2017-12-12   17:13:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday 8 April 2017 09:30

Document
Startlist
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 1 (9) A flight
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26
NR: Mads Glaesner (1988) 3:44.40 2009-07-26
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29
SJ: Victor Johansson (1998) 3:50.21 2016-07-06
Kvaltider: VM 3:47.79 Universiaden 3:54.31 JVM 3:55.05 EJM 3:56.21/3:58.57 EYOF 4:04.48
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
755 0 Linus Kahl 2001 WISBY SS SWE 4:18.88
125 1 William Houen 2001 HELSINGØR DEN 4:18.33
166 2 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 BRYNE SK NOR 4:18.12
470 3 William Lindblom 1998 MKK SWE 4:17.68
169 4 Jasper Pullinen 1999 RIIHIMÄEN FIN 4:17.07
22 5 Aaro Tähtivuori 1998 HELSINGFOR FIN 4:17.33
696 6 Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA SWE 4:17.73
570 7 Alexander Trudov 1999 S 71 SWE 4:18.28
461 8 Anton Andersson 1997 MKK SWE 4:18.48
530 9 Johan Björklund 1999 NJURUNDA SWE 4:18.98
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 2 (9) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
654 0 Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SWE 4:16.04
145 1 Joshua Welschof 1999 OSLO IL NOR 4:15.01
39 2 Simen Vik 1999 SANDNES NOR 4:14.56
307 3 Isak Vikström 1999 HS SWE 4:12.33
33 4 Patrick Toth 2000 LAMBERTSET NOR 4:11.80
148 5 Roope Lehtonen 1996 RAISION FIN 4:12.18
187 6 Emil Martikainen 1997 RAUMAN FIN 4:12.50
786 7 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS SWE 4:14.97
521 8 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN SWE 4:15.42
218 9 Christoffer Solberg Jørgensen 1996 MADLA SK NOR 4:16.15
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 3 (9) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
43 0 Viktor Aanesen 1999 SKJETTEN NOR 4:11.48
350 1 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING SWE 4:11.08
494 2 Tobias Åberg 2000 MASS SWE 4:10.01
487 3 Tor Leander 1999 MASS SWE 4:07.27
81 4 William Ruud Schmidt 1999 AALESUND NOR 4:06.58
353 5 Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING SWE 4:07.02
87 6 Omar Omarsson 2000 DELFANA NOR 4:08.86
83 7 Oscar Wiik 2000 AALESUND NOR 4:10.15
505 8 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SWE 4:11.34
158 9 Niels Nattestad 1998 HAVNAR FAR 4:11.79
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 4 (9) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
252 0 Melker Olsson 2000 ELFSBORG SWE 4:04.71
346 1 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SWE 4:02.18
217 2 Erik Årsland Gidskehaug 1997 MADLA SK NOR 3:57.31
899 3 Florian Wellbrock 1997 GERMANY GER 3:52.91
935 4 Clemens Rapp 1989 NECKARSULM GER 3:47.53
351 5 Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SWE 3:50.21
933 6 Quy Phuoc Hoang 1993 BVSC ZUGLO VIE 3:55.85
826 7 Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM SWE 4:00.54
810 8 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SWE 4:02.97
156 9 Marius Ihlen Gardshodn 1998 HAVNAR FAR 4:05.36
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 5 (9) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
486 0 Christopher Jedel 1995 MASS SWE 4:04.41
800 1 Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SWE 4:00.75
23 2 Eetu Piiroinen 1995 VASA FIN 3:56.15
38 3 Dimitrios Dimitriou 1997 GREECE GRE 3:50.81
41 4 Henrik Christiansen 1996 SKJETTEN NOR 3:46.37
938 5 Wojciech Wojdak 1996 BRZESKO POL 3:48.87
939 6 Daniel Dudas 1994 IRON AQUA HUN 3:55.09
72 7 Óli Mortensen 1996 HOVEDSTAD DEN 3:59.38
120 8 Theo Goguey 1997 CLERMONTOI FRA 4:02.45
327 9 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S SWE 4:04.92
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 6 (9) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
743 0 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S SWE 4:53.59
632 1 Carl Wennerholm 2002 SKK SWE 4:41.18
161 2 Jon Jøntvedt 2003 BRYNE SK NOR 4:36.22
773 3 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS SWE 4:32.65
777 4 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS SWE 4:31.94
636 5 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL SWE 4:32.23
270 6 Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS SWE 4:33.39
625 7 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN SWE 4:36.55
803 8 Max Fahlén 2001 VÄSTERÅS SWE 4:42.68
562 9 Primus Olsson 2000 SK RAN SWE
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 7 (9) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
454 0 Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE SWE 4:31.84
343 1 Johan Bergwall 1999 JÖNKÖPING SWE 4:29.57
893 2 Mantas Laurusonis 2000 ULLENSAKER NOR 4:29.31
175 3 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN FIN 4:28.11
360 4 Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING SWE 4:27.90
646 5 Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL SWE 4:28.01
383 6 David Albringer 2001 KARLSTAD SWE 4:28.80
868 7 Elias Hysing 2000 SPIF SF SWE 4:29.38
532 8 Filip Borgström 2001 NJURUNDA SWE 4:31.79
642 9 Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL SWE 4:31.94
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 8 (9) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
244 0 William Kerman 2001 ANDERSTORP SWE 4:27.58
215 1 Espen Aikio 2000 MADLA SK NOR 4:26.99
90 2 Sondre Saltnes Urdal 1999 DELFANA NOR 4:25.91
362 3 Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING SWE 4:23.46
883 4 Simon Fessl 1999 KNITTELFEL AUT 4:23.31
739 5 Carl Göransson 2000 UPSALA S SWE 4:23.35
855 6 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG SWE 4:24.04
152 7 Johan Dam 2002 HAVNAR FAR 4:26.25
591 8 Gabriel Henkel 2001 SKURU IK SWE 4:27.34
416 9 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SWE 4:27.86
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 9 (9) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
291 0 Dennis Dukic 2000 HS SWE 4:22.63
770 1 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SWE 4:21.80
891 2 Henrik Aspegren 1999 ULLENSAKER NOR 4:20.71
221 3 Jens Petter Turøy 1999 MADLA SK NOR 4:19.19
248 4 Joel Hambraeus 1998 DANDERYD SWE 4:19.02
870 5 Mattia Lentini 1988 SPIF SF SWE 4:19.10
824 6 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM SWE 4:19.57
493 7 Sam Taheri 2000 MASS SWE 4:21.54
82 8 Mathias Rørstad Thorvik 1998 AALESUND NOR 4:22.45
650 9 Ivo Kuijpers 1999 SÄFFLE SS SWE 4:22.68
2017-04-07 19:30:59
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare