 
901  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  34.42 
581  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    25m  34.93 
622  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  35.35 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
912  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  32.15 
908  Mads Baltzer  2002  0251AG  GREVE    25m  31.82 
591  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  30.18 
739  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    25m  29.65 
920  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  30.14 
592  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  30.21 
904  Emil Søby  2004  0443AF  TUNE    25m  31.95 
732  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  0211AF  GLADSAXE    25m  33.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark