2020-01-27   10:45:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 1. afsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:39   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
480  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m   
493  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m   
814  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m   
485  Victor Buch  2007  0711AF  HOLBÆK    25m   
773  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m   
824  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
775  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m   
738  Oliver Zeeberg Iversen  2004  0419AH  GLADSAXE    25m  2:27.21 
841  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  2:11.68 
495  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  2:05.48 
723  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  2:07.61 
879  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  2:13.07 
777  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  2:32.31 
818  Nikolaj Pedersen  2005  0567AL  ROSKILDE    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
779  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  1:56.34 
776  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    25m  1:54.99 
502  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  1:52.81 
812  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:51.45 
729  Nikolaj Fallenkamp  2004  0471AI  GLADSAXE    25m  1:51.71 
842  Marius Mains  2005  0551AF  ISHØJ    25m  1:53.06 
728  Anton Hvistendahl Fabel  2004  0435AL  GLADSAXE    25m  1:55.95 
764  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    25m  1:59.89 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
623  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:44.78 
498  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  1:44.35 
807  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  1:43.25 
727  Oscar Frejwald Christians  2003  0339AH  GLADSAXE    25m  1:38.59 
685  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  1:40.27 
856  Mathias Olsen  2005  0521AF  GREVE    25m  1:43.35 
794  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:44.68 
809  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:50.55 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
697  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:37.39 
795  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:35.08 
613  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:34.90 
893  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GREVE    25m  1:34.13 
748  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:34.80 
823  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  1:34.92 
742  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:36.83 
706  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:37.63 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
928  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VATCPH-STT    25m  1:30.94 
790  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  1:30.14 
616  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:26.81 
646  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  1:26.28 
620  Oliver Sperling  2004  0417AC  LYNGBY    25m  1:26.70 
604  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:29.91 
785  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  1:30.65 
808  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:31.45 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
705  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:25.71 
589  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  1:24.72 
701  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  1:24.28 
622  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  1:23.09 
610  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  1:23.76 
923  Oliver Lystlund  2003  0363aa  HOLBÆK    25m  1:24.34 
489  Jacob Ellekær  2002  0215AN  HOLBÆK    25m  1:24.92 
892  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  GREVE    25m  1:26.23 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
702  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    25m  1:22.69 
704  Mikkel Hemmingsen  2002  0283AK  VEST    25m  1:21.05 
700  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  1:19.52 
486  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  1:18.67 
593  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  1:19.47 
600  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  1:19.59 
591  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  1:22.20 
896  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  0441AC  GREVE    25m  1:22.87 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
916  Casper Koch  2002  0227AF  TUNE    25m  1:18.56 
933  Mohammed Ghizzaui  2003  0371AG  VI39    25m  1:13.73 
936  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VATCPH-STT    25m  1:12.71 
910  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  GREVE    25m  1:06.33 
934  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  VI39    25m  1:09.80 
592  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  1:13.09 
890  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  1:15.49 
603  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:18.63 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark