2018-10-16   12:06:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 40
Seedede heat 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 40, 200m Medley Herrer  Indledende (5) 
Sponsor: Odense Renovation 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.11) 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
144  Rasmus Skorstengaard  2001  0147AQ  DELTA    50m   
173  Frederik Zachariassen  2002  0227AR  SØNDERBORG    50m  2:53.38 
110  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  ODENSE    50m  3:05.42 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  STM    50m  2:48.56 
364  Mikkel Podiss Petersen  2002  0265AE  FREM    50m  2:36.73 
Andreas Blaaberg  2002  0217AH  VEJLE    50m  2:32.69 
Casper Brinch  2002  0209AI  VEJLE    50m  2:31.58 
167  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    50m  2:32.68 
307  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    50m  2:33.01 
256  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  9957AM  NYBORG    50m  2:38.80 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    50m  2:28.23 
171  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  SØNDERBORG    50m  2:24.78 
395  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  2:18.23 
296  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  2:15.14 
293  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    50m  2:17.77 
138  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  2:21.18 
367  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    50m  2:27.47 
179  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    50m  2:31.48 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  2:28.14 
408  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  2:24.13 
295  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  2:17.79 
176  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  2:07.45 
415  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  2:16.54 
430  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  2:20.42 
168  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  SØNDERBORG    50m  2:27.23 
232  Nicolai Andersen  1998  9837AF  NYBORG    50m  2:30.07 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  2:27.80 
103  Gustav Stahl  2002  0245AM  ODENSE    50m  2:21.27 
279  Andreas Hansen  2000  0089AH  Berns    50m  2:17.79 
177  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  2:04.38 
334  Mattia Rigoselli  2001    RNL    50m  2:15.38 
71  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  ODENSE    50m  2:20.18 
301  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  2:26.48 
150  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  2:29.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark