2019-10-16   01:45:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öjebyspelen 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
151  Johannes Persson  2008  AB8908  PITEÅ SIM    25m   
135  Linus Eriksson  2006  AF6106  PITEÅ SIM    25m  1:06.85 
93  Erik Andersson  2006  AB9306  LULEÅ SS    25m   
27  Jere Hannuksela  2004  04A877  HAHE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Per Lindqvist  2008  AB1908  LULEÅ SS    25m  1:06.04 
170  Malte Magnusson  2008  AC2108  SKELLEFTEÅ    25m  1:03.91 
117  Patrick Rojrung  2007  AJ2107  LULEÅ SS    25m  1:02.48 
79  Hugo Sandsten  2007  AH7507  HAPARANDA    25m  1:03.34 
Lauri Junttari  2007  07A320  KemTU    25m  1:05.14 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Björn Risberg  2004  AN0704  SKELLEFTEÅ    25m  1:02.41 
174  Philip Sandström  2006  AJ4306  SKELLEFTEÅ    25m  56.20 
69  Hugo Westermark  2004  AD0304  BURTRÄSK    25m  54.42 
55  Jack Nyroos  2008  AB7308  BUREÅ SS    25m  55.93 
154  Aron Svills  2006  AD7706  PITEÅ SIM    25m  1:00.53 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Elliot Lundberg  2007  AB1307  SKELLEFTEÅ    25m  54.33 
171  Melwin Magnusson  2005  AC5505  SKELLEFTEÅ    25m  50.33 
81  Marcus Snäll  2002  AJ0502  HAPARANDA    25m  49.51 
102  Emil Jernunger  2002  AU3102  LULEÅ SS    25m  49.87 
136  Simon Eriksson  2004  AD2904  PITEÅ SIM    25m  52.47 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Roope Hyvärinen  2003  03A201  KemTU    25m  48.74 
35  Tuomo Leinonen  2006  06A337  HAHE    25m  47.02 
41  Severi Raunama  2001  01B251  HAHE    25m  45.15 
36  Roope Mutanen  2003  03B055  HAHE    25m  46.18 
68  Karl-Axel Waller  2003  AI7503  BURTRÄSK    25m  47.42 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  David Öhman  2002  AO5302  PITEÅ SIM    25m  43.19 
42  Jeremia Saarinen  2002  02B105  HAHE    25m  40.39 
16  Arttu Pirneskoski  2000  00A675  KemTU    25m  38.67 
61  Alfred Wikström  2001  AS4701  BUREÅ SS    25m  40.34 
107  Anton Krogh-Vennemo  2002  AI8502  LULEÅ SS    25m  40.88 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Karlo Kilpinen  2003    KemUS    25m  38.13 
10  Jani Leskelä  2001  01A480  KemTU    25m  36.74 
30  Aleksi Kanste  1998  98A409  HAHE    25m  35.70 
141  Felix Katmuk  2000  AF3100  PITEÅ SIM    25m  36.05 
37  Tomi Nikula  2001  01A953  HAHE    50m  36.95 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner