2018-10-16   12:52:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  07:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer  Indledende (4) 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.10) 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  0283AL  VEJLE    50m   
362  Magnus Ipsen Pedersen  2001  0145AR  FREM    50m  3:19.55 
154  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  0269AO  ERRITSØ    50m  3:34.46 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Karl Johansen  2002  0239AR  DELTA    50m  3:02.68 
103  Gustav Stahl  2002  0245AM  ODENSE    50m  2:46.50 
296  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  2:36.20 
176  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  2:27.42 
204  Jesper Frost Thomsen  1997  9723AE  HOVEDSTAD    50m  2:29.14 
242  Carl M Gadegaard  2001  0191AG  NYBORG    50m  2:45.01 
Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  2:51.82 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    50m  2:56.47 
433  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  2:45.89 
293  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  2:32.44 
285  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  Berns    50m  2:27.20 
165  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    50m  2:29.07 
Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  2:43.54 
133  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  2:51.05 
144  Rasmus Skorstengaard  2001  0147AQ  DELTA    50m  3:09.75 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    50m  2:54.89 
163  Peter Hymøller  2001  0151AH  SØNDERBORG    50m  2:45.38 
276  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  2:29.49 
321  Luca Lamanna  1999    RNL    50m  2:19.90 
177  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  2:28.25 
Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    50m  2:42.92 
138  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  2:48.69 
98  Magnus Dolleris Schroll  2002  0217AM  ODENSE    50m  3:02.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark