Startliste for HC Andersen Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Sponsor: Food Service Danmark |
Christian V Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26.04.15) |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
362 |
3 |
Magnus Ipsen Pedersen |
2001 |
0145AR |
FREM |
|
50m |
1:32.89 |
140 |
4 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
1:29.07 |
144 |
5 |
Rasmus Skorstengaard |
2001 |
0147AQ |
DELTA |
|
50m |
1:32.57 |
154 |
6 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
50m |
1:34.11 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:18.01 |
190 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.92 |
333 |
3 |
Francesco Re |
2002 |
|
RNL |
|
50m |
1:12.20 |
341 |
4 |
Giovanni Veronelli |
1999 |
|
RNL |
|
50m |
1:06.98 |
433 |
5 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
1:10.44 |
263 |
6 |
Mingus Okkerholm |
2002 |
0201AQ |
NYBORG |
|
50m |
1:13.34 |
297 |
7 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:16.80 |
183 |
8 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:28.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
1:17.85 |
52 |
2 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
ODENSE |
|
50m |
1:14.77 |
314 |
3 |
Alberto Tonellotto |
2001 |
|
RNL |
|
50m |
1:12.00 |
321 |
4 |
Luca Lamanna |
1999 |
|
RNL |
|
50m |
1:05.00 |
165 |
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:10.28 |
68 |
6 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
ODENSE |
|
50m |
1:12.80 |
163 |
7 |
Peter Hymøller |
2001 |
0151AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:16.80 |
310 |
8 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:22.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:16.89 |
6 |
2 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
VEJLE |
|
50m |
1:13.93 |
219 |
3 |
Anders Thingstrup Mehlsen |
2001 |
0101AG |
STM |
|
50m |
1:11.67 |
276 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
1:02.03 |
315 |
5 |
Valentino Bosetti |
2001 |
|
RNL |
|
50m |
1:07.44 |
331 |
6 |
Edoardo Mondellini |
2000 |
|
RNL |
|
50m |
1:12.41 |
242 |
7 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
0191AG |
NYBORG |
|
50m |
1:15.50 |
98 |
8 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
ODENSE |
|
50m |
1:18.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|