2019-10-17   12:59:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öjebyspelen 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  08:59   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
195  Andreas Jonsson  1997    ÄLVSBY SS    25m   
194  Hugo Nilsson  2006    ÄLVSBY SS    25m   
191  Viktor Nilsson  2003  AF2503  ÄLVSBY SS    25m   
192  Mohammad Moseni  1999    ÄLVSBY SS    25m   

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Johannes Persson  2008  AB8908  PITEÅ SIM    25m   
170  Malte Magnusson  2008  AC2108  SKELLEFTEÅ    25m  57.46 
154  Aron Svills  2006  AD7706  PITEÅ SIM    25m  54.08 
111  Per Lindqvist  2008  AB1908  LULEÅ SS    25m  55.59 
117  Patrick Rojrung  2007  AJ2107  LULEÅ SS    25m  59.05 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Linus Eriksson  2006  AF6106  PITEÅ SIM    25m  49.57 
105  Dante Keisu  2008  AA9308  LULEÅ SS    25m  46.77 
Lauri Junttari  2007  07A320  KemTU    25m  46.24 
79  Hugo Sandsten  2007  AH7507  HAPARANDA    25m  46.62 
55  Jack Nyroos  2008  AB7308  BUREÅ SS    25m  48.17 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Philip Sandström  2006  AJ4306  SKELLEFTEÅ    25m  45.92 
171  Melwin Magnusson  2005  AC5505  SKELLEFTEÅ    25m  43.06 
65  William Granberg  2005  AB7305  BURTRÄSK    25m  41.20 
69  Hugo Westermark  2004  AD0304  BURTRÄSK    25m  42.95 
173  Björn Risberg  2004  AN0704  SKELLEFTEÅ    25m  44.68 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
166  Elliot Lundberg  2007  AB1307  SKELLEFTEÅ    25m  40.41 
93  Erik Andersson  2006  AB9306  LULEÅ SS    25m  39.65 
81  Marcus Snäll  2002  AJ0502  HAPARANDA    25m  38.15 
102  Emil Jernunger  2002  AU3102  LULEÅ SS    25m  38.77 
136  Simon Eriksson  2004  AD2904  PITEÅ SIM    25m  40.41 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Tuomo Leinonen  2006  06A337  HAHE    50m  37.36 
11  Otto Luokkala  2001  01A072  KemTU    25m  33.86 
12  Tatu-Taneli Malinen  2002  02B207  KemTU    25m  31.57 
Roope Hyvärinen  2003  03A201  KemTU    25m  32.17 
27  Jere Hannuksela  2004  04A877  HAHE    25m  35.13 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  David Öhman  2002  AO5302  PITEÅ SIM    25m  31.24 
42  Jeremia Saarinen  2002  02B105  HAHE    25m  30.99 
164  Magnus Lindström  2004  AA4104  SKELLEFTEÅ    25m  29.95 
36  Roope Mutanen  2003  03B055  HAHE    50m  30.21 
41  Severi Raunama  2001  01B251  HAHE    25m  31.14 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Alfred Wikström  2001  AS4701  BUREÅ SS    25m  29.02 
10  Jani Leskelä  2001  01A480  KemTU    25m  28.26 
141  Felix Katmuk  2000  AF3100  PITEÅ SIM    25m  26.54 
30  Aleksi Kanste  1998  98A409  HAHE    25m  26.55 
37  Tomi Nikula  2001  01A953  HAHE    50m  28.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  08:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner