2018-10-16   05:34:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  07:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (9) 
Jonas Nervil Kistrup 97 - Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (25.04.15) 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
154  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  0269AO  ERRITSØ    50m  1:12.25 
173  Frederik Zachariassen  2002  0227AR  SØNDERBORG    50m  1:08.74 
163  Peter Hymøller  2001  0151AH  SØNDERBORG    50m  1:06.68 
310  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    50m  1:06.01 
368  Magnus Damkier  1999  9967AE  ODENSE    50m  1:06.32 
144  Rasmus Skorstengaard  2001  0147AQ  DELTA    50m  1:08.37 
110  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  ODENSE    50m  1:09.74 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Viktor Christensen  2001  0199AI  FREM    50m  1:04.63 
68  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  ODENSE    50m  1:03.86 
311  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    50m  1:03.77 
Casper Brinch  2002  0209AI  VEJLE    50m  1:03.02 
133  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  1:03.36 
219  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  STM    50m  1:03.80 
Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    50m  1:04.50 
Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  1:05.37 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Johannes Wemmelund  2001  0145AO  STM    50m  1:02.75 
78  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  ODENSE    50m  1:02.55 
283  Rune Solgaard Larsen  2000  0039AU  Berns    50m  1:01.64 
366  William Vig Stærmose  2002  0263AA  FREM    50m  1:00.60 
170  Simon Perzynski  2002  0289AG  SØNDERBORG    50m  1:01.17 
232  Nicolai Andersen  1998  9837AF  NYBORG    50m  1:02.07 
224  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  STM    50m  1:02.71 
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  0283AL  VEJLE    50m  1:02.93 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    50m  59.96 
183  Kristoffer Buus Langkilde  1999  9923AI  LYNGBY    50m  59.50 
433  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  58.51 
220  Victor Bjerre  2001  0123AG  STM    50m  58.30 
103  Gustav Stahl  2002  0245AM  ODENSE    50m  58.47 
Andreas Blaaberg  2002  0217AH  VEJLE    50m  59.44 
167  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    50m  59.76 
331  Edoardo Mondellini  2000    RNL    50m  1:00.16 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  Berns    50m  58.20 
333  Francesco Re  2002    RNL    50m  57.95 
301  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  57.22 
293  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  57.15 
150  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  57.16 
280  Andreas Hougaard  2000  0007AO  Berns    50m  57.70 
367  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    50m  58.11 
297  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    50m  58.27 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  56.93 
105  Mads Sørensen  2000  0097AC  ODENSE    50m  56.74 
411  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK    50m  56.44 
140  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  56.28 
207  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  56.41 
389  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  56.57 
430  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  56.81 
71  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  ODENSE    50m  57.04 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    50m  55.49 
321  Luca Lamanna  1999    RNL    50m  55.00 
190  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  54.64 
382  Johan Bragason  1999  9959AB  KVIK    50m  52.06 
315  Valentino Bosetti  2001    RNL    50m  53.84 
341  Giovanni Veronelli  1999    RNL    50m  54.87 
204  Jesper Frost Thomsen  1997  9723AE  HOVEDSTAD    50m  55.11 
295  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  56.20 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  STM    50m  55.37 
314  Alberto Tonellotto  2001    RNL    50m  54.90 
395  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  54.56 
276  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  51.94 
393  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    50m  53.22 
392  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  54.75 
218  Jens Sørensen  2001  0159AD  STM    50m  55.10 
216  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  STM    50m  55.90 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  STM    50m  55.23 
55  Malthe Burgaard  2000  0071AA  ODENSE    50m  54.89 
279  Andreas Hansen  2000  0089AH  Berns    50m  53.96 
416  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  50.47 
205  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  HOVEDSTAD    50m  52.75 
282  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  Berns    50m  54.65 
428  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    50m  55.02 
182  Lasse Kølle Jørgensen  1996  9697AB  LYNGBY    50m  55.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark