2018-05-25   03:10:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

14_S
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Catering Engros 
Jonas Nervil Kistrup 97 - Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (25.04.15) 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
416  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  50.47   
276  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  51.94   
382  Bragason Johan  1999  KVIK  9959AB  50 m  52.06   
205  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  50 m  52.75   
393  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  53.22   
315  Bosetti Valentino  2001  RNL    50 m  53.84   
279  Hansen Andreas  2000  Berns  0089AH  50 m  53.96   
395  Jørgensen Jonas M.  2001  KVIK  0193AA  50 m  54.56   
190  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  54.64   
10  282  Jørgensen Gustav  2000  Berns  0075AP  50 m  54.65   
11  392  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  54.75   
12  341  Veronelli Giovanni  1999  RNL    50 m  54.87   
13  55  Burgaard Malthe  2000  ODENSE  0071AA  50 m  54.89   
14  314  Tonellotto Alberto  2001  RNL    50 m  54.90   
15  321  Lamanna Luca  1999  RNL    50 m  55.00   
16  428  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  55.02   
17  218  Sørensen Jens  2001  STM  0159AD  50 m  55.10   
18  204  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  50 m  55.11   
19  217  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  STM  9949AK  50 m  55.23   
20  215  Jeppesen Simon B.  1997  STM  9741AQ  50 m  55.37   
21  206  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  50 m  55.49   
22  182  Jørgensen Lasse Kølle  1996  LYNGBY  9697AB  50 m  55.83   
23  216  Høgild Mikkel B.  1998  STM  9855AI  50 m  55.90   
24  295  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  56.20   
25  140  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  56.28   
26  207  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  56.41   
27  411  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  56.44   
28  389  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  56.57   
29  105  Sørensen Mads  2000  ODENSE  0097AC  50 m  56.74   
30  430  Svendsen Simon Krøyer  1999  KVIK  9961AA  50 m  56.81   
31  378  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  56.93   
32  71  Henriksen Simon Juul  2001  ODENSE  0161AG  50 m  57.04   
33  293  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  57.15   
34  150  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  50 m  57.16   
35  301  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  57.22   
36  280  Hougaard Andreas  2000  Berns  0007AO  50 m  57.70   
37  333  Re Francesco  2002  RNL    50 m  57.95   
38  367  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  50 m  58.11   
39  278  Frandsen Anders Dam  2000  Berns  0051AN  50 m  58.20   
40  297  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  50 m  58.27   
41  220  Bjerre Victor  2001  STM  0123AG  50 m  58.30   
42  103  Stahl Gustav  2002  ODENSE  0245AM  50 m  58.47   
43  433  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  58.51   
44  Blaaberg Andreas  2002  VEJLE  0217AH  50 m  59.44   
45  183  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  50 m  59.50   
46  167  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  50 m  59.76   
47  179  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  59.96   
48  331  Mondellini Edoardo  2000  RNL    50 m  1:00.16   
49  366  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  50 m  1:00.60   
50  170  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  50 m  1:01.17   
51  283  Larsen Rune Solgaard  2000  Berns  0039AU  50 m  1:01.64   
52  232  Andersen Nicolai  1998  NYBORG  9837AF  50 m  1:02.07   
53  78  Kaalund Johan Siksne  2002  ODENSE  0235AI  50 m  1:02.55   
54  224  Truelsen Ejnar  2002  STM  0259AK  50 m  1:02.71   
55  225  Wemmelund Johannes  2001  STM  0145AO  50 m  1:02.75   
56  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  VEJLE  0283AL  50 m  1:02.93   
57  Brinch Casper  2002  VEJLE  0209AI  50 m  1:03.02   
58  133  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:03.36   
59  311  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  1:03.77   
60  219  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  STM  0101AG  50 m  1:03.80   
61  68  Hallenborg Oliver  2002  ODENSE  0243AA  50 m  1:03.86   
62  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  50 m  1:04.50   
63  351  Christensen Viktor  2001  FREM  0199AI  50 m  1:04.63   
64  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  50 m  1:05.37   
65  310  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:06.01   
66  368  Damkier Magnus  1999  ODENSE  9967AE  50 m  1:06.32   
67  163  Hymøller Peter  2001  SØNDERBORG  0151AH  50 m  1:06.68   
68  144  Skorstengaard Rasmus  2001  DELTA  0147AQ  50 m  1:08.37   
69  173  Zachariassen Frederik  2002  SØNDERBORG  0227AR  50 m  1:08.74   
70  110  Refer Peter Fritsdal  2001  ODENSE  0151AE  50 m  1:09.74   
71  154  Rasmussen Jeppe Søgaard  2002  ERRITSØ  0269AO  50 m  1:12.25   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark