2020-04-01   14:24:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Aquarena Race 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  Aquarena Race 2017    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
 
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E  Finaler (14) 
Beräknad start 15:23 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
138  Ida Furuström  2005  BR2205  SÖDERHAMN    25m   
163  Bella Trygg Eriksson  2007  AF1807  HÄRJEDALEN    25m   
141  Märta Karlsson  2007  AV4407  SÖDERHAMN    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
176  Rebecca Öhman  2006    GÄVLE SS    25m   
72  Elsa Harnesk  2007  AX4607  HARNÄS SKU    25m   
37  Fanny Karlsson  2004  BW2204  GÄVLE SS    25m   
123  Melly Lindberg Sköld  2008  AL1208  SANDVIKEN    25m   
77  Emma Lindström  2003  CC8203  HARNÄS SKU    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Alma Göthe  2009  AA2209  HÄRJEDALEN    25m  1:01.73 
171  Embla Lidén  2008  AA5808  KOMETERNA    25m  51.54 
140  Ida Karlsson  2005  BQ1205  SÖDERHAMN    25m  49.12 
22  Alice Tägström  2006  AJ6606  BORLÄNGE    25m  48.20 
156  Miriam Wästberg  2006  AM6606  ÖSTERBY SS    25m  49.05 
101  Tuva Fridlund  2006  AR1806  NJURUNDA    25m  51.38 
164  Ellen Vesterström  2008  AE0608  HÄRJEDALEN    25m  52.56 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Arwen Wannberg  2007  AE2407  BOLLNÄS SS    25m  45.89 
127  Enya Söderlund  2006  BE8406  SANDVIKEN    25m  45.12 
132  Saga Andersson  2006  BH8806  SÖDERHAMN    25m  44.80 
157  Naimi Wästberg  2004  BK4804  ÖSTERBY SS    25m  44.35 
20  Evelina Lemon  2006  BG4206  BORLÄNGE    25m  44.44 
Ellen Bengtsson  2007  AG3807  BOLLNÄS SS    25m  44.83 
168  Teomina Elfström  2007  AA1607  KOMETERNA    25m  45.19 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Frida Olsson  2005  AS1205  BOLLNÄS SS    25m  43.21 
17  Enya Enmark  2006  AJ5606  BORLÄNGE    25m  42.43 
146  Agnes Sundqvist  2005  BL0405  SÖDERHAMN    25m  42.05 
144  Emelie Runarsson  2006  BD5206  SÖDERHAMN    25m  41.39 
Eleanor Fredholm  2007  AN8607  BOLLNÄS SS    25m  41.39 
142  Emma Mossnelid  2006  BB6406  SÖDERHAMN    25m  42.29 
79  Astrid Lönn  2008  AI4608  HARNÄS SKU    25m  42.45 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Meja Brandström  2004  BX6604  KOMETERNA    25m  40.67 
74  Iza Johansson  2005  BJ3605  HARNÄS SKU    25m  39.15 
152  Stella Karlsson  2006  AD9406  ÖSTERBY SS    25m  38.81 
125  Emma Murhagen  2003  BV9803  SANDVIKEN    25m  38.01 
75  Clara Kroon Anderberg  2004  BW0204  HARNÄS SKU    25m  38.11 
31  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  38.97 
41  Junie Mattsson  2007  AP1407  GÄVLE SS    25m  39.69 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Lola Qvist  2004  BN7204  NJURUNDA    25m  37.78 
69  Alva Eriksson  2005  BN3405  HARNÄS SKU    25m  37.41 
82  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  37.10 
52  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  36.80 
100  Alva Fridlund  2004  BE9404  NJURUNDA    25m  36.91 
124  Ida Ljunggren  2005  BA3405  SANDVIKEN    25m  37.34 
81  Isabelle Nilsson  2007  AM4607  HARNÄS SKU    25m  37.70 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  36.68 
85  Ebba-Lotta Staaf  2004  BO6404  HARNÄS SKU    25m  36.40 
159  Nike Edèn  2006  AB2406  HÄRJEDALEN    25m  35.77 
90  Agnes Jonasson  2005  AQ9805  HUDIKSVALL    25m  35.57 
83  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  35.73 
36  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  36.05 
10  Edith Wallberg  2007  AA3807  BOLLNÄS SS    25m  36.51 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Filippa Enebrink  2004  AN3604  SANDVIKEN    25m  35.33 
108  Ebba Lindblom  2004  AR8404  NJURUNDA    25m  35.06 
56  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  34.74 
136  Junia Eklund  2006  AH0806  SÖDERHAMN    25m  34.53 
78  Hannah Lindström  1999  BS6499  HARNÄS SKU    25m  34.57 
67  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  34.97 
109  Lovisa Lundblad  2003  AM1203  NJURUNDA    25m  35.15 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Johanna Råstock  2001  BV7801  GÄVLE SS    25m  34.50 
18  Anna Falk  2001  BN9401  BORLÄNGE    25m  34.14 
151  Ellinor Hermann  2003  AN9403  ÖSTERBY SS    25m  33.72 
128  Maja Wikström  2002  AY2602  SANDVIKEN    25m  33.40 
116  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  33.53 
26  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  34.02 
103  Isabelle Grönlund  2004  AR7604  NJURUNDA    25m  34.35 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Nathalie Stigenberg  2004  AY3804  GÄVLE SS    25m  33.34 
113  Ida Sundholm  2005  AG2205  NJURUNDA    25m  33.13 
167  Levina Elfström  2003  AN8403  KOMETERNA    25m  32.95 
111  Saga Persson  2003  AI1203  NJURUNDA    25m  32.80 
165  Felicia Andersson  2001  AN9601  KOMETERNA    25m  32.90 
66  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  33.06 
40  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  33.18 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  32.79 
76  Ella Lindblad  2003  BW0603  HARNÄS SKU    25m  32.57 
46  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  31.97 
122  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  31.88 
107  Lotta Larsson Wermelin  2002  AB4202  NJURUNDA    25m  31.97 
55  Alina Umbaeva  2005  AG4605  GÄVLE SS    25m  32.43 
91  Amanda Jonasson  2004  AM5604  HUDIKSVALL    25m  32.77 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  31.55 
105  Maja Jakobsson  2000  AM7800  NJURUNDA    25m  31.15 
139  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  30.99 
135  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  30.20 
19  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  30.23 
114  Lova Tjernström  2004  AC1204  NJURUNDA    25m  31.11 
95  Tyra Strömbom  2004  AM3804  HUDIKSVALL    25m  31.18 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Olivia Lindgren  1999  AL1899  KOMETERNA    25m  30.20 
133  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  29.67 
32  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  29.12 
134  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  28.19 
155  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  28.71 
137  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  29.56 
54  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  29.87 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner