2019-10-14   13:04:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öjebyspelen 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Nova Markstedt  2006  AD8206  PITEÅ SIM    25m   
38  Anni Nuottila  2003  03B179  HAHE    25m   
197  Erika Eklund  1992  BX4292  PITEÅ SIM    25m   
21  Sara Ylimäki  2003  03B038  KemTU    25m   
18  Saga Tuisku  2005  05A593  KemTU    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Tinja-Riina Malinen  2003  03B239  KemTU    25m   
70  Maja Westermark  2006  AM5806  BURTRÄSK    25m   
44  Pinja Sipovaara  2002  02B101  HAHE    25m   
Laura Häkkilä  2002  02A677  KemTU    25m   
161  Alice Berglund  2004  BI9404  SKELLEFTEÅ    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Dahlia Skogslind  2006  AD0406  PITEÅ SIM    25m   
14  Jutta Mört  2005  05B027  KemTU    25m   
Sofia Kangas  2005  05A944  KemTU    25m   
39  Jatta Nurmela  2004  04A556  HAHE    25m   
75  Lilly Happonen  2005  AK3205  HAPARANDA    25m   

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Felicia Svan  2007  AJ0607  BUREÅ SS    25m   
109  Amanda Lindahl  2006  AC0606  LULEÅ SS    25m   
19  Eveliina Vakkuri  2005  05A392  KemTU    25m  26.79 
Pinja Junttari  2006  06A106  KemTU    25m  31.35 
51  Amanda Hedberg  2004  BU3404  BUREÅ SS    25m   

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Tova Lindström  2006  AI3606  PITEÅ SIM    25m  25.64 
140  Marina Johansson  2005  AA5205  PITEÅ SIM    25m  23.22 
73  Elida Hansson  2002  AB3602  HAPARANDA    25m  22.18 
149  Heidi Nilsson  2005  AC9805  PITEÅ SIM    25m  22.94 
33  Reetta Keränen  2006  06A296  HAHE    25m  24.24 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Alma Marklund  2006  AD6206  PITEÅ SIM    25m  22.12 
15  Janina Paakkolanvaara  2006  06A113  KemTU    25m  19.84 
139  Kerstin Johansson  2006  AI1606  PITEÅ SIM    25m  18.77 
Kiia Junttari  2004  04A131  KemTU    25m  18.95 
72  Disa Eriksson  2004  BJ8204  HAPARANDA    25m  20.52 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Victoria Niska  2005  AW5605  HAPARANDA    25m  18.13 
53  Alva Lundmark  2001  AP1201  BUREÅ SS    25m  16.87 
59  Wilma Wenden  2002  BB7402  BUREÅ SS    25m  15.37 
49  Petra Andersson  2001  AU9201  BUREÅ SS    25m  15.54 
67  Kajsa Waller  2005  AD7805  BURTRÄSK    25m  17.35 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  15:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner